Koupě traktoru

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Koupě traktoru

#16 Nový příspěvek od Leo »

Tak o skupinovým nákupu traktorů se tu debatovalo. Jen hledat. Kdyby jsi dal deset traktorů do kontejneru, tak ho vezeš skoro prázdný. Aby jsi mohl vozit z japonska, tak si tam musíš vybudovat nějaké obchodní kontakty. To znamená tam letět je vybrat osobně a hlavně, jestli by ti prodali pár traktorů, když je vozí do celého světa.
Podívej se na stránky Traktorservisu, který prodává japonské traktory. Tam pochopíš, co si koupíš za tisíc euro. Jen šrot! Oni tam ty traktory repasují, to znamená, že je rozeberou, vymění všechny spotřebáky, popř. opraví i motor nebo převodovku, a teprve je prodají. Majitel firmy p.Lacina totiž říká, že japonci dobré traktory neprodávají, ty si nechají doma. Poláci mají slušné ceny díky tomu, že je vozí v obrovským množství. Na netu najdeš spoustu nabídek od překupníků, které traktory vozí z polska nebo maďarska, a tady je prodávají. Ale s ničím ti neporadí.

https://www.traktorservis.cz/aktuality/vyhodny-nakup
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

toro
Příspěvky: 10
Registrován: ned zář 08, 2019 5:33 pm
Bydliště: Nitra

Re: Koupě traktoru

#17 Nový příspěvek od toro »

Som rad, ze ste mi otvorili oci. Co som teda vlastne zistil - Uz viem, ze za tisicku kupim srot, za dve tisicky srot, za tri tisicky srot. Mam si kupit radsej novy cinsky traktor a este co...aha - na skusku by som si mal kupit home-made traktor. Vyborne.

No nic, idem si ja pekne vytiahnut motyku a ryl a rucne "orat" :-)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15763
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Koupě traktoru

#18 Nový příspěvek od oco13 »

Toro - musíš čítať s pochopením. Za tisícku kúpiš tak velmi zodranú Varinu , za dve tisícky kúpiš Varinu v trocha lepšom stave, Za tri tisícky kúpiš japončíka ale bez predku. A na slušného japonca potrebuješ tak 4 a pol a viac. To všetko je samozrejme bez náradia.
Z môjho pohladu je tá suma asi 5x vyššia ako to čo som ochotný dať ja , preto som ti navrhol lacnejšiu domácu výrobu. Ak ale máš vo vinohrade vyskúšaného Iseki- tak najjednoduchšie je kúpiť rovnaký alebo novší. :typek: O predajcoch a skúsenostiach s nimi je tu tiež celé vlákno tak treba naštudovať a podla toho sa zariadiť.Stále musíš ešte počítať s nie celkom malými sumami za náradie.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Koupě traktoru

#19 Nový příspěvek od Leo »

toro, kolik toho vinohradu máš (hlav). Taky jsme měli vinohrady, skoro 2000hlav, a stačil jednoosák. Takže jestli by nebyl lepší jednoosák pro začátek. Za ty peníze, co do toho chceš investovat, nekoupíš ani staré TK. Pokud chceš český malotraktor, tak zavolej sem - http://www.agroservispv.cz/ a zeptej se, jestli tam nemají nějaký starý malotraktor, který tam dávají protiúčtem. Nebo se podívej v inzerci.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

toro
Příspěvky: 10
Registrován: ned zář 08, 2019 5:33 pm
Bydliště: Nitra

Re: Koupě traktoru

#20 Nový příspěvek od toro »

Ahoj, nestačil by, respektíve stačil, ale ide o komfort. Ja už mám "záda v prdeli", dosť som sa nabehal za rotovátorom. Okrem viníc mám ešte 30 árov záhrady. Od svojho pôvodného zámeru sa odkláňať nebudem. To radšej si ešte budem objednávať tieto služby a došetrím čo-to. Pozeal som aj zbrusu novú kubotu B1220, ako toto sa mi cenovo s rotovátorom zdá silno odtrhnuté od reality. :tyty:

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Koupě traktoru

#21 Nový příspěvek od Leo »

Dívám se na tu Kubotu, tak ten její výkon je na hraně. Máme doma o pár koníků silnější kubotu - http://www.tractordata.com/farm-tractor ... b7001.html do vinohradu a taky ten výkon někdy nestačí. S váhou je na tom stejně a je to málo. U Kuboty se platí za kvalitu.
Když si trochu připlatíš, tak máš 25koňovýho fotona - https://www.agrodolanea.cz/traktory/fot ... -254-m-g3/ .
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

toro
Příspěvky: 10
Registrován: ned zář 08, 2019 5:33 pm
Bydliště: Nitra

Re: Koupě traktoru

#22 Nový příspěvek od toro »

Bol som si pozrieť v jednom nemenovanom bazare tieto traktory. A je to ako pisete, za trojku tam boli ubohe traktorceky, ktore vyzerali, ze ani nenastartuju. Muzealne typy. Take este tie gulate - gulate blatniky, olejničky, smutny pohlad na ne. Asi sa obhliadnem vonku niekde po tychto traktoroch.

chose
Příspěvky: 21
Registrován: pát srp 17, 2007 10:43 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Vyber malo-trakotru do lesa 2019

#23 Nový příspěvek od chose »

Zdravim,

rad bych se zeptal sirsiho publika co by volili jako malo-traktor pro pouziti hlavne v lese. Pouziti hlavne pro les, navijak, rampovani v Beskydech. Mel jsem zkusenost u znameho s Tz-4k-14, nicmene mi prijde trochu slaby.

Jako druhotne vyuziti je pak mulcovac, obcas neco s vlekem, ale 80% bude les. DIky za odkazy tipy a rady.

Jen pro poradek - lesem se nezivim a mam cca 6ha lesa.

JardaCNC
Příspěvky: 2354
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Vyber malo-trakotru do lesa 2019

#24 Nový příspěvek od JardaCNC »

Pokud si poridis rozsiritelneho japonca s vykonem cca. 20 ks. 4x4. Podle me nemas problem.
Tedy pokud mas na nej ty korunky :vysmech:

chose
Příspěvky: 21
Registrován: pát srp 17, 2007 10:43 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Vyber malo-trakotru do lesa 2019

#25 Nový příspěvek od chose »

Ano japonci jsou sympataci, nicmene se trochu bojim servisu. Mate nekdo praktickou zkusenost se servisovanim napr Kuboty?? Ceny nahradnich dilu, vymenitelnost soucastek atd.???

ibanez5
Příspěvky: 1583
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Vyber malo-trakotru do lesa 2019

#26 Nový příspěvek od ibanez5 »

Myslím, že Mitrenga dělá i Kubotu... A máš to za rohem 8)
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

hobr
Příspěvky: 3872
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Vyber malo-trakotru do lesa 2019

#27 Nový příspěvek od hobr »

Kamoš má Japonca a vysypalo se mu něco na přední nápravě. Trvalo to asi 1/2 roku, než sehnal potřebné, nakonec mu to přišlo z USA. Nevím, co to bylo za značku a v jakém stavu se stroj nacházel. Je to tak pět let (dnes je to třeba lepší)...
Osobně bych zvolil místní produkci (mimo TK). Mám MT8-050 (Slavia) a spokojenost 8) .
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Vyber malo-trakotru do lesa 2019

#28 Nový příspěvek od ladiki »

tak není Kubota jako Kubota....na japonskou verzi-šedý dovoz...Vám místní prodejci neprodají ani prd...a jít si do Mitrengy pro Kubotu do lesa, tak to je potřeba mít v kapse pěkných pár set tisíc... ;-) Pak ovšem bude plná servisní síť a celková podpora....

U šedých dovozů-plný bazoš- je to holt použitá technika z Japonska, která zde nemá podporu. Je ale pravda, že stroje to jsou kvalitní, díly se často shodují s evropskými stroji....ale nejsou v každém obchodě jako rohlíky....a nejdou přihlásit na SPZ....

Každý si musí zvážit své priority... ;-)

ibanez5
Příspěvky: 1583
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Vyber malo-trakotru do lesa 2019

#29 Nový příspěvek od ibanez5 »

Když už tady řešíme tu Kubotu,jeden překupník píše že při koupí dodá papír pro legální jízdu na silnicích 3 tř.... Co je na tom pravdy? Trochu uvažuju, že bych poslal Z25 do světa a koupil třeba tu Kubotu, nějakou málou
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Vyber malo-trakotru do lesa 2019

#30 Nový příspěvek od ladiki »

ano, je to JEDEN překupník, řešilo se to v asijských sekcích....je to zvláštní užívání....úřady k tomu přistupují také jakkterý, každopádně pojišťovna tento výraz nezná....traktor určený pro japonský trh prostě nemá na silnicích evropy co dělat....a nikdy nemůže být homologován....jsou tam určitá specifika např. pro obsluhu jsou jiná specifika pro asijskou a evropskou postavu :)

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - ostatní“