Crystynka a orba 2012

Moderátor: rezis

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Romantk
Příspěvky: 285
Registrován: pon úno 02, 2009 7:53 pm
Bydliště: Dětmarovice

Re: Crystynka a orba 2012

#16 Nový příspěvek od Romantk »


Uživatelský avatar
DODOTRAK
Příspěvky: 1020
Registrován: ned lis 02, 2008 10:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Crystynka a orba 2012

#17 Nový příspěvek od DODOTRAK »


Uživatelský avatar
padesátka
Příspěvky: 1737
Registrován: stř zář 15, 2010 2:50 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Crystynka a orba 2012

#18 Nový příspěvek od padesátka »

Šikovnej tohle se mně líbí když to ty děti baví 8)

chobotek
Příspěvky: 10611
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Crystynka a orba 2012

#19 Nový příspěvek od chobotek »

Milstav1 nenapíše nic? To děcko jezdí dobře, zelené zaklopené a jestli za to dostane lízátko bude spokojené. Když to srovnám s nákladama ta strojníka v JD... ;-)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Míša Bourák
Příspěvky: 605
Registrován: úte črc 17, 2012 7:58 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Crystynka a orba 2012

#20 Nový příspěvek od Míša Bourák »

Antony30011 píše:
Vladimír2 píše:...nenechej se vyvést z míry ,to se poddá. Chce to trenink. Já vidím hlavní chybu v barvě na odhrnovačce - ta se musí lesknout , viz video čas 1.07 a pak malinko doseřídit.
Milstav1 je známý rýpal :smich: ,nebo snad chceš ,Milstav1,říct , že moje orba je o ničem???
Souhlasím 8) proto sem se ho i já snažil podpořit :friends:
Zdarec chlapi,dík za názory ať už jsou jakékoliv.
V první řadě bych chtěl říct,že nejsem zemědělec a oral jsem teprve podruhé.Nikde jsem neuvedl,že je to ukázková orba.Jde mi o to že oproti loňskému roku je to z mého pohledu pokrok,a to je pro mě důležité.Půda byla dvakrát podmítaná,proto byla sypká a měká.Pět tun hnoje,co se den před orbou rozházelo je s velké části zaorané což si myslím,že je také pozitivní.
To že kloubový traktor není na orbu si myslím,že není až taková pravda;viz Kyrovec,ŠT-180 atd..
Závěrem bych chtěl dodat,že moje snaha se naučit něco nového je špíše zapříčiněna tím,že pořád nechci někam chodit,někoho se prosit a na někoho čekak až se uráčí přijet s traktorem na těch ubohých 1000m2.
Později za mnou přišel přessoused a poradil mi to stejné co mi říkáte vy;takže mi pomohl seřídit pluh,jenže to už bylo skoro hotovo(alespoň poučení pro příští rok kdy na mě osobně dohlédne při orání družstevního pole o rozloze cca 5Ha;už se těším teď).Odhrnovací desky jsem oškrábával při každé brázdě.
Jinak díky Antony30011 a Vladimír2 za uznání mé snahy.
ZETOR TRACTORS a.s. Brno-Líšeň

Uživatelský avatar
milstav1
Příspěvky: 2401
Registrován: pon lis 15, 2010 12:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Crystynka a orba 2012

#21 Nový příspěvek od milstav1 »

chobotek píše:Milstav1 nenapíše nic? To děcko jezdí dobře, zelené zaklopené a jestli za to dostane lízátko bude spokojené. Když to srovnám s nákladama ta strojníka v JD... ;-)
Ale napíši temu klukovi to jide dobře ješte kdybych utoho moch bejt ale podle videa muto aj pěkne dohazuje ale jide vidět že jetam lechká zem

Uživatelský avatar
milstav1
Příspěvky: 2401
Registrován: pon lis 15, 2010 12:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Crystynka a orba 2012

#22 Nový příspěvek od milstav1 »

Vladimír2 píše:...nenechej se vyvést z míry ,to se poddá. Chce to trenink. Já vidím hlavní chybu v barvě na odhrnovačce - ta se musí lesknout , viz video čas 1.07 a pak malinko doseřídit.
Milstav1 je známý rýpal :smich: ,nebo snad chceš ,Milstav1,říct , že moje orba je o ničem???
Já nejsem rypállek ale když vidím že to někomu nejde tak to napíši a tvoji orbu sem hodnotil dobře musíš číst kluci nic ve zlém ale momentálně pracuji u soukromníka a temu kdybych tak zaoral tak padám na hodinu
Naposledy upravil(a) milstav1 dne čtv lis 15, 2012 4:57 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
milstav1
Příspěvky: 2401
Registrován: pon lis 15, 2010 12:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Crystynka a orba 2012

#23 Nový příspěvek od milstav1 »

milstav1 píše:
Vladimír2 píše:...nenechej se vyvést z míry ,to se poddá. Chce to trenink. Já vidím hlavní chybu v barvě na odhrnovačce - ta se musí lesknout , viz video čas 1.07 a pak malinko doseřídit.
Milstav1 je známý rýpal :smich: ,nebo snad chceš ,Milstav1,říct , že moje orba je o ničem???
Já nejsem rypállek ale když vidím že to někomu nejde tak to napíši a tvoji orbu sem hodnotil dobře musíš číst kuci nic ve zlém ale momentálně pracuji u soukromníka a temu kdybych tak zaoral tak padám na hodinu jinak se mi líbí kolega jak mu to pekně jide

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Crystynka a orba 2012

#24 Nový příspěvek od Antony30011 »

milstav1 píše:
Vladimír2 píše:...nenechej se vyvést z míry ,to se poddá. Chce to trenink. Já vidím hlavní chybu v barvě na odhrnovačce - ta se musí lesknout , viz video čas 1.07 a pak malinko doseřídit.
Milstav1 je známý rýpal :smich: ,nebo snad chceš ,Milstav1,říct , že moje orba je o ničem???
Já nejsem rypállek ale když vidím že to někomu nejde tak to napíši a tvoji orbu sem hodnotil dobře musíš číst kluci nic ve zlém ale momentálně pracuji u soukromníka a temu kdybych tak zaoral tak padám na hodinu
Vladimíre toho si važ, seš jedinej koho kdy milstav pochválil :D

http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=prl ... =endscreen tohle je orba jak má být 8)

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Crystynka a orba 2012

#25 Nový příspěvek od Vladimír2 »

milstav1 píše: Já nejsem rypállek ale když vidím že to někomu nejde tak to napíši...
...nemyslel jsem to zle ,Milstav1, proto taky ten smajlík. Jen nesmíš zapomínat ,že ne každý
tu na fóru je zemědělec jako Ty nebo já. Hodně těch kluků k tomu přijde jako slepý k houslím a
než kritizovat, je třeba poradit , ukázat.Podívej se taky někdy do profilů a uvidíš,co je jejich
obor, nebo kolik je jim let.A jak jsem Ti při našem setkání říkal : Proč nemáš vlastní téma.Že nemáš
čas je jen výmluva...

Uživatelský avatar
milstav1
Příspěvky: 2401
Registrován: pon lis 15, 2010 12:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Crystynka a orba 2012

#26 Nový příspěvek od milstav1 »

Vladimírku opravdu nemám čas a stejně nemám nic nového co bych ukázal vše při starém ba naopak noje CABRIO stale stojí v garáží letos nic nenajelo a když sem ho jednou potřeboval tak mě zradilo zatočím z volantem a olejnička tak sem musel rozdělat pístnici a vše vyměnit jinak stale v práci jeto horší jak na kamionu kolega co semnou dělal tak se ožral a nabural se na motorce zlomená noha na 3 krát a navíc alkohol tudíš sem od kombajnu až po zasetí dělal sám měl sem toho plné kecky za měsíc 450 hodin a tu na foru sem vubec nebyl

Auto-klassik
Příspěvky: 1743
Registrován: ned pro 27, 2009 4:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Crystynka a orba 2012

#27 Nový příspěvek od Auto-klassik »

Každý ,kdo orá tak si myslí ,že orá dobře ,ale teď si šáhněte do svědomí :

Proč se vůbec orá ?
Jaké jsou arotechnické požadavky na orbu?

Věřím,že deseti oráčů devět na základní otázky nedokáže odpovědět.
Nevadí mi to!Pokud někdo není schopen přijmout sebemenší kritiku ,která má pomoci,aby příště ta orba vypadala lépe,tak těchto lidí je mi líto a pomoc si nezaslouží.

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Crystynka a orba 2012

#28 Nový příspěvek od Vladimír2 »

milstav1 píše:Vladimírku opravdu nemám čas a stejně nemám nic nového co bych ukázal...
...ale stejně by sis měl to vlákno založit.Mohl bys ukázat třeba něco z práce...

Uživatelský avatar
milstav1
Příspěvky: 2401
Registrován: pon lis 15, 2010 12:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Crystynka a orba 2012

#29 Nový příspěvek od milstav1 »

Vladimír2 píše:
milstav1 píše:Vladimírku opravdu nemám čas a stejně nemám nic nového co bych ukázal...
...ale stejně by sis měl to vlákno založit.Mohl bys ukázat třeba něco z práce...
No pokud chceš něco z práce tak ti mohu nafotit nakládání kamiou pšenicí slunečnice je už fuč a řepka jak by smed ale zjara mohu klidně fotit až do podzimu ale kdy sem budu dávat fotky nevím momentálně mám k dispozici dva traktory new holand a zetora ale zjara mi má dojit samochod máme zaseto 90 hektaru řepky a to se už s taženym postřikovačem nedá

Uživatelský avatar
milstav1
Příspěvky: 2401
Registrován: pon lis 15, 2010 12:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Crystynka a orba 2012

#30 Nový příspěvek od milstav1 »

Auto-klassik píše:Každý ,kdo orá tak si myslí ,že orá dobře ,ale teď si šáhněte do svědomí :

Proč se vůbec orá ?
Jaké jsou arotechnické požadavky na orbu?

Věřím,že deseti oráčů devět na základní otázky nedokáže odpovědět.
Nevadí mi to!Pokud někdo není schopen přijmout sebemenší kritiku ,která má pomoci,aby příště ta orba vypadala lépe,tak těchto lidí je mi líto a pomoc si nezaslouží.
Já ti řeknu jenom jedno podívej se na výnos ať už řepky či pšenice po orání a nebo diskování a uvidíš dále to tu nemusíme rozebírat ono vydojit pudu umí každej ale co budou dělat nebo pěstovat za dalších 10 let ?

Odpovědět

Zpět na „Videa našich strojů“