mini kloubový nakladač

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
mujzetor
Příspěvky: 18
Registrován: čtv úno 10, 2011 1:17 pm
Bydliště: Planá

mini kloubový nakladač

#1 Nový příspěvek od mujzetor »

Zdravím Vás všechny,
Prosím o radu potřebuji si postavit malý kloubový nakladač a přemýšlím o nápravách s Multicar M25, motor s převodovkou také M25 a rozvodka vlastní výroby. Styl nakladače něco jako https://www.youtube.com/watch?v=SdoLZcYuDhE.
Co říkáte na použití naprav M25??
Díky za rady.
Ondra
ZETOR 5645, Zetor 7245, Multicar M25, bagr YANMAR B15

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: mini kloubový nakladač

#2 Nový příspěvek od frturek1 »

taky sem mel podobnou myslenku ale pak sem sehnal hotovi

mujzetor
Příspěvky: 18
Registrován: čtv úno 10, 2011 1:17 pm
Bydliště: Planá

Re: mini kloubový nakladač

#3 Nový příspěvek od mujzetor »

Co tě stál??
Ondra
ZETOR 5645, Zetor 7245, Multicar M25, bagr YANMAR B15

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2544
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: mini kloubový nakladač

#4 Nový příspěvek od murár »

S niečím podobným som makal pár krát v holandskú a neviem si to predstaviť tie pojazdy s klasickou prevodovkou. Skôr bi som použil nejakú prevodovku s vysokozdvižky aspoň s reverzom.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


image hosting over 5mb

mujzetor
Příspěvky: 18
Registrován: čtv úno 10, 2011 1:17 pm
Bydliště: Planá

Re: mini kloubový nakladač

#5 Nový příspěvek od mujzetor »

To je pěkný. To je přesně má představa.
Ondra
ZETOR 5645, Zetor 7245, Multicar M25, bagr YANMAR B15

mujzetor
Příspěvky: 18
Registrován: čtv úno 10, 2011 1:17 pm
Bydliště: Planá

Re: mini kloubový nakladač

#6 Nový příspěvek od mujzetor »

murár píše:S niečím podobným som makal pár krát v holandskú a neviem si to predstaviť tie pojazdy s klasickou prevodovkou. Skôr bi som použil nejakú prevodovku s vysokozdvižky aspoň s reverzom.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


image hosting over 5mb

To mělo dvě hydraulické zubové čerpadla nebo pístové??
Ondra
ZETOR 5645, Zetor 7245, Multicar M25, bagr YANMAR B15

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2544
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: mini kloubový nakladač

#7 Nový příspěvek od murár »

Ma tam dve čerpadla ale aké neviem. Raz som to mal požičané na jeden deň a raz na týždeň. A podarilo sa mi ho dostať na bok :red:
Tu je odkaz na tu hol. firmu: http://www.tobroco.nl/producten/wielladers/giant-d263s/

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: mini kloubový nakladač

#8 Nový příspěvek od frturek1 »

stal me 50 pak jeste asi neco kolem 10 ale porad to neni ono
http://frturek.rajce.idnes.cz/weideman/

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: mini kloubový nakladač

#9 Nový příspěvek od Ondras83 »

na foru uz jeden takovejhle vytvor je a majitel poskytnul nakresy na vsechny vypalky na rameno i sasi nakladace...nekde to tady urcite je v PDFku, ja jsem to mel nekde taky, ale bohuzel ted to nenajdu

mujzetor
Příspěvky: 18
Registrován: čtv úno 10, 2011 1:17 pm
Bydliště: Planá

Re: mini kloubový nakladač

#10 Nový příspěvek od mujzetor »

Ondras83 píše:na foru uz jeden takovejhle vytvor je a majitel poskytnul nakresy na vsechny vypalky na rameno i sasi nakladace...nekde to tady urcite je v PDFku, ja jsem to mel nekde taky, ale bohuzel ted to nenajdu
Zatím jsem to nenašel ale kdyby jsi byl rychlejší budu rád když mi to pošleš.
Díkes
Ondra
ZETOR 5645, Zetor 7245, Multicar M25, bagr YANMAR B15

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: mini kloubový nakladač

#11 Nový příspěvek od frturek1 »

haa mam tu neco stazenyho jsou v tom soubory paleni atd mam to jako slozku souboru ale netusim jak to sem dat nebo to poslat

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: mini kloubový nakladač

#12 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Ahoj Ondro, tvoje volba není špatná , motor a nápravy z M25 jsou na to jak dělaný. Toho klasickího pojezdu se neboj, hydropojezd je na to sice lepší, ale na výrobu a pak udržování podstatně složitější. Já mám na BAGRAKU taky klasiku a po 6.letech každodeního provozu nepocituji že by s ní něco nebylo v pořádku. Jen skus promyslet, aby přední náprava byla pevná (to je samozřejmí) Ale kopírování zadní nápravy pokud možno nedělat ve středovím kloubu, jako to je teď skoro u každého malého nalkladače. Pak je to v plným rejdu s naplněnou lopatou moc vradky a můžeš každdou chvíli ležet, jak píše Murár. Ale je to jen na tvích možnostech.

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: mini kloubový nakladač

#13 Nový příspěvek od zetorak jirka »

frturek1 píše:haa mam tu neco stazenyho jsou v tom soubory paleni atd mam to jako slozku souboru ale netusim jak to sem dat nebo to poslat
Ahoj Frturku, Prohlížel jsem teď tvuj stroj, a řeknu ti, moc zajímavá koncepce , Využití vysokozdvyhu a ten pojezd mě taky zaujal. To tím hydromotorem točíš jakousi rychlostkou a dal je to klasika ? aspoň mi to tak příjde. Jak to jezdí a kolik to utáhne ?

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: mini kloubový nakladač

#14 Nový příspěvek od frturek1 »

no puvodni koncepce je tovarni, weideman jen ten vysokozdvich tam nekdo narouboval, napravy tvori prevodovka z brouka z ty je kratka poloosa a jeste reduktor pak kolo, takze 2 stejny prevodoky kazdou toci jeden hydromotor, takze jde radit bud predohrab zadohrab nebo 4x4 bez uzaverek +4 kvalty. motor 2val diesel rugerini, nevim ci je to uz znacnym opotrebenim cerpadel a hydromotoru ale po ohrati to uz na trojku moc jezdit nechce, jinak sou tam dve cerpadla jedno je na hydrauliku a rizeni a druhy na pojezd a v pripade jen prejezdu se prez rozvadec obe cerpadla zpoji jen do pojezdu takze neco jako takovej nasobic. jinak kdyz se preradi na 1-2 tak sem s tim parkoval do stodoly 3,5t valnik vrchovatej stepek a utlacil sem to, pask uz je spis problem ze je to lehky, na tu 4 to jede tak rychlou chuzi

mujzetor
Příspěvky: 18
Registrován: čtv úno 10, 2011 1:17 pm
Bydliště: Planá

Re: mini kloubový nakladač

#15 Nový příspěvek od mujzetor »

zetorak jirka píše:Ahoj Ondro, tvoje volba není špatná , motor a nápravy z M25 jsou na to jak dělaný. Toho klasickího pojezdu se neboj, hydropojezd je na to sice lepší, ale na výrobu a pak udržování podstatně složitější. Já mám na BAGRAKU taky klasiku a po 6.letech každodeního provozu nepocituji že by s ní něco nebylo v pořádku. Jen skus promyslet, aby přední náprava byla pevná (to je samozřejmí) Ale kopírování zadní nápravy pokud možno nedělat ve středovím kloubu, jako to je teď skoro u každého malého nalkladače. Pak je to v plným rejdu s naplněnou lopatou moc vradky a můžeš každdou chvíli ležet, jak píše Murár. Ale je to jen na tvích možnostech.
Ahoj Jirko, jo to určitě chci přední nápravu nechat pevnou a tu zadní bych také vyřešil list. péry jako ty na TVÉM ÚŽASNÉM BAGRÁKU.
Do mě tvá stavba zaujala a když budu moc obrátím se na tebe s prosbou o radu. Manuálního pojezdu se nebojím při práci to je jako mechnický reverz 1-R-1 a co myslíš ta převodovka s M25 bude dobrá?
Ondra
ZETOR 5645, Zetor 7245, Multicar M25, bagr YANMAR B15

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby -kloubové“