ZT303 + pluh Jupiter 5x40

Moderátor: rezis

Zpráva
Autor
poulm
Příspěvky: 4451
Registrován: pon čer 29, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ZT303 + pluh Jupiter 5x40

#16 Nový příspěvek od poulm »

Zelenej píše:Ahoj Polume mohu se zeptat na tento pluh jak jsi s ním spokojenej a jak pracuje jištění? mám vyhlídlej čtyř radličnej ale nevím jestli je to dobrá volba na Vysočinu.. :)
Ahoj,
pluh je to fakt dobrej,dobře zaklápí,má slušný záběr a to pružinové jištění je k nezaplacení.
Záleží jaké pole máš,ale vždycky sem tam něco chytneš a už si nedovedu představit vyskakovat a montovat nějaké střižné šrouby.Ten Pružinový Jupiter má taky kromě pružin i střižné šrouby,ale to by už muselo být něco hodně velkého,aby ten výkyv nestačil a urvalo to i šroub.
Co se mně týče,tak ti ho můžu jenom doporučit. 8) 8) 8)
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

trago105
Příspěvky: 759
Registrován: čtv pro 18, 2008 11:43 pm
Bydliště: Pardubicko

Re: ZT303 + pluh Jupiter 5x40

#17 Nový příspěvek od trago105 »

Já mám priváta jištěnýho šroubem a ještě se mi nestalo že bych přetrhnul šroub, a to jsem tahal ven šutry že je dva lidi neodnesli, nebo že se traktor zastavil, tak si nedokážu představit co by to muselo být za šutr aby to urvalo šroub

tomous
Příspěvky: 3132
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: ZT303 + pluh Jupiter 5x40

#18 Nový příspěvek od tomous »

Já ho měl 15let za tu dobu naoral cca.800 ha a šroubů jsem urval tak 20. Věř mi jde to. Když orám svoje pole vím kde jsou šutry,tak trochu uberu.

poulm
Příspěvky: 4451
Registrován: pon čer 29, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ZT303 + pluh Jupiter 5x40

#19 Nový příspěvek od poulm »

trago105 píše:Já mám priváta jištěnýho šroubem a ještě se mi nestalo že bych přetrhnul šroub, a to jsem tahal ven šutry že je dva lidi neodnesli, nebo že se traktor zastavil, tak si nedokážu představit co by to muselo být za šutr aby to urvalo šroub
A jakým traktorem toho Priváta taháš?
Já taky tahal Priváta za svým ZTéčkem v pěti radlicích a raději jsem ho prodal,protože jsem měl strach,abych ho neroztrhal,těžším traktorem cvakneš ten střižný šroub jak nic a ani to neucítíš.
Šutry,které se ti odkulí jsou v pohodě,horší jsou překážky které ti neuhnou a když jdeš orat pole které neznáš,tak věř,že jich tam najdeš víc než dost.
S tím Jupiterem jsem nadmíru spokojený,radlice se krásně zvedne a zase zajede a nic nepraská a neláme se.Teď na podzim jsem známému oral 1ha louky,vypadalo to v pohodě a v prostředku jsem našel 4 žulové patníky,takové ty triangulační body s křížkem uprostřed,pak z něj vylezlo,že tam kdysi šla obecní cesta,no a tak to je pořád.Svá pole taky znám a přesně vím kde co je,ale jít dělat na cizí už je úplně něco jiného a pružinové jištění už považuji za nutné.

I takhle mohou dopadnout pluhy se střižným jištěním:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

tomous
Příspěvky: 3132
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: ZT303 + pluh Jupiter 5x40

#20 Nový příspěvek od tomous »

Z tohodle fota není jasný vůbec jestli to prasklo z důvodu špatného jištění nebo velké délky pluhu,špatného materiálu ap. Nechceš mi tvrdit,že dřív praskne takovejhle rám než se utrhne 16ka šroub?

poulm
Příspěvky: 4451
Registrován: pon čer 29, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ZT303 + pluh Jupiter 5x40

#21 Nový příspěvek od poulm »

Tohle konkrétně je důsledek vícero věcí dohromady.
Jednak jak říkáš díky větší délce pluhu,kde na tuto páku působí mnohem větší síly díky střižnému jištění,protože pružinové se ti zvedne mnohem dřív než se střihne šroub a dále boční síla,která ve staré verzi není jištěná a na tvrdo to drží stavěcí šroub,tak jako na většině nesných pluhů.
Nové verze Jupiterů mají tzv. Memory válec,po zvednutí stáhne pluh do osy a snadněji se otáčí.
Já si jej vyrobil po domácku z toho co jsem kde našel a ještě jsem si ho doplnil o pojistný ventil,když pátá radlice za něco blbě chytí,tak přepustí tlak z jedné komory válce do druhé a pluh se sklopí.Je to dobré i při orání do oblouku někde na souvrati atp.,takže je zase o starost méně a po této sezoně to funguje naprosto skvěle,měl jsem to udělané i na Privátu a taky to stejně dobře fungovalo.
Tak nějak to mám udělané a doporučuji to na všechny nesené otočné pluhy:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

trago105
Příspěvky: 759
Registrován: čtv pro 18, 2008 11:43 pm
Bydliště: Pardubicko

Re: ZT303 + pluh Jupiter 5x40

#22 Nový příspěvek od trago105 »

tahám obracák privat roto 230, mám i třetí radlici, ale tu mám oddělanou, protože mám některé pozemky dost svažité a tam bych ho neotočil a záběr na radlici upravenej na 35 cm traktorem 7745

poulm
Příspěvky: 4451
Registrován: pon čer 29, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ZT303 + pluh Jupiter 5x40

#23 Nový příspěvek od poulm »

Tak u 2-3 radlic se nic zvláštního neděje,ale u provedení 3-5 radlic,nebo už v současnosti i víc,tam ty síly trochu rostou.
Ono taky dělá hodně,když se do těch nesených obracáků dá příliš těžký traktor,který je ho schopný roztrhat na cucky,tak jak je vidět na tom obrázku ten JD bude nejspíš nějaká sedmičková nebo osmičková řada a ty běžně tahají polonesené pluhy okolo 7mi radlic, takže když se na něj pověsí ten pateráček,tak ho časem někde škubne.
Dle mého názoru by měla být souprava tak složená,aby pluh uměl zastavit traktor a nerozlámal se při tom. :-/ Proto jsem prodal Priváta a koupil Jupitera,ktyrý je mnohem těžší a masívnější. 8)
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Sejcek
Příspěvky: 473
Registrován: stř led 05, 2011 9:29 am
Bydliště: Nepolisy

Re: ZT303 + pluh Jupiter 5x40

#24 Nový příspěvek od Sejcek »

poulm píše: Obrázek
Pěknej dvojáček :smich: ...

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: ZT303 + pluh Jupiter 5x40

#25 Nový příspěvek od jiriSBS »

Na té 303, jaké jsi použil turbo my jsme v podniku měli E-512 předělanu na turbo z Z-16045 v roce 1997,výkonově byla lepší než E-514 a spotřeba byla na hektar o litr menší než bez turba.

poulm
Příspěvky: 4451
Registrován: pon čer 29, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ZT303 + pluh Jupiter 5x40

#26 Nový příspěvek od poulm »

Já použil turbo z Liazu,je větší a mnohem levnější než ze 161ky,ale tím pádem méně tlačí,což je pro ten motor víc přijatelné. V orbě mi tlačí okolo 0,3baru, což je předpoklad,že ten motor neupeču,jsem s tím spokojený,lépe to spaluje,má to lepší krouťák a menší spotřebu.
Pokud se tam dá turbo ze 161ky,nebo někteří zkoušeli i ze 101ky,tak pak často praskalo těsnění pod hlavami nebo dokonce, zapečené kroužky i prasklé kliky atp.díky velkému přeplňovacímu tlaku.
Už to tak mám několik roků a je to v pohodě.V současnosti si takhle předělávám i druhé ZTéčko.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: ZT303 + pluh Jupiter 5x40

#27 Nový příspěvek od jiriSBS »

My jsme popisované problémy neměli motor jel v kombajnu čtyři sezony,až odělal turbínu kombajnér,
tím,že z plných otáček zastavoval motor (zadřel turbo).Na motoru nebylo úpravované čerpadlo a motor pracoval v zatížení při vysokých otáčkách,takže se nepřehříval a byl zatěžován převážně dynamický.Záleží také na technickém stavu motoru,vyšší krouťak svádí k zatěžování v nízkych otáčkách,dotahování motoru-snížený průtok chladicí kapaliny(přehřívání)menší množství oleje (písty jsou méně chlazeny olejem) a pohyblivé části motoru jsou přetěžovány.Nizkotlaké přeplňování by měl atmosverický motor zvládnout .

poulm
Příspěvky: 4451
Registrován: pon čer 29, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ZT303 + pluh Jupiter 5x40

#28 Nový příspěvek od poulm »

A kolik sezon ten motor vydržel?
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: ZT303 + pluh Jupiter 5x40

#29 Nový příspěvek od jiriSBS »

Čtyři sezóny s turbem a ještě dvě sezóny bez turba než ho sešrotovali.

Odpovědět

Zpět na „Videa našich strojů“