Crystynka a orba 2012

Moderátor: rezis

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Míša Bourák
Příspěvky: 605
Registrován: úte črc 17, 2012 7:58 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Crystynka a orba 2012

#31 Nový příspěvek od Míša Bourák »

ZETOR TRACTORS a.s. Brno-Líšeň

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Crystynka a orba 2012

#32 Nový příspěvek od Antony30011 »

Auto-klassik píše:Každý ,kdo orá tak si myslí ,že orá dobře ,ale teď si šáhněte do svědomí :

Proč se vůbec orá ?
Jaké jsou arotechnické požadavky na orbu?

Věřím,že deseti oráčů devět na základní otázky nedokáže odpovědět.
Nevadí mi to!Pokud někdo není schopen přijmout sebemenší kritiku ,která má pomoci,aby příště ta orba vypadala lépe,tak těchto lidí je mi líto a pomoc si nezaslouží.
Nějak nechápu co chtěl básník říct :-/ to jako když nenaštuduju příručku Jak orat jako mistr světa a druhou příručku Proč se z odborného hlediska oře tak nemám orat a lozit na pole nebo co? Co vím já tak ořu aby se zem pohnojila, otočila a nevysilovala furt ta stejná část a jelikož mi pole rodí a starám se o ně myslím vcelku dobře tak to snad stačí ne? A dle mého názoru to stejně má většina malozemedělcu jako já. Ono je lepší nebýt profík a mít pro sebe jablouška a maso na celej rok než běhat po lídlu, nadávat že nic kloudnýho není k žrádlu, je všecko drahý a přitom mít pole nebo zahradu co leží ladem hovno z toho... :jazyk:

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Crystynka a orba 2012

#33 Nový příspěvek od Antony30011 »

milstav1 píše:
Vladimír2 píše:
milstav1 píše:Vladimírku opravdu nemám čas a stejně nemám nic nového co bych ukázal...
...ale stejně by sis měl to vlákno založit.Mohl bys ukázat třeba něco z práce...
No pokud chceš něco z práce tak ti mohu nafotit nakládání kamiou pšenicí slunečnice je už fuč a řepka jak by smed ale zjara mohu klidně fotit až do podzimu ale kdy sem budu dávat fotky nevím momentálně mám k dispozici dva traktory new holand a zetora ale zjara mi má dojit samochod máme zaseto 90 hektaru řepky a to se už s taženym postřikovačem nedá
Mně by zajímaly fotky jak tím NH nebo zetorem ořeš :cert:

Uživatelský avatar
milstav1
Příspěvky: 2401
Registrován: pon lis 15, 2010 12:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Crystynka a orba 2012

#34 Nový příspěvek od milstav1 »

Antony30011 píše:
milstav1 píše:
Vladimír2 píše:
milstav1 píše:Vladimírku opravdu nemám čas a stejně nemám nic nového co bych ukázal...
...ale stejně by sis měl to vlákno založit.Mohl bys ukázat třeba něco z práce...
No pokud chceš něco z práce tak ti mohu nafotit nakládání kamiou pšenicí slunečnice je už fuč a řepka jak by smed ale zjara mohu klidně fotit až do podzimu ale kdy sem budu dávat fotky nevím momentálně mám k dispozici dva traktory new holand a zetora ale zjara mi má dojit samochod máme zaseto 90 hektaru řepky a to se už s taženym postřikovačem nedá
Mně by zajímaly fotky jak tím NH nebo zetorem ořeš :cert:
Zetorem neořem jeto jenom kocourek 106 na urbu máme velkej traktor orba je nádherná ale už ti nic neukáži vše zaseto jedině pokud pojedu někde na službu tak budu natebe myslet

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Crystynka a orba 2012

#35 Nový příspěvek od zetorak jirka »

I malej kocourek zetor umí pěkně zorat, ale záleží na velikosti pozemku které potřebuješ orat, pak máš asi pravdu

Uživatelský avatar
milstav1
Příspěvky: 2401
Registrován: pon lis 15, 2010 12:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Crystynka a orba 2012

#36 Nový příspěvek od milstav1 »

zetorak jirka píše:I malej kocourek zetor umí pěkně zorat, ale záleží na velikosti pozemku které potřebuješ orat, pak máš asi pravdu
Jo zetotek Z-106 41 je paradní a hodně zvládne ale pokud se postavíš na 60 hektaru tak se zblázníš než to poděláš já ho hlavně používám do postřikovače

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Crystynka a orba 2012

#37 Nový příspěvek od Antony30011 »

milstav1 píše: Zetorem neořem jeto jenom kocourek 106 na urbu máme velkej traktor orba je nádherná ale už ti nic neukáži vše zaseto jedině pokud pojedu někde na službu tak budu natebe myslet
Jo fotky od tebe by mě zajímaly...

Uživatelský avatar
milstav1
Příspěvky: 2401
Registrován: pon lis 15, 2010 12:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Crystynka a orba 2012

#38 Nový příspěvek od milstav1 »

Antony30011 píše:
milstav1 píše: Zetorem neořem jeto jenom kocourek 106 na urbu máme velkej traktor orba je nádherná ale už ti nic neukáži vše zaseto jedině pokud pojedu někde na službu tak budu natebe myslet
Jo fotky od tebe by mě zajímaly...
No jak říkám pokud pojedu na službu tak to nafotím jinak sem měl na Cabriu rozdělanou pístnici od řízení ani to sem nenafotil :vztek:

Uživatelský avatar
DemprTraktor
Příspěvky: 165
Registrován: pon lis 19, 2012 9:53 pm
Bydliště: Turnov

Re: Crystynka a orba 2012

#39 Nový příspěvek od DemprTraktor »

Antony30011 píše:
milstav1 píše:
Vladimír2 píše:...nenechej se vyvést z míry ,to se poddá. Chce to trenink. Já vidím hlavní chybu v barvě na odhrnovačce - ta se musí lesknout , viz video čas 1.07 a pak malinko doseřídit.
Milstav1 je známý rýpal :smich: ,nebo snad chceš ,Milstav1,říct , že moje orba je o ničem???
Já nejsem rypállek ale když vidím že to někomu nejde tak to napíši a tvoji orbu sem hodnotil dobře musíš číst kluci nic ve zlém ale momentálně pracuji u soukromníka a temu kdybych tak zaoral tak padám na hodinu
Vladimíre toho si važ, seš jedinej koho kdy milstav pochválil :D

http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=prl ... =endscreen tohle je orba jak má být 8)

Toš muj známej mě kdysi říkal že kun neni dobrej , že traktor je lepší, pač když ti chcípne kůn tak ho nenastartuješ. traktor ano :vysmech:
Výhoda je že lepší už to nebude

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Crystynka a orba 2012

#40 Nový příspěvek od Antony30011 »

Hnusnej fórek :pohlavek: :D

Uživatelský avatar
DemprTraktor
Příspěvky: 165
Registrován: pon lis 19, 2012 9:53 pm
Bydliště: Turnov

Re: Crystynka a orba 2012

#41 Nový příspěvek od DemprTraktor »

Antony30011 píše:Hnusnej fórek :pohlavek: :D
nojo no jak se to veme vid, zase takovej salámek no všecko zlí je k něčemu dobrý
Výhoda je že lepší už to nebude

Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 4463
Registrován: stř črc 04, 2007 6:20 pm
Bydliště: Prostějovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Crystynka a orba 2012

#42 Nový příspěvek od Roman »

DemprTraktor píše:Toš muj známej mě kdysi říkal že kun neni dobrej , že traktor je lepší, pač když ti chcípne kůn tak ho nenastartuješ. traktor ano :vysmech:
U nás je vyhoda, že když zdechne kuň, nastópi robka a jede se dál :D :D
http://www.traktorista.estranky.cz
Zetor 5718
domádo new holland TCE 45 r.v. 2009
motorobot PF 61 r.v. 1957
kultivátor MS 06 r.v. 1995

Ivan50
Příspěvky: 1023
Registrován: sob led 07, 2012 4:18 pm
Bydliště: Považska Bystrica

Re: Crystynka a orba 2012

#43 Nový příspěvek od Ivan50 »

No neviem ,fakt som mimo :-/ ,čo sa tu ohladom presnosti orby rieši,ja si myslim ,že zaklad je, že zem je otočena a tym to haslo,alebo treba chodit z metrom a šublerou ešte aj po roli? Tym zemakom to je šum a fuk....

Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 4463
Registrován: stř črc 04, 2007 6:20 pm
Bydliště: Prostějovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Crystynka a orba 2012

#44 Nový příspěvek od Roman »

Ivan50 píše:No neviem ,fakt som mimo :-/ ,čo sa tu ohladom presnosti orby rieši,ja si myslim ,že zaklad je, že zem je otočena a tym to haslo,alebo treba chodit z metrom a šublerou ešte aj po roli? Tym zemakom to je šum a fuk....
Kolego, ono to neni jenom o tym, že je zem otočená, ale správná orba má vliv na provzdušnění, vsakování vody, vzejití plevelů, rozklad rostinných zbytků a tak dále. :ano: :ano: :ano:
http://www.traktorista.estranky.cz
Zetor 5718
domádo new holland TCE 45 r.v. 2009
motorobot PF 61 r.v. 1957
kultivátor MS 06 r.v. 1995

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Crystynka a orba 2012

#45 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Ivan50 píše:No neviem ,fakt som mimo :-/ ,čo sa tu ohladom presnosti orby rieši,ja si myslim ,že zaklad je, že zem je otočena a tym to haslo,alebo treba chodit z metrom a šublerou ešte aj po roli? Tym zemakom to je šum a fuk....
Jistým spůsobem máš pravdu, ale když to takle řekneš, tak s tím u ledas koho píchneš do vosího hnízda. :) Ale máš pravdu v tom že ať zvořeš pěkně ,nebo mizerně tak brambory ti vždycky nějaký narostou.

Odpovědět

Zpět na „Videa našich strojů“