Jaky traktor za 3011??

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Jaky traktor za 3011??

#1 Nový příspěvek od mazhor »

Nevim, jestli jsem ve spravne sekci, nebo uz tu takove tema bylo, pripadne prosim o presunuti.
Obdelavame necelych 13ha a jako druhy traktor na lehci prace pouzivame 3011. Je uz docela zbidacena a tak vyhledove uvazuji o nejake adekvatni nahrade. Traktor mam bez kabiny a vyhovuje mne to, takze i u noveho neni nutna. Pouziti: seti, obraceni a shrnovani sena, vse okolo brambor, mulcovani luk a drobne prace okolo baraku s dvoukolou. Nejradeji bych nejaky novy, ale neni nutne. Vykon alespon 30hp a aby dokazal zvladnout naradi, co pouzivam za 3011. Co byste doporucili? Dival jsem se na DonFeng
https://www.malotraktorysilesia.cz/malo ... -wd-s-spz/

https://www.malotraktorysilesia.cz/malo ... z-traktor/

Tyto by jeste byly v me financni moznosti. Dokazi nahradit 3011?? Libi se mne, ze ma predni nahon. Najezdim okolo 100mth rocne.
Diky za kazdy nazor.

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Jaky traktor za 3011??

#2 Nový příspěvek od amatér »

Když už chceš čínskou hračku, tak raději jiného dovozce, tento nemá zrovna vybrané způsoby. Ty Don Fengy tu mají v sekci asijských strojů svoje vlákno, myslím, že uživatel Kucmar by Ti mohl poreferovat.

Uživatelský avatar
Nonoleone
Příspěvky: 135
Registrován: čtv zář 12, 2013 11:56 am
Bydliště: Kladno

Re: Jaky traktor za 3011??

#3 Nový příspěvek od Nonoleone »

Dong Feng nemá COC listy už rok, takže by neměl jít přihlásit. Nevím jak to ten Silesian dělá, když píše ,že to má se spz. Jak mám informace od dovozců z Číny, tak ani o novou homologaci Dong Feng nemá zájem.
Dabaki taky tyto traktory dovážel, prodává náhradní díly a přesto přechází na YTO, protože potřebuje nějakou pohonnou jednotku.

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Jaky traktor za 3011??

#4 Nový příspěvek od mazhor »

Nemusi to byt zrovna DongFeng, na ten jsem jen nahodou narazil na netu. Mam zajem o jednoduchy traktor, ktery dokaze dustojne nahradit 3011. Vzhledem k financnim moznostem se nebranim Indii, Turecku, Cine atp. Nemam predsudky vuci zadne znacce, ale nechci nejaky strep. Proste rozumny pomer cena/vykon.

Tohoto dovozce neznam. Jestli nema dobre jmeno, budu rad za doporuceni jineho, solidniho. Zase nema cenu kupovat traktor z druhe strany republiky kvuli servisu. Jsem z Tisnovska.

Uživatelský avatar
v2000m
Příspěvky: 507
Registrován: čtv lis 06, 2008 8:27 am
Bydliště: Pelhřimovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaky traktor za 3011??

#5 Nový příspěvek od v2000m »

A nebylo by lepší než nějaká čína něco jako je tothle: ????https://stroje.bazos.cz/inzerat/1148652 ... r-4712.php

Uživatelský avatar
kucmar
Příspěvky: 1427
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: Jaky traktor za 3011??

#6 Nový příspěvek od kucmar »

amatér píše:Když už chceš čínskou hračku, tak raději jiného dovozce, tento nemá zrovna vybrané způsoby. Ty Don Fengy tu mají v sekci asijských strojů svoje vlákno, myslím, že uživatel Kucmar by Ti mohl poreferovat.
Ano, mohl.
Od 8.8.2019 čekám na náhradní díl z Číny. :zly: :zly: :zly: Traktor mám rozpůlený v dílně a práší se na něj.

palobobo
Příspěvky: 1904
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Jaky traktor za 3011??

#7 Nový příspěvek od palobobo »

skus pozret Foton 354 ja ho mam. Tiež nabehám cca 80-100 hodín ročne jednoduché manuálne všetko žiadna elektrika. No diely sú samozrejme otázka ale na 3011 tiež už sú len kadejaké náhrady za diely.

Kucmar: na aký diel čakáš čo sa pokazilo?

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Jaky traktor za 3011??

#8 Nový příspěvek od hobr »

v2000m píše:A nebylo by lepší než nějaká čína něco jako je tothle: ????https://stroje.bazos.cz/inzerat/1148652 ... r-4712.php
Tento typ traktoru jsem koupil - dovoz z Chorvatska (je v EU). Naše "papíry" budou stát asi 15.000,-. Příště bych bral jiný typ - tento traktor se tu oficiálně neprodával = problémy.
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
kucmar
Příspěvky: 1427
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: Jaky traktor za 3011??

#9 Nový příspěvek od kucmar »

palobobo píše:skus pozret Foton 354 ja ho mam. Tiež nabehám cca 80-100 hodín ročne jednoduché manuálne všetko žiadna elektrika. No diely sú samozrejme otázka ale na 3011 tiež už sú len kadejaké náhrady za diely.

Kucmar: na aký diel čakáš čo sa pokazilo?
Ohobloval se tisícihran co jde z převodovky ke spojce.

palobobo
Příspěvky: 1904
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Jaky traktor za 3011??

#10 Nový příspěvek od palobobo »

Hriadelka co ide do lamely? Nemas foto tej hriadelky? Len pre zaujimavost ci by sa take daco dalo vyrobit .

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Jaky traktor za 3011??

#11 Nový příspěvek od mazhor »

Vzdy je otazka jestli novy, nebo starsi papirove robustnejsi stroj. Zetory ala 30 - 4011 jsou poctiva kovarska prace, o tom zadna. Jenze uz jim tahne na sedesat. Vetsina z nich prosla galejemi v JZD a i pozdejsi majitele mnohdy na udrzbu nehledeli. Chytnout zachovaly kousek je skoro nemozny. Navic vetsina dilu se vyrabi ve vychodnim zahranici pochybne kvality - na to umrou postupne vsechny URI. No a tak babo rad...

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Jaky traktor za 3011??

#12 Nový příspěvek od DYK »

Vůbec nechci obhajovat kvalitu současných dílů, nebo teda jejich nekvalitu, ale částečně si za to mohou majitelé sami. Je jasný, že třicítku nebo čtyřicítku si pořizuje už jen někdo, kdo to chce jak se říká kolem baráku. Určitě ne soukromě hospodařící osoba. No a kdo tomu traktoru co dá? Jsou to pomalu šedesátníci, tak by to chtělo, do toho asi hrábnout víc a jít část po části a revidovat a měnit opotřebené díly a klidně za ty, co jsou v prodeji. Takto projitej traktor mu určitě vydrží na jeho potřeby jak se říká nadosmrti. Ale je třeba to udělat a nasypat do toho jinak to bude pořád problém. Jednou tam, jindy onde. A poud ty nějaký díly budou, bude to jezdit. Nějaký díly jsou český, některý slovenský, indycký atd. Ale i ta indie nevyrábí něco ani neví kam protože sami ty díly používají do HMT. No chci tím říci, že nasypat do čtyřicítky šedesát tisíc do výměn a oprav není nic nenormálního, pokud to majitel s tím strojem myslí vážně a na dlouho. Ne na průstřel. Takže by si měl už před nákupem rozmyslet jaký traktor Zetor chce. Jen málo lidí má štěstí na opravdu zachovalý kus v prodeji, který měl lehký život. Takové stroje se většinou do inzerce ani nedostanou a najdou majitele z okolí a ty z inzerce většinou prach sprostě lžou.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

polemnepolem
Příspěvky: 797
Registrován: ned čer 10, 2012 4:46 pm
Bydliště: Plzeňsko

Re: Jaky traktor za 3011??

#13 Nový příspěvek od polemnepolem »

pravda tvá je veliká. 8)
Zetor 6245

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: Jaky traktor za 3011??

#14 Nový příspěvek od other-side »

jj, zlatej _Zetor.....

za ty roky mám na stroje jednoduchou filozifii

jestli je to do podnikání, a zaplatí se mi to rychle, tak ze začátku klidně levnej šunt, do roka, či dvou to musí bejt zaplacený, nejlépe do roka, druhej rok to vydělává a pak se to klidně posere, prodá a koupí kvalitní na skoro furt

když je to pro občasné použití a návratnost je dlouhá, je lepší připlatit rovnou a vzít kvalitní

ale to asi nejsou žádný objevy, tohleto

jinak bych taky hlasoval za GO zetoru a držet ho zuby nehty, pač kdo by pak platil servis třeba Deutze…..nebo nedej bože číny….

Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: Jaky traktor za 3011??

#15 Nový příspěvek od Jozka »

Já bych uvažoval o traktoru Solis, asi 50RX, ale zanedlouho přijdou i slabší modely. Chce se to dotázat https://stroje.bazos.cz/inzerat/1135300 ... s-50rx.php
Myslím, že jsou schopni jej dovézt i bez kabiny. http://www.solisjmk.cz/solis-50/solis-50-fotoalbum/
https://www.youtube.com/watch?v=OjOEpJAzrM4

Potom bych se zajímal o Zetor Utilix. https://www.zetor.cz/zetor-world/novink ... y-model-cl

A nakonec něco od Kioti, popřípadě Kubota.

Čínu bych vypustil - zejména kvůli pozdějším servisům a sháněním dílů. Tyto traktory jsou většinou individální dovozy bez nějakého zázemí značky na našem trhu.

Pak je na zvážení nasypat 60tis. do 60 let starého stroje. Za 10et zjistíš, že stroj už má 70let a přijdou další poruchy a stále budeš mít doma veterána.

A poslední limitující věc u těchto nových malých traktorů jsou vzduchové brzdy. Standardně nejsou a pokud je chceš dodělat, cena stoupne natolik, že jsou tyto traktory prakticky neprodejné.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - ostatní“