Stabilák Slavia 1S100k

Moderátor: rezis

Zpráva
Autor
HonzaT.
Příspěvky: 730
Registrován: stř srp 19, 2009 10:26 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Ostatní technika Stabilák Slavia 1S100k

#16 Nový příspěvek od HonzaT. »

taky mám takovy dva motory doma,jeden už má bohužel vařenej blok,hodně jich je roztrhanejch mrazem... :( Ten zdravej dávám do traktoru Svoboda DK 10,bude to taky taková podobná Svobodoslávia,jak tady na fóru už někdo má,sehnal sem celej traktor,ale bez motoru,ten byl taky celej kdysi roztrhanej mrazem...,mráz je pěkná kurva.... :vztek:

Uživatelský avatar
josip
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv črc 05, 2007 12:07 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Ostatní technika Stabilák Slavia 1S100k

#17 Nový příspěvek od josip »

HonzaT. píše:taky mám takovy dva motory doma,jeden už má bohužel vařenej blok,hodně jich je roztrhanejch mrazem... :( Ten zdravej dávám do traktoru Svoboda DK 10,bude to taky taková podobná Svobodoslávia,jak tady na fóru už někdo má,sehnal sem celej traktor,ale bez motoru,ten byl taky celej kdysi roztrhanej mrazem...,mráz je pěkná kurva.... :vztek:
mraz nie ale ti co zabudli vypustit vodu

Uživatelský avatar
Moribundus
Příspěvky: 313
Registrován: čtv led 31, 2008 7:36 pm
Bydliště: Chrudim

Re: Ostatní technika Stabilák Slavia 1S100k

#18 Nový příspěvek od Moribundus »

Pokaždé, když vypnu motor, tak vypouštím vodu. Jak z chladiče, tak z bloku. Otevřu 2 kohouty a hotovo. Není nic jednodušího. Před spuštěním stačí nalít 1 konev.

HonzaT.
Příspěvky: 730
Registrován: stř srp 19, 2009 10:26 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Ostatní technika Stabilák Slavia 1S100k

#19 Nový příspěvek od HonzaT. »

Moribundus píše:Pokaždé, když vypnu motor, tak vypouštím vodu. Jak z chladiče, tak z bloku. Otevřu 2 kohouty a hotovo. Není nic jednodušího. Před spuštěním stačí nalít 1 konev.
no a přitom stačí tak málo a někteří to nezvládli...,většinou spíš zapomněli...,no co se dá dělat... :vysvetlit:

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Stabilák Slavia 1S100k

#20 Nový příspěvek od Tom »

Pánové, vy co máte motor doma, mohli by jste mi prosím vyfotit páčku ručního plynu? Mám takový motor na Svobodě 12 a ta páčka je zrušená a nahrazená strunou vyvedenou k volantu. Potřeboval bych to dát do původního stavu (nebo nějaké táhlo), protože ten motor by si měl sám při volnoběhu přidávat otáčky, ale on to nedělá. Podle mě tomu vadí ta struna.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Moribundus
Příspěvky: 313
Registrován: čtv led 31, 2008 7:36 pm
Bydliště: Chrudim

Re: Stabilák Slavia 1S100k

#21 Nový příspěvek od Moribundus »

Strunu odpoj. Motor má odstředivý(zátěžový) regulátor a ten udržuje optimální otáčky.
Při zátěži si při poklesu otáček regulátor sám přidá plyn. U páky regulátoru není žádné pérko.
Pokud chceš vyšší otáčky, než jsou nastavené regulátorem, jednoduše pákou přidáš plyn a zajistíš na segmentu šroubkem.
Bohužel na mém motoru se segment nezachoval a musel jsem to trochu upravit. Až pujdu kolem, hodím fotku.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Stabilák Slavia 1S100k

#22 Nový příspěvek od Tom »

Moribundus píše:Strunu odpoj. Motor má odstředivý(zátěžový) regulátor a ten udržuje optimální otáčky.
Při zátěži si při poklesu otáček regulátor sám přidá plyn. U páky regulátoru není žádné pérko.
Pokud chceš vyšší otáčky, než jsou nastavené regulátorem, jednoduše pákou přidáš plyn a zajistíš na segmentu šroubkem.
Bohužel na mém motoru se segment nezachoval a musel jsem to trochu upravit. Až pujdu kolem, hodím fotku.
Díky. Musím to nějak vymyslet, rád bych měl ovládání plynu u volantu. Pokud bys mi to vyfotil, byl bych moc rád.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
alek
Příspěvky: 1121
Registrován: sob říj 25, 2008 8:08 pm
Bydliště: Nětčice u Kroměříže

Re: Stabilák Slavia 1S100k

#23 Nový příspěvek od alek »

Taky jse měl traktorek s tímto motorem ,ale naměl uzávěrku a to byl problém když se neco tahalo na travě.
Přílohy
Resize of svobodka traktor0001.jpg

Mako4991
Příspěvky: 1987
Registrován: úte čer 02, 2009 8:51 pm
Bydliště: okr. Námestovo

Re: Stabilák Slavia 1S100k

#24 Nový příspěvek od Mako4991 »

alek píše:Taky jse měl traktorek s tímto motorem ,ale naměl uzávěrku a to byl problém když se neco tahalo na travě.
Ak dobre vidím,tak toto by mal byť novší model-1S100A=tlakové mazanie.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Stabilák Slavia 1S100k

#25 Nový příspěvek od Tom »

alek píše:Taky jse měl traktorek s tímto motorem ,ale naměl uzávěrku a to byl problém když se neco tahalo na travě.
No já to mám na stejném "podvozku" akorát k tomu mám i originál přední nápravu. Na práci to nemám, ale výhoda jsou alespoň ty dělené brzdy, že si to můžeš přibrzdit.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Mr.pluhař
Příspěvky: 47
Registrován: pát úno 25, 2011 12:04 pm
Bydliště: táborsko

Re: Stabilák Slavia 1S100k

#26 Nový příspěvek od Mr.pluhař »

pánové co jste do toho lili za olej ? a kolik litrů se tam vejde ?
Bez kladiva a majzlu si totálně v H.A.J.Z.L.U !!!

Uživatelský avatar
Moribundus
Příspěvky: 313
Registrován: čtv led 31, 2008 7:36 pm
Bydliště: Chrudim

Re: Stabilák Slavia 1S100k

#27 Nový příspěvek od Moribundus »

Mám tam M6A. Sorry, ještě jsem to nevyfotil. :vztek:

Uživatelský avatar
Moribundus
Příspěvky: 313
Registrován: čtv led 31, 2008 7:36 pm
Bydliště: Chrudim

Re: Stabilák Slavia 1S100k

#28 Nový příspěvek od Moribundus »

Trošku mi tekla vodní pumpa. Už ji mám spravenou. Nová ložiska a simerinky. Po půl roce chytil jako nic.
Pro motor nemám využití a ani moc místa. PROTO HO TIMTO NABIZIM K PRODEJI.

Odpovědět

Zpět na „Videa našich strojů“