Multicar M25 s UNHZ500

Moderátor: rezis

Zpráva
Autor
dejv.Brandejs
Příspěvky: 9
Registrován: sob čer 23, 2018 10:39 am
Bydliště: Pardubický kraj

Multicar M25 s UNHZ500

#1 Nový příspěvek od dejv.Brandejs »


Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3448
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: Multicar M25 s UNHZ500

#2 Nový příspěvek od harijaro »



Uživatelský avatar
CB750
Příspěvky: 1486
Registrován: úte úno 09, 2010 1:35 pm
Bydliště: Senec

Re: Multicar M25 s UNHZ500

#3 Nový příspěvek od CB750 »

100metrová prípojka na kábel do hlbky 50-60cm by bola na 2 dni
Keď ste už neúspešne vyskúšali všetky možnosti, prišiel čas prečítať si návod.

Irčan
Příspěvky: 2442
Registrován: stř zář 28, 2011 8:55 pm
Bydliště: Boskovice

Re: Multicar M25 s UNHZ500

#4 Nový příspěvek od Irčan »

A krompáčem a lopató?
Ceterum autem censeo EU esse delendam.
„Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.“ — Benjamin Franklin

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3448
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: Multicar M25 s UNHZ500

#5 Nový příspěvek od harijaro »

Pri takýchto strojoch treba pochopit že sú väčšinou stavané Z toho čo dom dal a financie dovolili a nato aby si človek sebe aj pár kamošom V okolí uľahčil prácu a nemusel sa driet s krompačom lopatou A fúrikom. To že to bude trvať dlhšie ako keby to robil fabrickym strojom je jasné. Výhodou je že človek si kope kedy chce ,kde chce, ako dlho chce, keď sa mu nechce tak si dá pivko hodí šlofíka A pokračuje keď zas dostane chuť. A nakoniec ešte super pocit že s tým vehiklom čo človek spichnul doma na kolene urobil kopec práce a nič sa mu neposralo 8)

Irčan
Příspěvky: 2442
Registrován: stř zář 28, 2011 8:55 pm
Bydliště: Boskovice

Re: Multicar M25 s UNHZ500

#6 Nový příspěvek od Irčan »

Přesně harijaro všecko co dělá za mě je lepší než krompáč a lopata.A navíc to v+domí že sem stvořil neco co funguje. 8)
Ceterum autem censeo EU esse delendam.
„Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.“ — Benjamin Franklin

dejv.Brandejs
Příspěvky: 9
Registrován: sob čer 23, 2018 10:39 am
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Multicar M25 s UNHZ500

#7 Nový příspěvek od dejv.Brandejs »

Vše co tu bylo psané je pravda není to žádný rychlík jako ostatní bagry,ale svojí práci to zatím odvádí při stavbě ke spokojenosti.Nebylo to sestrojené na kšefty,ale na to domácí bagrování a hlavně na stavbu.A na to kolik byly náklady na výrobu a kolik už to odvedlo práce se mi to dávno zaplatilo,takže u mě veliká spokojenost

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Danismckost
Příspěvky: 85
Registrován: pát lis 23, 2012 3:58 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Multicar M25 s UNHZ500

#8 Nový příspěvek od Danismckost »

Mně se to líbí :) ale chtělo by to větší čerpadlo
Iseki TA235

dejv.Brandejs
Příspěvky: 9
Registrován: sob čer 23, 2018 10:39 am
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Multicar M25 s UNHZ500

#9 Nový příspěvek od dejv.Brandejs »

Čerpadlo tam je namontované podobné co má originál nakladač,myslím že se stejným průtokem jenom z nějakého staršího nakladače původ přesně neznám.Měl jsem tam namontované originál k nakladači i stou převodovkou,ale to bylo moc otáček a bez té převodovky má čerpadlo opačné otáčky než jsem potřeboval a proto jsem tam namontoval toto starší čerpadlo,kde šlo změnit smysl otáček na druhou stranu.Tady je ilustrační foto třeba někdo pozná z čeho je to čerpadlo.Multicara klape na volnoběh,tak proto taková rychlost,když se přidá plyn tak to jde samozřejmě rychleji,ale na to moje kopání je to dostačující.Jinak to zvládá na volnoběh a v zátěži si sama přidá a zase ubere takže nemusím stále ladit plyn když z toho slezu a hlavně je malá spotřeba nafty

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Multicar M25 s UNHZ500

#10 Nový příspěvek od zetorak jirka »

To čerpadlo je buď ze 750tky nakladače, a nebo jestli je levotočiví tak je z hona, jsou stejný jen mají obrácené otáčky.

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3448
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: Multicar M25 s UNHZ500

#11 Nový příspěvek od harijaro »

Toto čerpadlo je z bočného vývodu prevodovky p V3s. Ten roh má skosený lebo by mu zavadzala rozvodovka. Mám ho namontované na traktore a poháňam s ním vyvázačku s rukou unhz 500 a aj unc podkop. Parametre sú 160 bar a 63 litrov/min pri 1500 ot/min ale to by som musel točiť motor skoro naplno. Normálne kopem alebo nakladám na zvýšený voľnobeh

kulevaros
Příspěvky: 1463
Registrován: úte bře 19, 2013 8:55 am
Bydliště: Zlín

Re: Multicar M25 s UNHZ500

#12 Nový příspěvek od kulevaros »

Napad je to paradni,ale na kopani na rovince. Kara bez predku se nikam nedostane. Kdyby ty 4x4 nebyly tak brutalne drahe,hned tu moji vymenim. Je to super pomocnik k domu. Manzelka nejdriv nadavala a nakonec pro ni se mno jela :) . Jeste tak rok a uz ji asi prodam jestli teda stihnu dodelat tereni upravy.

dejv.Brandejs
Příspěvky: 9
Registrován: sob čer 23, 2018 10:39 am
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Multicar M25 s UNHZ500

#13 Nový příspěvek od dejv.Brandejs »

To bude asi to čerpadlo myslím že to mělo na štítku kolem 60litrů.Točím to otáčkami z originálního vývodu na převodovce kardanem na zadek multicary kde je namontované toto čerpadlo,takže netuším kolik otáček je na vývodu.Ano pomocník k domu a na stavbu je výbornej.Je to malé vejde se to všude a uveze to i 3tuny kamene,mám to vyzkoušené s vyztuženýma pery.Do terénu to moc není na to jsou lepší 4x4,ale tam je cena vážně jinde,proto jsem pořídil naviják Dragon winch12000 jenom nebyl čas ho ještě namontovat.Já jsem koupil dvě multicary za cenu jedné.Sklopka pojízdná na SPZ a valník na náhradní díly.Když se dovezli domu tak jsme rozjeli i ten valník přehodili SPZ a rok jsme sním jezdily než proběhla kompletní generálka na sklopce,pote jsme částečně opravili i valník,kde mi zbývá vyvaření kabiny a opravit listové péra jako jsme to udělali na sklopce a nasadili jsme nakladač.Přidám pár fotek s generálky,třeba se budou někomu líbit

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Multicar M25 s UNHZ500

#14 Nový příspěvek od Ursus 73 »

dejv.Brandejs:
Pekná práca 8) si si mákol :prace:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

kulevaros
Příspěvky: 1463
Registrován: úte bře 19, 2013 8:55 am
Bydliště: Zlín

Re: Multicar M25 s UNHZ500

#15 Nový příspěvek od kulevaros »

3 tuny :) :) . Tak to jsi suchar, kamarad potreboval 1.5m3 betonu vaha 3.3 t vezl jsem mu to 20km a jel jsem tak 30 max 8) . Cca 5km pred jeho domem mi strelila jedna guma na zadu. Byla styrela a dojel jsem to na je jedne.

Odpovědět

Zpět na „Videa našich strojů“