Castelgarden XDC 140 HD

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Duri12
Příspěvky: 3
Registrován: úte čer 12, 2018 6:15 pm
Bydliště: Trebišov

Castelgarden XDC 140 HD

#1 Nový příspěvek od Duri12 »

Dobrý deň, ospravedlňujem sa, ak som to zaradil zle, ale som tu nový a táto sekcia sa mi zdala vhodná.

Mám problém s týmto traktorom/kosačkou. Traktor bez problémov naštartuje, ide pohon aj všetko ostatné, no keď potiahnem spínač na zapnutie kosenia, motor sa vypne. Takto by sa mal traktor správať, ak by bol rozopnutý niektorý poistný spínač, či už na sedačke, alebo zásobníku. Všetko som premeral a spínače fungujú správne. Tiež som skúšal odpojiť cievku remenice, či náhodu nie je zlá a preto to blbne, no aj s odpojenou remenicou sa traktor vypne. Začínam sa báť, či nie je chybná riadiaca doska, no na prvý pohľad na nej nie je nič poškodené a ani odpálené. Nemáte niekto podobnú skúsenosť s týmto, alebo ja podobným traktorom? Prípadne nemáte od neho schému? Dosť by mi to pomohlo, keďže momentálne nemám dostatok času, aby som to prešiel kábel po kábli a schému si nakreslil. Ešte pre istotu dodám, že motor po vypnutí normálne dobehne a nie sa hneď zastaví, žiadna remenica nie je zadretá a všetko sa točí ľahko. Čiže motor je vypnutý elektricky. Za každú radu vopred ďakujem.

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Castelgarden XDC 140 HD

#2 Nový příspěvek od Šéďa »

Ještě to má dělat, když jedeš dozadu, že to má chcípnout, když nedržíš tlačítko na palubovce. Ovšem nevím na jakém principu je to stavěné, jestli není na páce zpátečky nějaký mechanický spínač. Koukni, jestli není bloklý.
Nebo lépe zkus zapnout sekání, když držíš to malé tlačítko pro chod zpět.
Pak mi ještě napadá, kouslé sekací ústrojí, ale jestli jsem to dobře pochopil, tak jsi to zkoušel bez řemenice sekacího ústrojí?

Ony jsou tam ty rychlospojky na hadici a píšou, že se to má po sekání mýt, ale není to dobré, ložiska nejsou chráněný proti vodě a lehce zreznou. Raději to jen nakloním a vyčistím rukou od nalepené trávy.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Castelgarden XDC 140 HD

#3 Nový příspěvek od DYK »

Já bych přece jenom ještě prověřil ty spínače. Sedačky, koše apod. Proklemoval bych je vypadá to na jeden z nich. Jinak příště sem http://www.nasetraktory.eu/forum/viewforum.php?f=73
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Castelgarden XDC 140 HD

#4 Nový příspěvek od Šéďa »

Proklemovat jednoduše jde obyč nožovou pojistkou.

https://www.skarab.cz/cs/zbozi/pojistka ... jBEALw_wcB

Duri12
Příspěvky: 3
Registrován: úte čer 12, 2018 6:15 pm
Bydliště: Trebišov

Re: Castelgarden XDC 140 HD

#5 Nový příspěvek od Duri12 »

Spínače som prepískol multimetrom priamo od konektora riadiacej dosky a všetky boli v poriadku. Taktiež som pre istotu skúsil tie spínače prepojiť, ale stále sa to nerozbehne. Skúšal som aj to tlačidlo pre chod vzad, ale ani tak to nejde. Je ešte niečo, čo môžem skúsiť, alebo to radšej poslať do servisu? Pre istotu ešte dodám, že traktor normálne fungoval. Pokosila sa s tým záhrada a normálne sa odstavil. O pár minút sa znova naštartoval a už to nešlo.

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Castelgarden XDC 140 HD

#6 Nový příspěvek od Šéďa »

nenapadá mi co ještě vyzkoušet. Nože rukou posuneš? Nejsou nějak kouslý?

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Castelgarden XDC 140 HD

#7 Nový příspěvek od DYK »

Tak si to schrňme. Odpojená el. magnetická spojka pohonu sečení - problém pořád trvá. Když spolehnu na prověřování spínačů - VŠECH spínačů, tak už nám zůstávají jen dráty k nim. Není některý přerušený?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Duri12
Příspěvky: 3
Registrován: úte čer 12, 2018 6:15 pm
Bydliště: Trebišov

Re: Castelgarden XDC 140 HD

#8 Nový příspěvek od Duri12 »

Nože idú ľahko. Dúfam, že som prešiel všetky spínače. Dva idú k zásobníku, jeden je pod sedačkou, jeden je ešte pri brzde a to je hádam asi všetko. Alebo je niekde skrytý ešte ďalší spínač? A ako som písal vyššie, spínače som meral od hlavného konektora, takže káble by mali byť v poriadku. Mohlo by sa ešte niekde skrývať niečo, čo som si nevšimol?

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Castelgarden XDC 140 HD

#9 Nový příspěvek od Veteranista! »

Ještě je na "zpátečce"
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - ostatní“