Holandik a orba

Moderátor: rezis

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
padesátka
Příspěvky: 1734
Registrován: stř zář 15, 2010 2:50 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Holandik a orba

#61 Nový příspěvek od padesátka »

zetorak jirka píše:Když je před každou radlicej krojidlo tak pěkně zvořeš s jakou koliv odrnovací deskou. když nejsou krojidla a drn se musí trhat ta mužou být desky sebešroubovitější a nebude to vypadat k ničemu.
8) Zapomněl jsi na takovou maličkost-----správně seřízenej pluh je přeci základ dobré orby a nezáleží jestli jsou nebo nejsou krojadla.Samozřejmě krojadla--lehčí a vzhlednější orba 8)

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Holandik a orba

#62 Nový příspěvek od zetorak jirka »

padesátka píše:
zetorak jirka píše:Když je před každou radlicej krojidlo tak pěkně zvořeš s jakou koliv odrnovací deskou. když nejsou krojidla a drn se musí trhat ta mužou být desky sebešroubovitější a nebude to vypadat k ničemu.
8) Zapomněl jsi na takovou maličkost-----správně seřízenej pluh je přeci základ dobré orby a nezáleží jestli jsou nebo nejsou krojadla.Samozřejmě krojadla--lehčí a vzhlednější orba 8)
Máš naprostou pravdu, seřízení ruchadla je úplnej základ vorání proto jsem to ani nezdurazňoval, mám za to že je to všem jasný. Bez toho mužeš mít ruchadlo ustrjený a ověnčený čím chceš a stále to není k ničemu. že jo ?

Auto-klassik
Příspěvky: 1743
Registrován: ned pro 27, 2009 4:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Holandik a orba

#63 Nový příspěvek od Auto-klassik »

zetorak jirka píše:
Auto-klassik píše:
zetorak jirka píše:Když je před každou radlicej krojidlo tak pěkně zvořeš s jakou koliv odrnovací deskou. když nejsou krojidla a drn se musí trhat ta mužou být desky sebešroubovitější a nebude to vypadat k ničemu.
Myslím ,že to přeháníš s válcovou ani s kulturní odhrnovačkou nemáš šanci i kdyby sis tam dal ke každému orebnímu tělesu třeba dvě krojidla .To mluvíš Jirko z praxe nebo se ti zdálo,či si jen myslíš?
Dívím se že se pouštíš takových úvach ?
Mluvím více méně z praxe, nevěděl jsem že se chytáš slovíček a hned mluvíš o všech odrnovačkách co ekzistujou, myslel jsem tím běžné desky se kterýma se běžně oře na poli a se kterými si kdo a jaké ruchadlo koupil, nebo myslíš že si někdo koupí pluh a k němu několik druhů sad odhrnovaček a podle toho co jde orat tak je přehazuje? A řekni mi kterej pluh je v základu jako novej osazenej válcovejma nebo kulturníma deskama. Drž se prosím tě trochu reality a né porát jen toho co máš nadrčený z knížek a naštudovaný z příruček. Někdy je to v praxi opravdu něco jiného. a věř že i s obyčejnou radlicej běžného typu se dá perfektně zvorat, a když dáž před ní krojidlo tak to je orba luksus a mám to opravdu vyskoušený, a že pár pluhů jsem už měl možnost vyskoušet, tak vím co mluvím. Ale abych ti stále jen neodporoval, máš pravdu, že kdo se do toho všeho pouští tak je opravdu dobrý aby si něco proštudoval a přečetl nějaké ty základy aby věděl o čem je řeč. mí dříve narozený jsme se museli učit trochu jinak (hlavně paxej) a nemyslím teď tím sebe, ale proč když si už někdo neví rady tak jde za starejma skušenejma chlapama? Protože mu je knižka houby platná. Ale názory jsou od toho aby jsme si je vyměnovali že jo ? :friends:
Jirko v každé větě od tebe je slovo praxe.A už to je zavádějící.Jak se to dřív učilo to mohu posoudit,základu jsem vyšel roce 68.Co se tektrát učilo velmi dobře vím.Každá škola učí pro život a je jen na žákolvi ,co si do života odnese nebo co si odnést chce.Někdo si odnese víc,jiný měně.Takže brzdi v této oblasti.
Jirko tvým největším nebezpečím,které tě v životě potkává je asi kniha.Nikdy však není pozdě si něco přečíst jen pro aby jsi měl větší přehled a hlavně dokázal věci posuzuvat z více pohledů a ne tak omezeně jednostranně,jak to předvádíš.
Roman je člověk.který dokáže uvažovat a orba louky je pro něho jedna velká zkušenost a až bude příště orat louku ,tak věřím ,že to bude nejméně o 100% lepší.

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Holandik a orba

#64 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Jo Joo, Neříkám že nemáš pravdu, a vím že si myslíš že neumím číst z knižky, ale není to tak, jak říkáš člověk se celí život učí, a dnešní doba to vyžaduje oto víc. taky bádám v knihách když je něco novího, tak že by mě kniha ohrozila , toho se bát nemusíš, aspoň já se ji nebojím, a máš pravdu , ani to není muj kamarát. Noví nesmysly co stále po nás chce zemědělska agentura, nebo nové podmínky v zemědělství, taky musím nastudovat z příruček a předpisu , nemysli si. Tak že zas takoví neandrtálec taky nejsem jak si myslíš. Ale že teorie a její využití v životě (abych tě nezaváděl), jsou dvě dost rozdílný věci to uznej, a to mě vymluvit nedokážeš ani kdybys byl já nevím kdo.
A na druhou stranu se mi líbí že si stojíš za svím :)

Auto-klassik
Příspěvky: 1743
Registrován: ned pro 27, 2009 4:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Holandik a orba

#65 Nový příspěvek od Auto-klassik »

zetorak jirka píše:Jo Joo, Neříkám že nemáš pravdu, a vím že si myslíš že neumím číst z knižky, ale není to tak, jak říkáš člověk se celí život učí, a dnešní doba to vyžaduje oto víc. taky bádám v knihách když je něco novího, tak že by mě kniha ohrozila , toho se bát nemusíš, aspoň já se ji nebojím, a máš pravdu , ani to není muj kamarát. Noví nesmysly co stále po nás chce zemědělska agentura, nebo nové podmínky v zemědělství, taky musím nastudovat z příruček a předpisu , nemysli si. Tak že zas takoví neandrtálec taky nejsem jak si myslíš. Ale že teorie a její využití v životě (abych tě nezaváděl), jsou dvě dost rozdílný věci to uznej, a to mě vymluvit nedokážeš ani kdybys byl já nevím kdo.
A na druhou stranu se mi líbí že si stojíš za svím :)
Nemusíš vůbec nic říkat ,písmo tě již dávno prozradilo.Pokrok,několik vět a žadné slovo praxe!

Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 4463
Registrován: stř črc 04, 2007 6:20 pm
Bydliště: Prostějovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Holandik a orba

#66 Nový příspěvek od Roman »

Auto-klassik píše:Roman je člověk.který dokáže uvažovat a orba louky je pro něho jedna velká zkušenost a až bude příště orat louku ,tak věřím ,že to bude nejméně o 100% lepší.
To víš, že zbytek bude lepši. Na jaře ho hvizdnu herbicidem a párkrát projedu podrévákem, podmitnu a na podzim bude orba jak vino.
http://www.traktorista.estranky.cz
Zetor 5718
domádo new holland TCE 45 r.v. 2009
motorobot PF 61 r.v. 1957
kultivátor MS 06 r.v. 1995

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Holandik a orba

#67 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Auto-klassik píše:
zetorak jirka píše:Jo Joo, Neříkám že nemáš pravdu, a vím že si myslíš že neumím číst z knižky, ale není to tak, jak říkáš člověk se celí život učí, a dnešní doba to vyžaduje oto víc. taky bádám v knihách když je něco novího, tak že by mě kniha ohrozila , toho se bát nemusíš, aspoň já se ji nebojím, a máš pravdu , ani to není muj kamarát. Noví nesmysly co stále po nás chce zemědělska agentura, nebo nové podmínky v zemědělství, taky musím nastudovat z příruček a předpisu , nemysli si. Tak že zas takoví neandrtálec taky nejsem jak si myslíš. Ale že teorie a její využití v životě (abych tě nezaváděl), jsou dvě dost rozdílný věci to uznej, a to mě vymluvit nedokážeš ani kdybys byl já nevím kdo.
A na druhou stranu se mi líbí že si stojíš za svím :)
Nemusíš vůbec nic říkat ,písmo tě již dávno prozradilo.Pokrok,několik vět a žadné slovo praxe!

Neboj nebudu , je to zbytečný, ale hezky jsme si popovídali, čau měj se.

Odpovědět

Zpět na „Videa našich strojů“