Koupě traktoru

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
toro
Příspěvky: 10
Registrován: ned zář 08, 2019 5:33 pm
Bydliště: Nitra

Koupě traktoru

#1 Nový příspěvek od toro »

Ahojte,

poraďte mi, ako človek, ktorý nerozumie traktorom, pluhom, kardanom, človek, ktorý nevie čo je orbitrol, či je spojka v traktorčeku kuželová alebo nejaká klasická lamelová kúpi taktor a nie mačku vo vreci? Totiž, minule som mal vypožičaný Iseki Piccoro, veľmi sa mi zapáčil, chcem si aj ja niečo také malé úzke kúpiť. No ako budem vedieť, či som nevyhodil zbytočne 3tisíc Eur do vzduchu za šrot pred smrťou? To Iseki sa mi páčilo veľmi.

Dopredu napíšem, že je nereálne, aby na obhliadku somnou šiel niekto skúsený - nikoho takého nepoznám v okolí a časovo to nie je tiež možné sa prispôsobovať atď...na čo si mám dať pozor? Ďakujem

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Lama kupuje traktor

#2 Nový příspěvek od Atlan »

Troska dosetri a mas novy traktor u poliakov. Otazka je ci chces aj znacky.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Lama kupuje traktor

#3 Nový příspěvek od oco13 »

Tiež to tak vidím alebo potom niečo velmi lacné na naučenie sa - domadel z trvanlivých a blbuvzdorných komponentov sa dá kúpiť za 5 stoviek.
A šte by zadávatel mohol uviesť na čo ten traktor potrebuje , iné je 4 áre zahrady a iné hektár lesa.

Sadra17
Příspěvky: 6079
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Lama kupuje traktor

#4 Nový příspěvek od Sadra17 »

kup nový a máš jistotu, jinak bohužel- je to stroj do kterého nikdo nevidí
malej traktorista v malým traktoru

toro
Příspěvky: 10
Registrován: ned zář 08, 2019 5:33 pm
Bydliště: Nitra

Re: Lama kupuje traktor

#5 Nový příspěvek od toro »

Atlan: Môj rozpočet je 3 tisic. Co znamená nový u Poliakov? Máme link?

toro
Příspěvky: 10
Registrován: ned zář 08, 2019 5:33 pm
Bydliště: Nitra

Re: Lama kupuje traktor

#6 Nový příspěvek od toro »

oco13: Nuž takto, rozmýšľal som aj týmto smerom, ale čo som si tak zbežne prebehol, to bolo strašné na pohľad, alebo nevyhovuje rozmerovo, alebk to malo šialené motorizácie (benzín z Favorita, zo Š120), alebo neboli 4x4, ten iseki mi vojde presne medzi rady na viniciach, mal som to s originál rotovatorom, ešte by som ktomu časom dokupil sadzač zemiakov a vyoravač. Na celom tom traktorceku sa mi páčilo, že za pol dňa roboty to zožralo asi 4 litre nafty. Svokor má homemade hovado s benzinovym motorom zo škody, naprd kolesa, hapruje mu soatečka, akonáhle je trochu mokro alebo rosa, tak to hrabe a stojí na mieste. O takéto domáce vraždy nemám záujem.

toro
Příspěvky: 10
Registrován: ned zář 08, 2019 5:33 pm
Bydliště: Nitra

Re: Lama kupuje traktor

#7 Nový příspěvek od toro »

Hm...to nikto z vás nekupoval jazdený malotraktor? :(

peyrak
Příspěvky: 1238
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Lama kupuje traktor

#8 Nový příspěvek od peyrak »

o japoncích je tu toho napsáno víc než dost, tak to zkus prohlédnout a pročíst, je tam dost informací o traktorech i o prodejcích

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Lama kupuje traktor

#9 Nový příspěvek od oco13 »

Každý druh japonca tu má svoje vlákno. Za trojku kúpiš najlacnejší z najlacnejších a presne tak aj bude vyzerať. Navyše ak sa ti tam pokašle elektronická hydraulika - tak zrejme budeš odkázaný len na servis ,ktorých je na slovensku málo.
Mal som aj benzín aj diesel a ak chcem niečo robiť tak spotreba je posledné čo by ma zaujímalo - Ak si pozrieš vlákno http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=60736 tak je to benzín a je to "pán traktor" 8)

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Lama kupuje traktor

#10 Nový příspěvek od Killer Koly »

toro píše:Môj rozpočet je 3 tisic. Co znamená nový u Poliakov? Máme link?
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 2&t=108340
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

toro
Příspěvky: 10
Registrován: ned zář 08, 2019 5:33 pm
Bydliště: Nitra

Re: Lama kupuje traktor

#11 Nový příspěvek od toro »

oco13: Uz som sa k tomu dopracoval a sledujem to... Co sa tyka toho "pana traktora", no super, ja obdivujem takych sikovnych ludi, ktori to vedia dat dokopy, ale toto zial nie je cesta, ktorou sa vyberiem. Prebehol som par stranok z toho vlakna ( je ich tam 163!) a tiez par poslednych, chalan to ma vysperkovane, ale stale nieco obmiena, vymiena, uff, ja som rad, ze sa viem dokopat vycistit EGR v aute po troch rokoch odkladania. Cize tadialto cesta nevedie. A oco13 - teba "poznam" z autobazar.eu fora, viem, ze ty uz si co-to natocil volantom, tak si ta v tomto smere vazim, preto ma pochopis - kupit home made traktorcek bez manualu, kde je sedacka z volgy, naprava zo zaporozca, chladic z ford scorpio, prevodovka z talbota, vodna pumpa z opel rekord, spojka z 1203ky, motor z bx citrona, bez hydrauliky, tak to je ozaj na obesenie :pistol:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Lama kupuje traktor

#12 Nový příspěvek od oco13 »

Pozor - ja ťa nenavádzam na domácu výrobu, len opatrne aby si privela neočakával od japonca v tvojej cenovej relácii. Ja už som mal ečka vo vrecku a po fyzickom teste u troch rôznych predajcov, som si uvedomil že 3t ojro je málo.
Na každom fore som za opozíciu, ale nie je to že by som neveril technike. Je to preto že poznám ludí a neverím im ani nos medzi očami.
Tých japončíkov tam kupujú ako šrot a neviem či im ešte aj neplatia za to aby sa zbavili odpadu. :tyty:

toro
Příspěvky: 10
Registrován: ned zář 08, 2019 5:33 pm
Bydliště: Nitra

Re: Lama kupuje traktor

#13 Nový příspěvek od toro »

Tie za trojku predávajú exportérom v prepočte za 700-800€/ks, čo by aj zodpovedalo (kontajner, preprava, vykládka, clo, cesta z prístavu, drobné opravy, marža predajcu). Pánko, od ktorého som mal to piccoro s tým už par mth natočil, my sme mu dali tiež zabrať - rotovátoroval prakticky beton a bez zaváhania. Štartovalo na brnk, nedymilo, OK - nefungoval klaksón a smerovky, ovládanie hydrauliky bolo cez páku, nie cez gombíky. V takom stave by som to bral, teraz som v pomykove, že prečo to ľudia tak kupujú - v Čechách je toho na mraky, inzerujú to aj na našom bazoši, v polsku traktor.com.pl za obdobné ceny... :-/

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Koupě traktoru

#14 Nový příspěvek od oco13 »

Ak by bol za tisícku tu tak je to zodpovedajúca cena. :typek:

toro
Příspěvky: 10
Registrován: ned zář 08, 2019 5:33 pm
Bydliště: Nitra

Re: Koupě traktoru

#15 Nový příspěvek od toro »

Čo nie je, môže byť. Ak by sa našli záujemci na skupinový nákup (cca 10 strojov vojde do kontajnera+príslušenstvo), tak síce za tisicku to nebude, ale zato aj k trojke to bude mať poriadne ďaleko

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - ostatní“