MT6 030 s mulčovačem a shrnovačem

Moderátor: rezis

Zpráva
Autor

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2954
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: MT6 030 s mulčovačem a shrnovačem

#2 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

https://www.youtube.com/watch?v=cGM-j-1DtaA
Tady s diskovou sekačkou, sekání toho, co se před časem mulčovalo.

Uživatelský avatar
v2000m
Příspěvky: 507
Registrován: čtv lis 06, 2008 8:27 am
Bydliště: Pelhřimovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: MT6 030 s mulčovačem a shrnovačem

#3 Nový příspěvek od v2000m »

Moc pěkný strojek! 8)

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2954
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: MT6 030 s mulčovačem a shrnovačem

#4 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Ale jo, slouží to. Jen jsem chtěl ukázat co se dá honit hydromotorem. Furt tady o tom jsou nějaký polemiky...

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: MT6 030 s mulčovačem a shrnovačem

#5 Nový příspěvek od oco13 »

Vláďo jasné že dá , len hento je seriová mašina a tu sú diskusie ako to nabastliť na domadel. Aj ja som to riešil a nakoniec cenovo to nijako nevychádza. :-/

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2954
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: MT6 030 s mulčovačem a shrnovačem

#6 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Tahle sériová mašina vychází z MT8 050. Ten olejovej pohon náředí jsem dodělával já protože vývodový hřídele jsou tam nevhodně nízko umístěný a jsou spojený s rozjezdem stroje. Hydraulika tudíž supluje dvojitou spojku. Kdysi jsme to zkoušeli s tím mechanickým pohonem používat a výsledek nestál za nic. Musela se tam osadit ještě jedna převodovka pro změnu směru otáčení hřídele, pak nemožnost řazení rychlostí bez vyřazení náhonu - ty zubatý kolečka se šprajcovaly a prostě nešlo řadit atd. Všechno to vyřešil hydropohon.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: MT6 030 s mulčovačem a shrnovačem

#7 Nový příspěvek od oco13 »

8) Klobúk dolu , ja som v hydraulike ako dieťa čo sa ledva naučilo chodiť, alebo ako keď niečo chceš preložiť google prekladačom :smich:

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2954
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: MT6 030 s mulčovačem a shrnovačem

#8 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Na tomhle pohonu zas tak nic složitýho není. Ani nemůže bejt když jsem to dal dokupy právě já. S tou cenou - hydromotor se nechá sehnat do 7 tisíc. Pak je to od výbavy toho kterýho traktorku. Je to náročný na množství oleje tudíž větší objem. Mám nádrž na 60 litrů ale mám v ní jen 40 plus olejovej chladič. Ten mám z HONa za tisíc. Pak pár serepetiček okolo a bylo hotovo. Všechno vyvážila úleva z toho, jak to bez problémů funguje. Porodní bolesti ale taky byly. Jen jsem se ještě nedokopal k tomu, že část vedení chci dát do trubek místo těch dlouhejch hadic.
Jo a ten mulčovač má svůj hydromotor, je to originál cepová hlana z příkopovýho vyžínače.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: MT6 030 s mulčovačem a shrnovačem

#9 Nový příspěvek od oco13 »

Vladimíre ešte otázka na reguláciu a ovládanie - máš tam nejaký ventil alebo rozvádzač s poišťovákom? Kolko ccm ti dáva čerpadlo na otáčku?

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2954
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: MT6 030 s mulčovačem a shrnovačem

#10 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Čerpadlo byla dlouhodobá kapitola sama o sobě. Měl jsem doma jedno 32cm3 a kdysi jsem uvažoval jako někteří tady že budu točit motor tak do 2000/min že to službu taky udělá. Větší kravinu jsem tehdy nevymyslel. Stejně jsem na to někdy dupnul víc, měl jsem taky ještě slabý hadice a hned to cpalo moc oleje do malejch děr. Hřálo se to. Následovalo přehadicování, čerpadlo 25cm3, pak 20cm3, pak 16cm3 až nakonec, a to tam je dodneška, 18cm3 co snese 200 barů.
Mám tam klasický tlakový ventil za pár korun. S rozvaděčem jsem si hlavu nelámal protože to čeká na ty trubky a ovládání do kabiny. Je tam obyčejnej třícestnej ventil.

Odpovědět

Zpět na „Videa našich strojů“