mini kloubový nakladač

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
mujzetor
Příspěvky: 18
Registrován: čtv úno 10, 2011 1:17 pm
Bydliště: Planá

Re: mini kloubový nakladač

#16 Nový příspěvek od mujzetor »

To je přesně ono!!!!!!!!!!!!!!

https://www.youtube.com/watch?v=u2qFkPDL40Y
Ondra
ZETOR 5645, Zetor 7245, Multicar M25, bagr YANMAR B15

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: mini kloubový nakladač

#17 Nový příspěvek od Ondras83 »

no da se rict, ze "presne" na tohle byli ty vykresy...


Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: mini kloubový nakladač

#19 Nový příspěvek od zetorak jirka »

]

Ahoj Jirko, jo to určitě chci přední nápravu nechat pevnou a tu zadní bych také vyřešil list. péry jako ty na TVÉM ÚŽASNÉM BAGRÁKU.
Do mě tvá stavba zaujala a když budu moc obrátím se na tebe s prosbou o radu. Manuálního pojezdu se nebojím při práci to je jako mechnický reverz 1-R-1 a co myslíš ta převodovka s M25 bude dobrá?[/quote]

Za prvé, děkuji za pochválení mého životního díla. Samozřejmě v případě potřeby se můžeš ozvat a buduli schopnej poradit tak poradím. Té muliňácký richlostky se neboj, ta to zvládne, jen nevím jestli se dostaneš do takového převodu aby to nebylo rychlí. Já to mám v té vzestupné (řetězové) skříni jedna ku dvěma do pomala a pak eště nápravy z V3S tudiš s reduktorama a je to tak s odřenýma ušima, někdy bych potřeboval při nějaké manipulaci eště pomalejc. Jinak veškeré nakládací práce používám 1 - R proti sobě , tak že jako reverzí páka a na pětku to jede 30km/hod. ale to ani nepoužívám. To u M25 1 se spátečkou proti sobě není, obojí je vedle sebe dopředu, ale to není problém je to jen na zvyku. Tak někdy jezdím z R na 2 nebo 3.

mujzetor
Příspěvky: 18
Registrován: čtv úno 10, 2011 1:17 pm
Bydliště: Planá

Re: mini kloubový nakladač

#20 Nový příspěvek od mujzetor »

zetorak jirka píše:]

Ahoj Jirko, jo to určitě chci přední nápravu nechat pevnou a tu zadní bych také vyřešil list. péry jako ty na TVÉM ÚŽASNÉM BAGRÁKU.
Do mě tvá stavba zaujala a když budu moc obrátím se na tebe s prosbou o radu. Manuálního pojezdu se nebojím při práci to je jako mechnický reverz 1-R-1 a co myslíš ta převodovka s M25 bude dobrá?
Za prvé, děkuji za pochválení mého životního díla. Samozřejmě v případě potřeby se můžeš ozvat a buduli schopnej poradit tak poradím. Té muliňácký richlostky se neboj, ta to zvládne, jen nevím jestli se dostaneš do takového převodu aby to nebylo rychlí. Já to mám v té vzestupné (řetězové) skříni jedna ku dvěma do pomala a pak eště nápravy z V3S tudiš s reduktorama a je to tak s odřenýma ušima, někdy bych potřeboval při nějaké manipulaci eště pomalejc. Jinak veškeré nakládací práce používám 1 - R proti sobě , tak že jako reverzí páka a na pětku to jede 30km/hod. ale to ani nepoužívám. To u M25 1 se spátečkou proti sobě není, obojí je vedle sebe dopředu, ale to není problém je to jen na zvyku. Tak někdy jezdím z R na 2 nebo 3.[/quote]

Ahoj Jirko,
na té tvé rozvodce se vývody pro kardany točí oba stejně nebo protisobě??
Musím vyřešit pohon pro přendí diferák.
a jěště se zeptám co je pravdy na tom že přední a zadní náprava musí být stejně vzdálena od sředového kloubu????
Koukal jsem na pár nakladačů i doma dělaných a né každý to tak má.
Ondra
ZETOR 5645, Zetor 7245, Multicar M25, bagr YANMAR B15

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: mini kloubový nakladač

#21 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Ano, točej se nahoře vstup a dole na obě strany výstupu vše stejným směrem, dole je to vlastně průchozí řídel a na ní ve skříni ozubené kolo. Co se týče těch vzdáleností náprav od středového kloubu, tak pokud chceš 4*4 tak musej být stejně daleko, jinak by se ti nápravy přetlačovalý, protože pak nejdou nápravy v jedný stopě, ta náprava co by byla dál od středu, tak má jinej poloměr otáčení stroje a tím pádem jinou rychlost točení kol. Pak né jen že by to do rejdu jelo hodně těžko, ale hrozilo by na pevným povrchu že někde něco povolí (praskne)

mujzetor
Příspěvky: 18
Registrován: čtv úno 10, 2011 1:17 pm
Bydliště: Planá

Re: mini kloubový nakladač

#22 Nový příspěvek od mujzetor »

Jak ty jsi vyřešil kombinaci převodovky Avie a obráceného uložení než origo? A že ti to jede 5x vpřed a R
Ondra
ZETOR 5645, Zetor 7245, Multicar M25, bagr YANMAR B15

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: mini kloubový nakladač

#23 Nový příspěvek od zetorak jirka »

U V3S náprav je ta výhoda, že jde otočit v nápravě diferák o 180 stupńů (vzhůru nohama) Nevím, jestli to pujde i u M25 Možná jo. Ale ty asi budeš muset stejně kudy rychlosti vložit mezi rychlostku a vzestupnou skříň nějaký převod do pomala, tak že tím změníš i směr točení. Je pravda, že M25 není nijak rychlá, tak že když to ještě zpomalí o polovinu ta vzestupná skříň a ostanou originál kola, tak by ta rychlost mohla klapnout. Potom pak dát obráceně nápravy (taky vzhůru nohama) což by nedělalo žádnej problém.

mujzetor
Příspěvky: 18
Registrován: čtv úno 10, 2011 1:17 pm
Bydliště: Planá

Re: mini kloubový nakladač

#24 Nový příspěvek od mujzetor »

Tak jsem dnes uklízel dílnu a připravoval na stavbu a probral jsem všechny náhradní díly na M25 a co jsem nenašel:
Našel jsem redukční převodovku na M25 jen je v rozebraném stavu. Nemá tady někdo planány nebo katalog jak to má být složený???
Díky
Ondra
ZETOR 5645, Zetor 7245, Multicar M25, bagr YANMAR B15

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: mini kloubový nakladač

#25 Nový příspěvek od Ondras83 »

poslal jsem odkaz na ten stroj, koukal jsi?

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: mini kloubový nakladač

#26 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Nevím jestli : Mujzetor, ale já jsem si tu galerii prošel pozorně, Ondro, suprovej stroj,nevím jestli je to tvoje práce, nebo jen odkaz na hydropohon. Jinak pěkně promyšlenej a hlavně spracovanej, přeci jen, když je takovíhle řezání materialu po ruce tak se to dělá a k něčemu to vypadá. 8) Ale přeci jen trošku krytyky bych měl, jen tak prostě muj názor na věc a skušenost z prakse. dnes jsou tyhle malí nakladače místo středovího kloubu v těch spojovačkách a koulovejch čepech, je to sice jednoduchý, ale když ho zatížíš a příjde do bočního náklonu, že se to nahoře opře do dorazu, nevím co ten kulák vydrží. Mám skušenost , že pořídí prasknout i na přední nápravě na řízení, natož v takovímto zatížení. Jo dát tam takoví kuláky jako jsou na V3S na kostích u náprav , to by bylo něco jinýho. Druhá věc, lopatu máš hodně daleko od čepů kolem kterých se lopata otáčí při vyklápění, čímž se ti strašně snižuje nakládací víška, a to je u těch to malích nakladačů dost podstatný. A pak, ale to není krytyka, jen můj pohled na věc. Líbí se mi to vyřešení pojezdu, hydro pojezd na nakladači je skvělá věc, ale naní nad jednoduchost, všechny hydro pojezdy jsou moc složitý a když to začne zlobyt, nebo strácet účinek, tak to je akorat na to hodit to ze skály.Na tom pak krvácej i velký podniky, natoš jedinec. U klasiky po pár letech vyměníš lamelu spojky a jedeš dál. Ale hydralika má dnes přednost.

mujzetor
Příspěvky: 18
Registrován: čtv úno 10, 2011 1:17 pm
Bydliště: Planá

Re: mini kloubový nakladač

#27 Nový příspěvek od mujzetor »

Ahoj Ondro a Jirko,
jojo koukal jsem na fotky.
Stroj je super 8) , jen já nemám možnost pálení :'( a nechávat to pálit na zakázku to je lepší koupit v německu něco umřelího :pistol: na pojezdy nebo motor.
Ondra
ZETOR 5645, Zetor 7245, Multicar M25, bagr YANMAR B15

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: mini kloubový nakladač

#28 Nový příspěvek od Ondras83 »

ja jsem dal jen galerii, muj neni...chtel jsem neco takovyho delat, ale nakonec ne-e

Uživatelský avatar
drtikol
Příspěvky: 1397
Registrován: úte zář 25, 2007 1:25 pm
Bydliště: Františkovy Lázně

Re: mini kloubový nakladač

#29 Nový příspěvek od drtikol »

Ahoj, když řešíte pojezd, co takhle zkusit autom. převodovku, není se čeho bát, jde hezky od nuly, žádný škubání ani hrabání, už si nedovedu představit, že bych měl manuála, ročně s nim nataháme dřevo pro čtyři domácnosti .

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: mini kloubový nakladač

#30 Nový příspěvek od zetorak jirka »

drtikol píše:Ahoj, když řešíte pojezd, co takhle zkusit autom. převodovku, není se čeho bát, jde hezky od nuly, žádný škubání ani hrabání, už si nedovedu představit, že bych měl manuála, ročně s nim nataháme dřevo pro čtyři domácnosti .
Taky dobrej nápad, Sice nevím jak by se rychlostka chovala v nakladači, ale v malím asi jo.

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby -kloubové“