Identifikace traktoru

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Trabantist
Příspěvky: 7
Registrován: pon čer 18, 2018 7:40 am
Bydliště: Plzeň

Identifikace traktoru

#1 Nový příspěvek od Trabantist »

Zdravím. Vzhledem k tomu že netušim oč se jedná, je možné, že jsem téma zařadil špatně a prosím v tom případě adminy aby téma v případě potřeby přesunuli na správné místo :)
Koupil jsem jako základ stavby traktůrku takovouhle hračku bez motoru a netušim co to je. Štítek nikde žádný není, ovšem podle jistých znaků (převodovka se zadní nápravou, provedení rámu, řízení,...) se domnívám, že by to nemusel být doma dělanej bastl. Ač jsem prošel na tisíc fotek různých traktorů, nenašel jsem nic u čeho bych si řekl "tohle! tohle byl on!". Je sice plný prasáren u kterých lze o původnosti pochybovat (dřevěná řemenice, dřevěný mezikus na spojce...) ale přesto by mě zajímalo, pokud by někdo z Vás traktorů znalých dokázal poznat co by mohlo být z čeho.
Plán byl od počátku jasný - mám doma motor z Multicar M21 a nebaví mě na něj pouze koukat jak se točí na místě, chci aby vyvíjel tažnou sílu. Kupovat si pro zábavu a potěšení originál Svobodu či podobný stroj je mimo moje finanční možnosti, a tedy jsem si usmyslel že si postavim něco jako zmenšeninu Svobody s mým motorem Cunewalde 1H65. No a při hledání materiálu (převodovka, náprava) jsem narazil na to torzo co jsem koupil a kterého fotky přikládám v odkazu. Předem říkám - vim že můj motor je slabá hračka a také nemám pole kde bych potřeboval od traktůrku velké tažné síly či hromadu odvedené práce. Jde čistě o to vytahnout jej jednou za čas na polňačku za barákem a užít si jednobucha. :)
Děkuji předem za každý poznatek.
Odkaz: https://bnd30.rajce.idnes.cz/Traktor/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Identifikace traktoru

#2 Nový příspěvek od Britt »

Ahoj, máš recht, že je to slepenec všeho možného. Dřevěné řemenice se dnes už nepoužívají ale nebylo to nic neobvyklého. Jediný problém vidím v tom, že ta převodovka je určená pro pohon stabilákem, jako to měly např. traktory Svoboda a to už je dnes dávno překonané, nicméně stále použitelné, ale já bych do toho už nešel.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Trabantist
Příspěvky: 7
Registrován: pon čer 18, 2018 7:40 am
Bydliště: Plzeň

Re: Identifikace traktoru

#3 Nový příspěvek od Trabantist »

Britt: Právě proto jsem to koupil - motor z Multicar M21 (Cunewalde 1H65) je vlastně takovej stabilák a o to mi přesně šlo. Jak jsem psal, nečekám od toho pracovní zázraky, spíš pohodovou projížďku za doprovodu oblíbeného zvuku jednoválce :)
Náhodou nepoznáváš z čeho by co na tom mohlo být? Další fotky ještě dodám po rozebrání, rám pošlu opískovat a kola taky. Mezitím rozlousknu převodovku, podle všeho se do ní asi dostala voda a nějaké ložisko mírně drhne. Ložisko pod vstupní řemenicí taky nevypadá na další veselý život, takže vyměníme. :)

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Identifikace traktoru

#4 Nový příspěvek od Britt »

Těžko říct, z čeho to je převodovka. Kolik to má kvaltů?
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Trabantist
Příspěvky: 7
Registrován: pon čer 18, 2018 7:40 am
Bydliště: Plzeň

Re: Identifikace traktoru

#5 Nový příspěvek od Trabantist »

Má dva kvalty dopředu a jeden vzad.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Identifikace traktoru

#6 Nový příspěvek od Britt »

Nejspíš to bude přídavná převodovka pro pohon nějakého zařízení.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Trabantist
Příspěvky: 7
Registrován: pon čer 18, 2018 7:40 am
Bydliště: Plzeň

Re: Identifikace traktoru

#7 Nový příspěvek od Trabantist »

No to jsem si myslel taky, ale je v jednom kuse se zadní nápravou (na tunelu pro kardan žádné patrné sváry po předělávání nejsou).

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Identifikace traktoru

#8 Nový příspěvek od Britt »

Chtělo by to víc fotek, takhle je prd vidět.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Trabantist
Příspěvky: 7
Registrován: pon čer 18, 2018 7:40 am
Bydliště: Plzeň

Re: Identifikace traktoru

#9 Nový příspěvek od Trabantist »

Jasan, jakmile nafotím další, hned budou nahrané. To co jsem nafotil bylo jen tak tak před úplným setměním, přivezli jsme to včera večer :)

Trabantist
Příspěvky: 7
Registrován: pon čer 18, 2018 7:40 am
Bydliště: Plzeň

Re: Identifikace traktoru

#10 Nový příspěvek od Trabantist »

Přidal jsem na rajče nové fotky :)

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5429
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Identifikace traktoru

#11 Nový příspěvek od thovt »

Dej tam stabilák SLAVIA 12HP DIESEL mužeš jezdit.
Vyfotil jsi čast názvu na poslední fotce.

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Identifikace traktoru

#12 Nový příspěvek od staník »

Držák sedačky máme podobnej na Zetoru 15 : http://www.veteranforum.cz/photo.php?ph ... 205538.jpg
Teda krom lavoru.
Jinak tam nepoznávám z těch fotek nic.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Trabantist
Příspěvky: 7
Registrován: pon čer 18, 2018 7:40 am
Bydliště: Plzeň

Re: Identifikace traktoru

#13 Nový příspěvek od Trabantist »

Thovt: Slávii bohužel nemám ale přijde tam 1H65 diesel který akorát skládám. Jinak na převodovce nápis skutečně je ovšem je to jen nějaké číslo, které mi ani google nenašel (ale pravda, odpoledne vyfototim a dám taky do fotek, nenapadlo mě to vyfotit).

Staník: Ten držák sedačky vypadá úplně stejně :potlesk:

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - ostatní“