Countax A2050 a můj tuning

Moderátor: rezis

Zpráva
Autor
Ferko
Příspěvky: 107
Registrován: sob črc 02, 2011 2:27 pm
Bydliště: Opava

Re: Countax A2050 a můj tuning

#31 Nový příspěvek od Ferko »


Ferko
Příspěvky: 107
Registrován: sob črc 02, 2011 2:27 pm
Bydliště: Opava

Re: Countax A2050 a můj tuning

#32 Nový příspěvek od Ferko »


Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Countax A2050 a můj tuning

#33 Nový příspěvek od pinkygsx »

všude používají ty aktuátory. Zjišťoval jsem kolik to stojí v čechách a takový rozmný stoj 5300Kč. ale jsou i za 10tis. Je to stále drahé :(

Ferko
Příspěvky: 107
Registrován: sob črc 02, 2011 2:27 pm
Bydliště: Opava

Re: Countax A2050 a můj tuning

#34 Nový příspěvek od Ferko »

Zdravím.
Podařilo se mi sehnat sadu hydrauliky na sekačku. Tady pár fotek jak jsem to udělal. V předu je jednočinná pístnice a rychlospojka na zametací kartáč. Vše ovládané elektrikou. Ještě jsem přidal třícestný ventil a hadici na rychlospojku dozadu na vlek. Možná ještě dodělám trojbod na pluh a brány. Píst bude ovládaný taky ze zadní rychlospojky.

Ferko
Příspěvky: 107
Registrován: sob črc 02, 2011 2:27 pm
Bydliště: Opava

Re: Countax A2050 a můj tuning

#35 Nový příspěvek od Ferko »

foto
Přílohy
hydraulika 119.jpg
hydraulika 118.jpg
hydraulika 068.jpg
hydraulika 082.jpg
hydraulika 039.jpg
hydraulika 035.jpg
hydraulika 009.jpg
hydraulika 008.jpg
hydraulika 007.jpg
hydraulika 125.jpg
hydraulika 124.jpg
hydraulika 121.jpg
hydraulika 122.jpg
hydraulika 115.jpg
hydraulika 089.jpg
hydraulika 066.jpg

Ferko
Příspěvky: 107
Registrován: sob črc 02, 2011 2:27 pm
Bydliště: Opava

Re: Countax A2050 a můj tuning

#36 Nový příspěvek od Ferko »

foto třícestného ventilu
Přílohy
hydraulika 109.jpg
hydraulika 110.jpg
hydraulika 125.jpg

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Countax A2050 a můj tuning

#37 Nový příspěvek od pinkygsx »

tak tohle je superrrrrrrrrrrrr!!!!!!!!!! to mám v plánu udělat na svém sekačce. Jsem rád že už to někdo vymyslel. Mohu se zeptat kolik taková sada stojí?Já chci hlavně dozadu udělat trojbot. Čerpadlo bych chtěl přidlět přímo na motor na vrchní část jak je chlazení. Někde tady byl obrázek. no mám se na co dívat :)

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Countax A2050 a můj tuning

#38 Nový příspěvek od pinkygsx »

už po několikáté prohlížím tu tvojí hydrauliku 8) zdroj nápadů. Ten třícestný ventyl byl u toho nebo jsi ho tam dodával ty?

Ferko
Příspěvky: 107
Registrován: sob črc 02, 2011 2:27 pm
Bydliště: Opava

Re: Countax A2050 a můj tuning

#39 Nový příspěvek od Ferko »

Třícestný ventil jsem kupoval. I hadice byly vyrobené nové protože čerpadlo je vzadu . Kdyby čerpadlo bylo na motoru tak by hadice byly bez úprav.

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Countax A2050 a můj tuning

#40 Nový příspěvek od pinkygsx »

proč jsi to nedal přímo na motor? nepasovalo by to tam? Jo ještě se zeptám originál k tomu je dvoucestný ventil? to zmanená něco jako dvousekveční rozvaděč? když bych chtěl jen jeden okruh na zvední pístnice tak by stačil dvoucesný ventil? Asi blbá otázka ale hydrauliku moc neznám, ještě jsem neměl tu čest ;-)

Ferko
Příspěvky: 107
Registrován: sob črc 02, 2011 2:27 pm
Bydliště: Opava

Re: Countax A2050 a můj tuning

#41 Nový příspěvek od Ferko »

Trojcestný ventil má vstup a pak jde olej doprava na čelní hydrauliku nebo otočím pákou doleva a jde olej dozadu na rychlospojku. Prakticky to nahrazuje dvoupáčkový rozváděč. Ale kam ho namontovat ? Tak stačilo koupit malý třícestný ventil a hotovo.

Uživatelský avatar
Ruda
Příspěvky: 286
Registrován: stř říj 29, 2008 9:55 pm
Bydliště: Praha

Re: Countax A2050 a můj tuning

#42 Nový příspěvek od Ruda »

8) Paráda, udělal jsi z toho nastrojenej speciál na odklízení sněhu. Je vidět, že se v hydraulice vyznáš. Je to docela složitý zařízení, který se nedá na rozdíl od mojí radlice za minutu sundat. Já koš se sběrem mám a ten kartáč mi každoročně krásně posbírá listí na celý zahradě. No a radlici holt ovládám růčo, ono se to párkrát za rok dá vydržet, to listí bych růčo už hrabat nechtěl. :vysmech:
Jinak jsem zvědavej na Tvoji přestavbu zadku na trojbod, protože si myslím, že tenhle malotraktor se na to moc nehodí. Motor sice sílu má, ale myslím si, že se bude hřát hydrostat a i když má uzávěrku, tak jeho váha i s řidičem je maximálně 400 kg, což na orbu alespoň mně přijde dost málo. Navíc se bude zvedat předek, ten se zvedá i když mám plnej koš trávy a jedu do kopce. Na závaží zase ten předek není moc dimenzovanej.
Jinak tunu určitě utáhne, jen by to chtělo nějak zpevnit ten plech, ve kterým drží koule tažnýho zařízení.
Ty zadní šípový pneu jsou jaký rozměr ? Jsou k tomuhle účelu, nebo jsou to čtyřkolkový ?

8) jo, dneska jsem si parádně zahrabal to bílý nadělení ! :)
Silnice je dobrá na to, abych po ní dojel do terénu... mám rád platnost fyzických, ne silničních zákonů.

Odpovědět

Zpět na „Videa našich strojů“