Jazda šmykom s vlekom a takmer nehoda

Moderátor: rezis

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ezo
Příspěvky: 37
Registrován: čtv lis 07, 2013 12:50 pm
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Jazda šmykom s vlekom a takmer nehoda

#1 Nový příspěvek od ezo »

Video z tohtoročného zvážania dreva, s nefunkčnými brzdami, bez uzávierky a veľkou kopou strážnych anjelov



druhé video už je tak ako to má byť, vlečka brzdená, uzávierka bloknutá


tomous
Příspěvky: 3131
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Jazda šmykom s vlekom a takmer nehoda

#2 Nový příspěvek od tomous »

Takovejhle hrdinů jsou plný hřbitovy... :-/

sustodp
Příspěvky: 363
Registrován: stř pro 10, 2014 7:55 pm
Bydliště: velky krtis

Re: Jazda šmykom s vlekom a takmer nehoda

#3 Nový příspěvek od sustodp »

skoda ze je na tej vlecke naprava v strede, keby bola posunuta o nejakych 80cm dozadu tak sa to nestane, bol by z toho naves a bola by aj ovela lepsia priechodnost terenom. cast hmotnosti dreva by zatazila zadnu napravu, no vtom pripade by to bolo lepsie zapinat do spodneho tahaku.

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 905
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: Jazda šmykom s vlekom a takmer nehoda

#4 Nový příspěvek od pepanek »

Si to asi hodně podcenil. Brzdy vlek,závaží, váha vleku skoro jako traktoru to se nevyplácí. Tentokrát to dobře dopadlo, bylo sucho a moc to neklouzalo. Snad tě to poučí na příště. Já mám u sebe taky video se sjezdem s károu a myslím že to bylo bezpečnější. Mnoho zdaru při :prace:

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Jazda šmykom s vlekom a takmer nehoda

#5 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Mno....aj závažia vzadu v kolesách traktora by trochu pomohli. Ale prekvapilo ma, že ten traktor "potlačilo" :shock:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

poulm
Příspěvky: 4451
Registrován: pon čer 29, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jazda šmykom s vlekom a takmer nehoda

#6 Nový příspěvek od poulm »

Stačilo hned na kopečku šlápnout na uzávěrku a sjel by to v pohodě.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

tomous
Příspěvky: 3131
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Jazda šmykom s vlekom a takmer nehoda

#7 Nový příspěvek od tomous »

Nebo se pomodlit pokřižovat a hurá dolů.....Nechápu takovýhle sporty. Asi jsu posera.

poulm
Příspěvky: 4451
Registrován: pon čer 29, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jazda šmykom s vlekom a takmer nehoda

#8 Nový příspěvek od poulm »

Já toho kdysi s 69kou po lesích najezdil mnoho s nebržděným přívěsem,z kopce bez uzávěrky by mne nikdy nenapadlo jet, to vždy takhle dopadne,kdy jedno kolo táhne dolů a druhé se protáčí obráceně. Tohle na videu je hloupost řidiče a vůbec neměl tucha co se pod ním děje,může být rád že to takhle dopadlo.
Nyní si už raději dopřávám klid a pohodu se silným traktorem 4x4 i s bržděným vlekem nebo přívěsem. Už jsem z takových eskapád taky vyrostl. :smich: :D 8) :vysmech:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Jazda šmykom s vlekom a takmer nehoda

#9 Nový příspěvek od jojo7011 »

V lese musi clovek davat riadne bacha. Nemyslite, ze ked mate zapnuty predok s uzavierkou ( v predu aj vzadu ) a aj brzdeny vlek, ze sa nic nemoze stat. Je to urcite bezpecnejsie ako sa pustit len tak bez predku a brzdenej vlecky dole, alebo hore kopcom, to hej. Ale uz som sa dostal cestou hore do svahu aj do takej situacie, ze som proste bezmocne cakal, ze kde sa zastavim. Tych kecalkov, ze trebalo spravit toto a ono a nie tak ale tak, som sa napocuval. Jedno vam poviem. Mozete robit co chcete, nic nezmozete. Adresa jasna, len som tak letel zadkom dole z kopca. Najhorsia je na tom ta bezmocnost. Mohol som ja krutit volantom, brzdit, kvaltovat atd. Nic som nezmohol, len som cakal, ze kde ma osud zastavi a ci to vobec prezijem. Bola to vyslovene moja vina, bavil som chuja za kazdu cenu a takto to aj dopadlo. Nastastie sa mi vtedy nic nestalo a aj technika akoby zazrakom, bola poskodena len trochu. Dnes mam uz kurva velky respekt pred kopcami. Takze opatrne a hlavne neprecenovat svoje schopnosti a schopnosti techniky, nestoji to zato :tyty:

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3448
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: Jazda šmykom s vlekom a takmer nehoda

#10 Nový příspěvek od harijaro »

Napísal si tu hotový elaborát ale nejako som nepochpil že čo si to vlastne vyviedol keď si letel zadkom z kopca a bavil chuja za každú cenu :smich: :D

ZipBene
Příspěvky: 1494
Registrován: ned kvě 22, 2011 5:12 pm
Bydliště: benešov

Re: Jazda šmykom s vlekom a takmer nehoda

#11 Nový příspěvek od ZipBene »

něco podobného se mi stalo s náklaďákem v zimě když jsme vyjížděl kopec a věděl jsem že za horizontem je sjezd dolů tak jsem si podřadil a náklaďák se rozhodl že už ho to nebaví a bude si hrát na velké saně. Naštěstí nic nejelo proti tak jsem mu dal za čtyři a už se jelo. No odhaduji to na 10tku roxor co bych zadkem mohl štípat. Blbouni silničáři ten kopec pocukrovali místo podrtili. Na metru čtverečním tak dva až tři kamínky drti.

Uživatelský avatar
CB750
Příspěvky: 1486
Registrován: úte úno 09, 2010 1:35 pm
Bydliště: Senec

Re: Jazda šmykom s vlekom a takmer nehoda

#12 Nový příspěvek od CB750 »

Na vojne ako mladý vojak som zažil, poladovica ako svina, na vrchoe stupania bol lampasak ktorý každe auto zastavil a poradil daj si redukciu, predok , malý plyn a tak sme sa spuštali dole kopečkom jeden po druhom, lenže ja som malý plyn nastavoval za jazdy a maý bol svina moc malý a V3Ska zhasla. kurwajz a čo teraz, vymačknem spojku celé sa to rozbehne, šlapnuť na brzdu nič neriešilo , lebo aj tak bolo všetko zablokované a aj predok bol jak sane, a v tom ma napadla spásonostná myšlienka velký plyn a natočiť to bez spojky tak ako bolo zaradené..... asi najlepšia kombinácia, motor som natočil kolá sa chytili a zo saniek bolo zas auto, dobre to dopadlo ale 10 sekund by sa mi zastrúhaný vlas do riti nezmestil...
Keď ste už neúspešne vyskúšali všetky možnosti, prišiel čas prečítať si návod.

Odpovědět

Zpět na „Videa našich strojů“