Výmena oleja

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Louly
Příspěvky: 2
Registrován: pon čer 06, 2016 4:02 pm
Bydliště: Rimavská Sobota

Výmena oleja

#1 Nový příspěvek od Louly »

Zdravím Vás. Potreboval by som poradiť, mám kubota 7001, vymenil sa v nej prevodovkový olej. Výmenou oleja začali aj problémy s hydraulikou, tá pri zodvihnutí náradia do pár sekúnd spadne dole. Olej sa dal PP 90. Tvrdia my že sa to zle odvzdušnilo. Ak máte dáke rady budem rád.

Uživatelský avatar
Jakub721
Příspěvky: 53
Registrován: ned říj 19, 2014 6:55 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Výmena oleja

#2 Nový příspěvek od Jakub721 »

Ahoj. V prevodovke som tiež menil olej najskôr som tam mal PP80 hustejší. Lenže v zime sa to hydraulike nepozdávalo tak som ho znova vymenil a dal som polovicu PP90 (neviem už kolko presne 5-6l) a druhú polovicu hydraulického. Už je to v poriadku. Ale čo sa týka toho padania tej hydrauliky to mi robilo tiež do minúty to padlo úplne dolu. Podľa mňa nič zle ovzdušnené neni len treba pretesniť piest na hydraulike. Ja keď som sa do toho pustil už som menil všetky gumičky tesnenia čo treba nech je to na poriadok.
Foto hydraulického mechanizmu: (pod sedačkou):
Obrázek
A ten mechanizmus je tuto nasadený na prevodovke nad difom:
Obrázek
Hádam som ti trochu pomohol. Potom sa ozvi čo a ako :friends:

Uživatelský avatar
Jakub721
Příspěvky: 53
Registrován: ned říj 19, 2014 6:55 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Výmena oleja

#3 Nový příspěvek od Jakub721 »

Opravujem sa PP80 je redší a PP90 hustejší :pohlavek: . Do prevodovky som dával redší v kombináci s hydraulickým olejom. Ešte som zabudol povedať , že mám Kubotu B6000. 8)

Louly
Příspěvky: 2
Registrován: pon čer 06, 2016 4:02 pm
Bydliště: Rimavská Sobota

Re: Výmena oleja

#4 Nový příspěvek od Louly »

Tak som vymenil gumičku na pieste a problém vyriešený, robota asi na dobrú hodinku

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - ostatní“