mini kloubový nakladač

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
drtikol
Příspěvky: 1408
Registrován: úte zář 25, 2007 1:25 pm
Bydliště: Františkovy Lázně

Re: mini kloubový nakladač

#31 Nový příspěvek od drtikol »

Ahoj, můj kloubák má cca dvě tuny, takže až tak malej není, mám tam agregát ze starýho passata 16D, zapřáhl jsem kmen smrku u pařezu 90cm a v délce 10,5m měl 60cm - cca 4 kubíky x váha, kterou neznám, ale byl to měsíc starej zelenej vejvrat, táhl jsem ho cca 500 metrů po louce k náklaďáku, mimochodem, všichni chlapi co se živili taháním aut z helmutova přešli z manuálů na automaty a dodneška je maj, v podstatě oni mě přesvědčili, abych dal automat do traktoru .

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: mini kloubový nakladač

#32 Nový příspěvek od zetorak jirka »

drtikol píše:Ahoj, můj kloubák má cca dvě tuny, takže až tak malej není, mám tam agregát ze starýho passata 16D, zapřáhl jsem kmen smrku u pařezu 90cm a v délce 10,5m měl 60cm - cca 4 kubíky x váha, kterou neznám, ale byl to měsíc starej zelenej vejvrat, táhl jsem ho cca 500 metrů po louce k náklaďáku, mimochodem, všichni chlapi co se živili taháním aut z helmutova přešli z manuálů na automaty a dodneška je maj, v podstatě oni mě přesvědčili, abych dal automat do traktoru .
Dokážu si to představit, a je to supr nápad. Líbilo by se mi to na bagráku taky, ale tam by mi asi nestačila rychlostka z osobáku, spíš tak nějaká větší dodávka nebo náklaďáček, a to by asi, pokud bych ji sehnal byl ranec. Já tahám za ním dva vleky s balikama senáže, což je i s vlekama asi 15 t. a to by asi osobácká hnaná motorem AVIE nedala. Nevím.

Uživatelský avatar
drtikol
Příspěvky: 1408
Registrován: úte zář 25, 2007 1:25 pm
Bydliště: Františkovy Lázně

Re: mini kloubový nakladač

#33 Nový příspěvek od drtikol »

Ahoj, to mě samozřejmě ani nenapadlo, jen jsem dal návrh na potencionální možnost pojezdu tady diskutovanýho mini kloubovýho nakladače .

morisjawa
Příspěvky: 5
Registrován: pát pro 02, 2016 8:30 am
Bydliště: senica

Re: mini kloubový nakladač

#34 Nový příspěvek od morisjawa »

zetorak jirka píše:
drtikol píše:Ahoj, můj kloubák má cca dvě tuny, takže až tak malej není, mám tam agregát ze starýho passata 16D, zapřáhl jsem kmen smrku u pařezu 90cm a v délce 10,5m měl 60cm - cca 4 kubíky x váha, kterou neznám, ale byl to měsíc starej zelenej vejvrat, táhl jsem ho cca 500 metrů po louce k náklaďáku, mimochodem, všichni chlapi co se živili taháním aut z helmutova přešli z manuálů na automaty a dodneška je maj, v podstatě oni mě přesvědčili, abych dal automat do traktoru .
Dokážu si to představit, a je to supr nápad. Líbilo by se mi to na bagráku taky, ale tam by mi asi nestačila rychlostka z osobáku, spíš tak nějaká větší dodávka nebo náklaďáček, a to by asi, pokud bych ji sehnal byl ranec. Já tahám za ním dva vleky s balikama senáže, což je i s vlekama asi 15 t. a to by asi osobácká hnaná motorem AVIE nedala. Nevím.
V tvojom pripade urcite ne,hned by bola po smrti,tebe by sa hodila automaticka prevodovka z mestskeho autobusu

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: mini kloubový nakladač

#35 Nový příspěvek od mape »

Nejak jsem narazil na toto téma.Taky jsem chtel stavět kloubový nakladač. Mel jsem dokonce oměřený Nakladač avant 635 kterého si často pujčuji na práci na zahrady a jeho koncepce se mi líbila. Nápravy jsem mel připravený z transita co má vzadu tupláky a motor jsem tu měl třívalec perkins co jsem mel původně do traktůrku....převodové poměry byli tak nejak pohromadě..
K tomu pojezdu...není třeba vymýšlet vymyšlené a tak já chtel použít system co je v unc 060 SMF/SPV.... sice se to špatně shání ale propojíte to dvěma velkejma hadicema,přivedete olej a odvedete odpad a jezdí to dopředu,dozadu a i to zastavuje. ještě pak druhé čerpadlo dvojité aby bylo čím zvedat a ovládat...cca koncepce unc....
Já už jsem byl rozhodnutej že se do toho pustím a vždycky jsem začal trochu počítat a ztroskotal jsem u ceny. Výpalky,soustruzené díly,heuréka práce a vysledek v nedohlednu za cenu za kterou jsem pak pořídil celé fungující unc....
Ale chapu že pokud si to někdo chce udělat,má moznost výpalku za dobrou cenu,může doma soustruzit atd tak se do toho pustí.
Ono když to človek někdy sečte co do toho padá za finance tak by se divil.
Znám to ze svych repasí... človek koupí sem tam něco a pouští do toho pomalu.... pak to tolik finančně nebolí .Ale to jsem se dostal jinam.
Za sebe řeknu že už bych řazenou převodovku do takového stroje nechtěl i když je to o zvyku.... Já si to užíl 10 let na starym traktorbagru a Musím říct že u hromady celej den a noha od spojky dřevěná.
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

hanz100
Příspěvky: 59
Registrován: stř led 05, 2011 1:03 am

Re: mini kloubový nakladač

#36 Nový příspěvek od hanz100 »

mrkni na tohle /Nakladač - pohon hydraulikou/ treba ti to pomuze

hanz100
Příspěvky: 59
Registrován: stř led 05, 2011 1:03 am

Re: mini kloubový nakladač

#37 Nový příspěvek od hanz100 »

zdravim mam za sebou postaveni 2 mininakladacu prvni prisel tak na 40 tis musis za nim stat ale da se to. A druhy nakladac byl omalo pracnejsi stavil sem ho pul roku ale jen proto ze jsem nemel cas kdyz sectu hodiny tak kolem 150 hodin a to pocitam i kresleni. Pro predstavu 20 hodin paleni 40 hodin svareni 20 hodin slozeni delal sem ho sam bez cizi pomoci k dispozicii sem mel jesterku zbytek priprava vykresu pro paleni a samotne vymysleni jak to chci mit tet cena 20tis. staly plechy paleni slalo 2 tis jen kyslik a propan slapsi plechy jako nadrze jsou z 3 plechu ty plasmou zadni naprava 1500kc z vrakace a kola 10tis a hadice kolem 2tis a dily jako motor a pojezdy 40 tis takze se skrytejma polozkama na 80 tis komplet nakladac predcil me ocekavani jsem snim zcela spokojen staveni zdar

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: mini kloubový nakladač

#38 Nový příspěvek od koprkam »

O mininakladači přemýšlím ke koním. Sice už máme unc, dh112 a nakladač na krystalu, ale potřebuji se dostat s nečím malým mezi boxy, hlavně si chci ulehčit tu dřinu s kolečkama hnoja. Líbí se mi něco jak ty polský schmidy, prostě tak okolo 100cm šířky. Celkem jste mi vnukli ideu si to postavit doma, člověk by ušetřil prachů, jako hrom.
Co se týká pojezdů, jsem zvyklej na hydrauliku a nic jinýho bych nechtěl. V unc je hydrostatickej pojezd, do nakladače by byl lepší hydrodinamickej pojezd, nemusela by se řešit regulace rychlosti, tak jak to u unc řešíte rajčákama. Něco jako automat s jedním kvaltem dozadu a dašíma dvěma dopředu. Jenom nevím, jakej motor a nápravy. A z čeho převodovku, možná desta. Potřebuju, aby byl ten motor schopnej chytnout i v mínus dvaceti, co by jste poradili?
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: mini kloubový nakladač

#39 Nový příspěvek od Atlan »

Cinsky jednovalec, cwrpadlo priamo na kluku.
Zmena smeru klasickym hydraulickym rozvadzacom, predlzit ovladaciu packu aby sa zvysila citlivost ovladania.
Hydromotor priamo na vstup reducky napr niva a ine. (ak chces mozet mat 4x4 ak nie zapojis len jeden vyvod na napravu) tym ziskas 2 rychlosti pojazdu, smer urcujes pakou rozvadzaca. A na to tvoje furilovanie s hnojom postaci.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: mini kloubový nakladač

#40 Nový příspěvek od mape »

hanz100 píše:zdravim mam za sebou postaveni 2 mininakladacu prvni prisel tak na 40 tis musis za nim stat ale da se to. A druhy nakladac byl omalo pracnejsi stavil sem ho pul roku ale jen proto ze jsem nemel cas kdyz sectu hodiny tak kolem 150 hodin a to pocitam i kresleni. Pro predstavu 20 hodin paleni 40 hodin svareni 20 hodin slozeni delal sem ho sam bez cizi pomoci k dispozicii sem mel jesterku zbytek priprava vykresu pro paleni a samotne vymysleni jak to chci mit tet cena 20tis. staly plechy paleni slalo 2 tis jen kyslik a propan slapsi plechy jako nadrze jsou z 3 plechu ty plasmou zadni naprava 1500kc z vrakace a kola 10tis a hadice kolem 2tis a dily jako motor a pojezdy 40 tis takze se skrytejma polozkama na 80 tis komplet nakladac predcil me ocekavani jsem snim zcela spokojen staveni zdar
Zajímavá kalkulace. Čepy a uložení sis soustruzil sám?
Mě tehdy jen generálka pojezdů vyšla na 12 tisíc... A toho vaření..... No nevím.40 hodin... Když vařím kontejner tak ho vařím tak 15 hodin a to jsou dost definované věci bez dlouhého upínání a podobně..... Nechci ti nijak podceňovat ale sem tam už jsem taky něco vytvořil a dost si věci zapisuju. Teď jak jsem opravoval unc tak jsem do toho zahucel za 100 tisíc ani jsem nemrkl a to jsem toho moc nekupoval. Nějaké čep a pouzdra, jedno sklo, nějaké ložisko,polyuretanová barva ,světla a elektro a pneumatiky..o oleji a podobně ani nemluvím. ... Jeden den jsem se babral s renovací předních čepů a to jsem jen asi 2 hodiny ustavoval stroj a hřídel aby to bylo v rovině .....
No každej máme nějakou zkušenost. Samozřejmě že co má člověk doma to se nepočítá.
Hoď foto tvého vytvoru.
K tomu pohonu.... Nevymyšlel bych vymyšlené....
Spoustu strojů má pohon vyřešený tak proč tu koncepci nevzít. U toho unc je to zrovna dost jednoduchý......
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: mini kloubový nakladač

#41 Nový příspěvek od koprkam »

Ještě bych chtěl doplnit k tomu, jak tu někdo chtěl udělat pohon za pomoci komponentů z UNC. Je nutný si uvědomit, že hydromotory SMF/SPV jsou rychloběžný komponenty, nevím kolik přesně maj otáček, ale unc má pak boční převodovky s třema nebo čtyřma párama soukolí do pomala, čili budou celkem fest rychlý, když si vezmete, že převodový poměr se násobí.
K těm motorům, osobně bych šel do kombinace motoru z multiny, potažmo něčeho podobnýho, možná slavia, či dvouválec zetor, k tomu převodovku z desty. Nezlob se, ale k čínskejm komponentům jsem skeptickej, prostě bych si to do baráku dobrovolně nevzal.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: mini kloubový nakladač

#42 Nový příspěvek od Atlan »

Takze nemas, telku, telefon, a zena ani ziaden kuchynsky stroj, vidim ze ides k prirode.

Ta cina bude spolahlivejsia ako ten dizlovy zazrak z multikar, hlavne ako startuje pri - 20 :D
Naposledy upravil(a) Atlan dne úte pro 04, 2018 8:28 am, celkem upraveno 1 x.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: mini kloubový nakladač

#43 Nový příspěvek od koprkam »

Ale to jo, jenom si je nebudu dobrovolně tahat do baráku, tam kde není zbytí (elektronika) se tomu člověk nevyhne. Osobně bych to vyděl tak, že bych vymontoval pohonovou skupinu z desty 1622. Zetor motor nastartuje i v -20 suprově (ozkoušeno na 5201, ta ani nemá čudl, chce to pevný nervy a dobrou baterku) a když člověk koupí všechno z desty, tak máš po starostech s nějakým spasováváním. Ale to je hudba daleké budoucnosti, možná v létě bjdu něco vymejšlet.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: mini kloubový nakladač

#44 Nový příspěvek od Atlan »

Tak si kup hondu vyrpbenu v cine. Rozdiel bede mimimalmy, okrem. Ceny tam bude rpzdiel maximálny.
Myslel som ze chces nievo male obratne ked uvazujes o sirke 1m.
Tj vsetko v zadu za chrbtom a v predu len volant a nakladacia lopata. Na tie jednovalce vies namontovat aj odstredivu spojku v oleji s spomalovacim prevodom.
I ked neviem ci zrovna odstrediva spojka by bola ok na nakadac.
Hydro cerpadlo vela nestoji, hydromotor zozenies, aj tu redukcnu prevodovku z nejkeho auta aby si mal 2 rychlosti (vpred a v zad) a nejaku napravu k tomu vyhoveje prakticky kazdy osobak zo zadnou napravavou. A jeden rozvadzac pre urcenie smeru jazdy pripadne aj sluziaci ako spojka. (i ked toho by som sa bal)

Tj male. Sikovne s minimom komponentov co sa pokazia

Ale to uz ty musis vediet co chces a lolko to ma uniest v lopate.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: mini kloubový nakladač

#45 Nový příspěvek od koprkam »

No dívej, zatím nad tím jenom uvažuju. Je to vlastně jenom jeden ze systémů, jaký by se daly udělat. V podstatě nejlevnějá by vyšlo pod strop na kolejnice pověsit vozejk, jak bejvaly v kravínech na krmení, vůbec uvidím, jak to dopadne.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby -kloubové“