Mirkova vyvážečka

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
miky1624
Příspěvky: 58
Registrován: ned čer 10, 2012 10:17 pm
Bydliště: Zlín-Rudimov

Mirkova vyvážečka

#1 Nový příspěvek od miky1624 »

Zdravím všechny nadšence a příznívce strojů z domácí dílny.Dost často zabrousím do tohoto fora.Hodně strojů je na skoro profesionální ůrovni a některé technycké problémy jsou velmi zajímavě řešeny.A protože jsem v nedávné době stavěl vlastní stroj rád bych získal nějaké rady na vylepšení a modernyzaci.
Díly byly použity většinou z AVIE.
motor A30
nápravy A31 s uzávěrou nezužené
1převodovka A31 5r
2redukční převod pv3s
brzdy kapalyna posylovač A30
kola 8,3-20 traktor
rám U100
délka stroje asi 410cm
předpokládané max zatížení 6-7m3 dřeva
odskoušeno 6tim3 zadní gumy potřeba tuplovat
Skusím vložit nějaké foto,ale s ps nejsem velký kamarád.Obrázek

Uživatelský avatar
marek a adam
Příspěvky: 623
Registrován: pon říj 08, 2012 4:42 pm
Bydliště: Francova Lhota

Re: Mirkova vyvážečka

#2 Nový příspěvek od marek a adam »

stroj 8) 8) 8) viděl bych tam menši ruku a vzadu nějake balony šipove :) jinak nema chybu 8) 8)

miky1624
Příspěvky: 58
Registrován: ned čer 10, 2012 10:17 pm
Bydliště: Zlín-Rudimov

Re: Mirkova vyvážečka

#3 Nový příspěvek od miky1624 »

Zdravím všechny konstruktery a stavytele strojů.Co se týče ruky tak už nejaké kroky podnikám. Mám pár válců 60ti litrové čerpadlo 8mi sekční rozvaděč a rotátor .Bádám nad konstrukcí výložníku. Moje představa je pevnostní jakl 12-12 až 12-16 a dosah tak 5-6m.Ale to je představa, rád si přečtu rady a názory a budu zvažovat a korygovat svou představu.
To čerpadlo sa mě zdá trošku předymenzované,vtom případě bych ho trošku okradl na otáčkách.V původní konstrukci měla figurovat aj radlyca ale při skušebním provozu sa jevýl předek dost těžký tak sem od toho zatím upustíl.
Ty balony na zadek by byly dobré ale nemám dysky,tak je schůdnější cesta eště jedny 8,3-20 obuté na dysky AVIA
(nehleďte na pravopis-živím sa kladivem)

slůně
Příspěvky: 58
Registrován: čtv lis 22, 2012 12:04 pm
Bydliště: Smilov,Havl.Brod

Re: Mirkova vyvážečka

#4 Nový příspěvek od slůně »

Tohle se mi libákuje 8) 8) 8)
Pěkné, neobvyklé řešení.
Dej víc foto, ať se pokocháme detailama. :ano:

myky
Příspěvky: 1453
Registrován: čtv říj 23, 2008 2:02 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: Mirkova vyvážečka

#5 Nový příspěvek od myky »

8)

miky1624
Příspěvky: 58
Registrován: ned čer 10, 2012 10:17 pm
Bydliště: Zlín-Rudimov

Re: Mirkova vyvážečka

#6 Nový příspěvek od miky1624 »

Skusím vložit pár fotek ze začátku stavby.Moc sem nefotíl teď mňa to trochu mrzí a eště navíc nemám dygifoťák tak to bluskám mobilem takže kvalita je dosti bídná Obrázek

ObrázekObrázek

ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Jirka K
Příspěvky: 526
Registrován: sob zář 17, 2011 7:39 pm
Bydliště: Bednárec

Re: Mirkova vyvážečka

#7 Nový příspěvek od Jirka K »

Dosti zajímavej stroj.Jak je to se servem.Jakej to má rejd,tím myslím přibližnej úhel.Měřil jsi někdy poloměr otáčení,nebo jakou kružnici to opíše při plným rejdu.Ta sedačka je dosti vysoko.Z toho bych nechtěl spadnout.Při zatížení korby musíš bejt při hrábnutí hned na dyfu,jak není reduktor jako V3S a jednoduchá montáž.Tak pokračuj v dokončení.

miky1624
Příspěvky: 58
Registrován: ned čer 10, 2012 10:17 pm
Bydliště: Zlín-Rudimov

Re: Mirkova vyvážečka

#8 Nový příspěvek od miky1624 »

Konečně nejaké posudky a komentáře.O servu si uvědomuju sem vlastně nenapsal nic.Tak teda orsta použitá z lkt80 čerpadlo Karosa 22l 1500 ot/min pístnice UNC060 krok 25cm na obou stranách aby nebyly tak namáhané středové čepy .Výkiv je na přední nápravě.Také o ruční brzdě-vzduchová z Avie a brzdí zadní nápravu.Je pravda že pod dyfkama moc místa neni ale si říkám že po déšti bude lepší sedět v dílně a vymýšlat než sa potácat po lese.Uhel kloubu sem neměříl,odhaduju že sa zatočím tak v 7mi-8mi metroch.Na vylepšování a zdokonalování toho bude pořád dost.Ale oto tady přece de.

stefan
Příspěvky: 110
Registrován: čtv črc 12, 2007 3:54 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Mirkova vyvážečka

#9 Nový příspěvek od stefan »

Pěknej stroj 8)
Samo domo4*4-Zetor25a

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Mirkova vyvážečka

#10 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Ahoj miky, koukám tak na ten tvůj výtvor, a máš to vymakaný, ten základ (rám) máš celej vařenej nebo to z něčeho pochází ? mě zaujala ta vzestupná převodová skříň, to je řetězem ve voleji nebo ozubená kola ? Mám totiž něco podobného na na mím stroji ( bagrák), ale já náhodou získal základ nějakýho matbra ( přitaženo z irska) a na tom to bylo. Jinak tvůj stroj je supr a určitě ti dobře poslouží

miky1624
Příspěvky: 58
Registrován: ned čer 10, 2012 10:17 pm
Bydliště: Zlín-Rudimov

Re: Mirkova vyvážečka

#11 Nový příspěvek od miky1624 »

Zdravím Jirku a k jeho dotazům-rám je vařený Uč10 v krytyckych místech vystužený,převodovka je redukční skříň z PV3S
akorát je trochu víc postavená a je u ní zařazený pomalý převod.Loni na podzym sem při skušebním provozu navozýl asi 30m3 dřeva.Ložíl sem 5-6m3 a stroj chodíl docela ochotně aj po rozbahněné lesní cestě.Jak sem psál dříve trochu sem podceníl obutí zadní nápravy ale to už mám vyřešené-objednál sem eště jedny gumy a stupluju to.Je na sroji víc věcí které bych dneska řešíl trochu jinak,gdyž sem začínál stavět o tomto foru sem nevěděl-neměl sem pc a teď gdyž je vše skoro na pevno tak sa mě to už nechce předělávat pokud sa neukáže nutnost.Navíc mně obklíčíl soused se svím synkem a stavíme spolu další stroj.Je to spíš z nutnosti uklůzání sněhu z ulice a dvora ten ale patří do jiné kategoryje-trktory nakladače.Snad sa negdy odhodlám ho také představit.

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Mirkova vyvážečka

#12 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Tak to bych vube neřekl že to bude z V3S, na fotce jsem ji v tom vubec nepoznal.A co se týče toho druhýho stroje ta se budu těšit na výsledek, jsem na nakladače a manipulační techniku zatíženej, a snažím se sní ušetřit si ruce, nejsem s nima na tom dobře. Tak ať se dílo daří.

miky1624
Příspěvky: 58
Registrován: ned čer 10, 2012 10:17 pm
Bydliště: Zlín-Rudimov

Re: Mirkova vyvážečka

#13 Nový příspěvek od miky1624 »

Docela mě překvapilo jak je tu živo.Každého určitě těší zájem druhých zvlašť gdyž už mají v této oblasti víc skušeností.
Tak bych teda založil nové téma ale v sekci TRAKTORY 4*4 pod názvem" Jondův traktor" pak se koukni a hodnoť.

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Mirkova vyvážečka

#14 Nový příspěvek od zetorak jirka »

To jo, živo tady je, a o tom to je , každý stroj projde řádným hodnocením a o krytyku taky není nouze , ale zase je kde čerpat skušenosti a inspiraci , a že tu jsou šikovní kluci to jo, a rádi se o své zkušenosti podělí a poradí.

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2952
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Mirkova vyvážečka

#15 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Dýlka jen 4 metry? Připadá mi to delší.
Jinak neobvyklá strojovna která určitě slouží. Ta uvažovaná ruka by tomu slušela.

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby -kloubové“