Muj srarý štěpkovač

Moderátor: rezis

Zpráva
Autor
jarda avsop
Příspěvky: 1141
Registrován: pon dub 01, 2013 10:13 am
Bydliště: jaroměř

Muj srarý štěpkovač

#1 Nový příspěvek od jarda avsop »


jarda avsop
Příspěvky: 1141
Registrován: pon dub 01, 2013 10:13 am
Bydliště: jaroměř

Re: Muj srarý štěpkovač

#2 Nový příspěvek od jarda avsop »

Posílam vam usměvne hodnocení meho stroje poslal mě ho pan co si to koupil.g
Dobrý den, možná si již nebudete pamatovat, ale někdy koncem léta jsme od Vás koupili špalíkovač. Slíbil jsem, že dám vědět, jak funguje.

Jak to jen říci:

chtěl jsem přidělat motor Bergland, ale nakonec jsme koupili ještě traktor Supra 50, který s tímto špalíkovačem kroutí, jak se patří a má, i když hodíme do špalíkovače něco většího, zastaví to traktor Jen zdůraznuji, že to zastaví motor o obsahu skoro 4,5 litru . Je až k neuvěření, co tento Váš vehement vydrží, pro příklad 8 cm suchý dub prolítne jako kus hadru (místní domorodci jen a jen kroutí hlavou, snažíc se pochopit, jak je to možné??!!). Když se vrátím k věci, trochu jsem od Vás odjížděl s malou nedůvěrou, jak takový malý stroj bude fungovat. Po přidělání do tříbodového závěsu na S50, se ze stroje začalo ozývat skřípění, které už odeznělo (myslím, že to bylo prachové těsnění na ložisku). Začalo již tak dlouho očekávané špalíkování, které skončilo rychle jak začalo (kára byla plná a my museli domu )

Doma již dámské společenstvo, velmi negativně nahlížejíc na tuto věc, čekalo jak se kotel udusí a bude dechtovat, již bylo jasné, že to nebude lehký boj.
No co, jednou se to našpalíkovalo, tak se to taky holt stopí. Tchán naložil kotel jen špalíčkami a kotel se rozhučel jako vzteklá bestie, která hned ukázala 80 °C na budíku. Nemusím jistě říkat, jak to dámy mile překvapilo. Konec.

Topíme špalíkama již necelé tři měsíce a jsme naprosto spokojeni. Vše, co jste sliboval a říkal, byla pravda (proto také píšu)!!!

Nakonec ještě pár otázek:
Nechala by se u vás zakoupit nožová jednotka se 4mi noži (jen pokud má smysl)?
Dodáváte příslušenství na odvětvování opravdu malých větviček, jak je účinně odstranit?
Jaký je nejlepší dopravník od špalíkovače na káru?

Ještě jednou Vám moc děkuji.

Odpovědět

Zpět na „Videa našich strojů“