Aky traktor kupit 90 - 120 NOVY -ZETOR CASE BELARUS STEYR ?

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
klibani
Příspěvky: 5
Registrován: stř kvě 28, 2014 3:57 pm
Bydliště: Banska Bystrica

Aky traktor kupit 90 - 120 NOVY -ZETOR CASE BELARUS STEYR ?

#1 Nový příspěvek od klibani »

Aky traktor sa najlepsie oplati kupit novy - vykon 90 -120k . Znacka napr. ZETOR - CASE - BELARUS - STEYR pripadne iny .

Ktory je dostatocne odskusany a ma co najmenej poruch . Vyuzitie max 600-800 Mth za rok. Pomer cena vykon .

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Aky traktor kupit 90 - 120 NOVY -ZETOR CASE BELARUS STEY

#2 Nový příspěvek od honzauta »

Já jsem byl v podobné situaci nedávno, já jen natočím max. 100mth za rok, na ostatní práce mně stačí menší traktory.
Po půl roce váhání a výběru jsem zavrhnul Bělorus ( soused ho má a pořád něco řeší - prasklý portál, něco se vstřikovacím čerpadlem, atd. + servis max. pošle díl a vyměň si sám), zavrhnul Zetora - neskutečná cena za nic, na Johna nemám, Class, Massey, Kubota taky nezaplatím.
Tak jsem skončil u mechanického New Hollanda ( stejný jako Case, Steyer), ve výbavě mám vše co potřebuji. Zatím mám po roce natočeno těch 100 mth, musel jsem dotahovat hadici topení do kabiny, kapala a dolít olej do převodovky - zapojoval jsem hodně nového nářadí, tak se olej ztratil tam.

jojof
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 11, 2011 9:15 pm
Bydliště: orava,slovensko

Re: Aky traktor kupit 90 - 120 NOVY -ZETOR CASE BELARUS STEY

#3 Nový příspěvek od jojof »

No to si nemal zakladat take vlakno. Zase sa tu budeme hadat,ktory traktor je lepsi!! :vztek: :friends:

klibani
Příspěvky: 5
Registrován: stř kvě 28, 2014 3:57 pm
Bydliště: Banska Bystrica

Re: Aky traktor kupit 90 - 120 NOVY -ZETOR CASE BELARUS STEY

#4 Nový příspěvek od klibani »

Nechcem hadku ale kazdeho nazor.
Pred rokom som kupil AGT 860 Horsku verziu. Teraz chcem nahradit stare 2ks Belarus co mame za nieco nove.
Novy Belarus by aj bol ako ako kandidat ale ako citam a zaujimam sa tak stale treba nieco opravovat na novom tak to potom aj stary mozeme nadalej stale opravovat.
Uz som bol rozhodnuty aj pre Zetor Proxima - no podla fora to asi nie je uplna vyhra aj ked stale je tam ta moznost.
Momentalne asi mi najviac vychadza nejaky CASE .
John Deer urcite nie- mam k tej znacke nejaky odpor. Diskusia potvrdila ze je drahy aj diely atd.

Cakam na nejake odporucania a navrhy skusenych traktoristov. Napr Kup Zetor ale nesmies radit noznou spojkov a bude fungovat OK. A podobne.

Cena moze byt aj do 40 000 € .

jojof
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 11, 2011 9:15 pm
Bydliště: orava,slovensko

Re: Aky traktor kupit 90 - 120 NOVY -ZETOR CASE BELARUS STEY

#5 Nový příspěvek od jojof »

Ursus, Kioti a Hattat si nepozeral oni maju celkom priaznive ceny. 8)

OakLD
Příspěvky: 35
Registrován: čtv dub 12, 2018 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Aky traktor kupit 90 - 120 NOVY -ZETOR CASE BELARUS STEY

#6 Nový příspěvek od OakLD »

Jeden pohled na takovou investici může být i to, zda má na servis a náhradní díly pro zmíněnou značku monopol jedna firma. Zrovna zmíněný New Holland má známý a z tohoto důvodu další traktor od této značky nebude.

Nedoporučoval bych Zetor, protože se obávám, že pokud ho někdo rychle nekoupí, tak firma skončí. Přešli na dodavatelskou výrobu takže to je z Polska, ono z Itálie, tohle zase ze Slovenska... IMHO to neumí ani tak dobře jak ostatní, zavedený značky. Spoustu unikátních technologií rozprodali nebo prostě zrušili. Zkušený lidí propustili a nabrali hordy mladých krátce po škole do pozic napříč firmou. To vše se dost drasticky projevuje na kvalitě traktrorů. Nový Zetor má za 5 let cenu... no podívejte se na Bazoš a pod. Za to 30 let starej (4x4) nejde pod 200tis. ND jsou bezproblémové pro staré Zetory, ale u těch nových může být problém.

klibani
Příspěvky: 5
Registrován: stř kvě 28, 2014 3:57 pm
Bydliště: Banska Bystrica

Re: Aky traktor kupit 90 - 120 NOVY -ZETOR CASE BELARUS STEY

#7 Nový příspěvek od klibani »

Priebezna informacia :

Tak zatial to vyzera na 2 kandidatov.

Cislo jedna : CASE Farmall 95C

Cislo dva : Kubota M5091

Uživatelský avatar
gorannic
Příspěvky: 61
Registrován: úte srp 25, 2015 11:57 am
Bydliště: Partizánske

Re: Aky traktor kupit 90 - 120 NOVY -ZETOR CASE BELARUS STEY

#8 Nový příspěvek od gorannic »

Zdravím.
Tiež uvažujem o kúpe traktora cca 120k s dobrou kabínou, hydraulikou, modernou prevodovkou.

Zatiaľ mi vychádza:
- Zetor určite nie
- funglovku nie, kvôli cene a tým blbostiam s emisiami
- niečo jednoduché na opravy, dostupnosť dielov
- americky alebo eu traktor ?
- na čo si dať pozor pri kúpe traktora, predsa už je to niečo zložitejšie ako 7245

doca
Příspěvky: 467
Registrován: sob lis 15, 2008 10:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Aky traktor kupit 90 - 120 NOVY -ZETOR CASE BELARUS STEY

#9 Nový příspěvek od doca »

taky se tím teď zaobírám, protože dávat 400,- za 30-ti letou 7745 se mi nechce.
docela se mi líbil belarus 952, nebo 923 - řadové čerpadlo, bez močoviny, DPF .. , ale co jsem zjišťoval v okolí u vlastníků, a i po fórech na netu, mě celkem zklamalo, navíc tady asi není jiný prodejce než Astapovič v Praze, takže jsem opět na začátku. Číňana jsem zavrhl hned - kdysi tu psal jeden prodejce Dong fengu, že mu posílají traktory jednou za půl roku v kontejneru a i když se jedná pořád o ty stejné typové řady, tak s každou novou dodávkou se na stejném traktoru liší v průměru až 25 náhradních dílů - ve fabrice se rozhodnou že budou dělat něco jinak ze dne na den, to si nedokážu představit jak by to vypadalo třeba po pěti letech něco shánět, otázka je taky jestli by bylo vůbec kde :tyty:
Koukal jsem i na Solis, Ls traktor a teď jsem ve fázi že pokukuji přes maskus po něčem starším deseti let - Kubota, JD ...

jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Aky traktor kupit 90 - 120 NOVY -ZETOR CASE BELARUS STEYR ?

#10 Nový příspěvek od jojo7011 »

Moj nazor je taky, ze je v podstate uplne jedno aky traktor si clovek kupi, len nech je v zaruke pocas celej doby leasingu. Vsetko su to eko sracky. Doplatit leasing a hned sa ho zbavit a zase novy. A pri cenovej ponuke si nechat nacenit aj nejake najbeznejsie ND a servisne prehliadky. Napr. skla na kabinu a pod. Staci mala nepozornost, konar a sklo sa sipe. A je rozdiel kupit sklenene dvere na Proximu za 60 eur a sklenene dvere na Steyra za 270eur a drziak spatneho zrkadla na New Hollanda za 160 eur. Jedina vec pre ktoru sa oplati uvazovcat nad Zetorom, je este stale pomerne lacny servis a ND. To je asi jedine plus Zetora. Napr. znacka Valtra ma oproti Zetoru co sa ceny ND tyka posunutu desatinu ciarku o jedno desatine miseto do prava. Kamarat ma 80 konoveho jelena 5E. Pridu chlapci v zelenych monterkach, trochu sa pomotaju okolo traktora ( maly servis. olej, filter a tak ) a pride faktura na 560eur. Nech sa paci.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - ostatní“