Boban 4x4

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
mynames
Příspěvky: 10
Registrován: ned lis 02, 2014 4:47 pm
Bydliště: 54472

Re: Boban 4x4

#16 Nový příspěvek od mynames »

Zdravím pánové, tak se rok s rokem sešel a jedine co je hotovo tak řízení mam tam orstu z ještěrky proti knyplům to fakt nemá chybu - dá se jet konečně rovně :-) Jelikož odešla spojka (víc jak pul roku se jezdilo bez ní protože nebyl čas to rozebrat) a naskytnul se mi motor 1.8TD z mondea tak přijde předělání.motor je ještě v autě ale již neprojde další technickou tak si z nějběhem 14cti dnů vemu vše co bude potřeba. pořád si lámu hlavu s tím výkyvem. nějaký nápad by nebyl? jediné místo kde by bylo nejjednoduší tak říznout hned za kloubem kde je na to pěkně i místo ale zase nevím co na to bude říkat pístnice nemáte někdo zkušenost když se dá pístnice na klouby jak moc si to necha líbit? ja osobně se bojím že se zlomí. můj plán byl za kloubem směr dopředu naříznout Učko ze spodu přivařit 2 masivní pouzdra a vrazit tam čep průměr cca 50mm a pak doříznout samozřejmě výkyv nebude nic moc předpokládám tak 10-15 cm na těch 130cm co je šířka nápravy protože tam je kardan a ten než narazí tak má cca 5cm na každou stranu kvůli vyosenosti čepu výkyvu. vim neni to ideální ale dělat ho na střed tak to můžu rovnou celé rozřezat a postavit celý traktor znovu což se mi opravdu nechce. jsem tak trošku zoufalý :(

mynames
Příspěvky: 10
Registrován: ned lis 02, 2014 4:47 pm
Bydliště: 54472

Re: Boban 4x4

#17 Nový příspěvek od mynames »

taky ještě váhám jestli otočit směr jízdy vyprdnout se na nakladač ve předu a cele to udělat dozadu a případný podkop udělat jako je to na unc prostě vyměnitelné a dopředu dat je jednoduchy rampovač se zdvihem tak 50cm jen na vzepření případné hrnutí. traktor bude sloužit pouze na vývoz hnoje ze stodoly a to jednou za rok kam se mi s traktorem co mi vozí balíky nevejde na výšku bohuže kvůli jednomu trámu se tam nevejde ani unc. pak s ním akorát převážím bordel ze zahrady občas nejaka cihla atd, občas něco vykopnout (proto hrabátko ale jen čistě kvůli hezkemu pocitu :-) ) žádný les ani jic podobného ho nečeká na to je lepší si zaplatit velký traktor moje zkušenost.

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby -kloubové“