jaky malotraktor

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Sosi
Příspěvky: 6
Registrován: čtv črc 15, 2021 8:39 pm
Bydliště: UH

Re: jaky malotraktor

#16 Nový příspěvek od Sosi »

Potřebuji poradit, rád bych koupil malotraktor. Původně jsem zvažoval ojetého japonce (kterými jsem se dlouho prokousával), nicméně mnou požadovaný výkon alepoň 20HP znamená cca 150-200.000,- Kč. Což jak jsem zjistil, tak o pár korun navíc už můžu mít malotraktor nový od jiné značky. Takže nový problém, prokousat se všemi těmi novými značkami, které už neznám. Mám cca 1 ha luk a menší vinohrad (šířka 170 cm, takže traktor ideálně 120, max 150). Potřebuji sekat trávu, otáčet seno, ideálně výhledově balíkovat?, bránovat, mulčovat, postřikovač,... Nechci utrácet moc, ale zase když mohu připlatit pár tisíc a mít leší stroj, vezmu to. Známý mi doporučil Solis, ale nevím, zda to není jen dobrý marketing, stejně tak ten indický výrobce nebudí na první pohled důvěru. Na webu moc informací o modelech není. Pak jsou čínské Dong Feng (moc velké), YTO, JINMA, kde se bojím o kvalitu stroje. Asi bych věřil jihokorejským TYMům, ale také k nim moc informací a servisu není. Farmtrac mi přijde horší a dražší SOLIS, navíc to jsou Poláci, takže to taky nevídím na první volbu. John Deery apod jsou mimo mé možnosti. Máte nějaké doporučení, ideál jižní Morava?

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: jaky malotraktor

#17 Nový příspěvek od DYK »

Chceš něco co nejblíž? Zkus http://www.kultivator.cz/
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Sosi
Příspěvky: 6
Registrován: čtv črc 15, 2021 8:39 pm
Bydliště: UH

Re: jaky malotraktor

#18 Nový příspěvek od Sosi »

LS Tractor vypadá velice zajímavě a ano, mám to kousek, díky za tip, zkusím tam zajet.

Uživatelský avatar
MaxC
Příspěvky: 90
Registrován: stř bře 28, 2012 3:26 pm
Bydliště: Benešov

Re: jaky malotraktor

#19 Nový příspěvek od MaxC »

Má někdo zkušenost s Donfeng malotraktorem nebo jiným čínským? Když vidím ceny starších Kubot nad 20 koní, tak bych radši volil nový čínský.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5431
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: jaky malotraktor

#20 Nový příspěvek od thovt »

Je to o mazaní a chovat se k tomu slušně bude sloužit .
Ze začátku měnit často oleje než vše sedne a vyplaví bordel.

tomfool
Příspěvky: 4
Registrován: úte zář 21, 2021 2:36 pm
Bydliště: Louny

Re: jaky malotraktor

#21 Nový příspěvek od tomfool »

Zkusím využít otevřené vlákno a připojím se s hodně podobným dotazem. Také hledám traktor a pár týdný se snažím dobrat výsledku. Pro využití na malém hospodářství s koni cca 2ha. Hlavní práce nakladání hnoje, balíky sena, výhledově sekání trávy/balíkování. Parametry: 30 -40 hp, Ideálně čelní nakladač, spíše bez kabiny, nový nebo starý to nerozhoduje. Jsem na tom podobně jako už tu někdo zmiňoval, když jsem koukal na jeté japončíky nestačil jsem se divit s cenou... Zatím jsem zvažoval právě dong feng 304g2 nebo zetor 3340. Jaká by byla vaše volba nebo doporučení pro mě? Díky

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: jaky malotraktor

#22 Nový příspěvek od hobr »

U nás v dědině jsou dva traktory Dong Feng. Jeden 25, druhý 30 koní. Ta pětadvacítka je asi "páteční" kus - majitel už 3x něco reklamoval. Nejhorší je, že servis se nachází někde na Šumavě - přijedou, naloží na auto, odjedou. Cestu samozřejmě majitel musí zaplatit.
Druhý kus (třicítka) je vcelku bez problémů.
Kdysi jsem něco takového chtěl koupit, naštěstí mě to přešlo. Mám Zetor 4712 (se SPZ) a jsem spokojen. Poslední dobou je nevyužitý, uvažuji o tom, že bych ho prodal...
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

tomfool
Příspěvky: 4
Registrován: úte zář 21, 2021 2:36 pm
Bydliště: Louny

Re: jaky malotraktor

#23 Nový příspěvek od tomfool »

Kdyby měl někdo podobné rozhodování jako já, tak jsem si začal dávat dohromady přehledovou tabulku. Dávám k dispozici.
--
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing
--

Zetor15
Příspěvky: 871
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: jaky malotraktor

#24 Nový příspěvek od Zetor15 »

Doporucuji do tabulky pridat kioti ck4010 pripadne dk5010 na popisovane prace idealni stroj nebude pretezovany ale ani zbytecne velky. eventuelne branson podobne velikosti

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - ostatní“