FORESTER K+K

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
makumba 79
Příspěvky: 51
Registrován: pon pro 01, 2008 10:11 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: FORESTER K+K

#16 Nový příspěvek od makumba 79 »

Zo stavby toho nezostalo nič pretože syn vymazal celú pásku z videa. :zly: Takže teraz je všetko len v mojej hlave,takže ak chce niekto niečo vedieť tak sa treba pýtať a ja budem spomínať. :zapomel:

super stroj a jistě i pořádný pracant to je přesne to co by se mi líbylo a rád bych využil tvé konstrukční řešení traktoru při stavbě svého noveho stroje pokud by ti nevadilo že tě někdo bude kopírovat. Zajímalo by mě tvé řešení zatáčení a jakým zpusobem je propojeno stačí alespon schematicky ale s fotodokumentací je to určitě lepší pro představu. Předem díky.

Uživatelský avatar
forester
Příspěvky: 318
Registrován: sob lis 22, 2008 9:04 pm

Re: FORESTER K+K

#17 Nový příspěvek od forester »

Tak toto nedokážem odfotiť lebo je celý mechanizmus ukrytý v ráme ale je to jednoduché kĺb je spojený tyčou a pomocným čapom na riadenie prednej nápravy,dĺžku pák treba prepočítať podľa konkrétneho prípadu skrátka plný rajd na kĺbe=plný rajd na náprave a musí to fungovať.Schému ti nenakreslím lebo to nemám ako oskenovať.Najlepšie je to pochopiť na riadení ZETOR 3011 akurát pohyb tyče ovláda druhá strana kĺbu(tá ktorá sa láme zo zadnou nápravou).dúfam že sa to dá takto pochopiť .Na fotke je vidieť dole v ľavo oko tyče ovládajúcej riadenie.
Přílohy
kľb vrch.JPG

Uživatelský avatar
drtikol
Příspěvky: 1411
Registrován: úte zář 25, 2007 1:25 pm
Bydliště: Františkovy Lázně

Re: FORESTER K+K

#18 Nový příspěvek od drtikol »

Ahoj, jestli jsem to dobře pochopil, tak ty zatočíš kloubem a zadní rám ovládá přední nápravu.

Uživatelský avatar
DODOTRAK
Příspěvky: 1020
Registrován: ned lis 02, 2008 10:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: FORESTER K+K

#19 Nový příspěvek od DODOTRAK »

drtikol píše:Ahoj, jestli jsem to dobře pochopil, tak ty zatočíš kloubem a zadní rám ovládá přední nápravu.
Ak môžem tak môj názor do tohoto !! Ja osobne by som to riešil tak že by som aj do zadu dal riaditelnú nápravu čiže v tomto prípade by sa jednalo o prednú napr. z V3S čiže klasika FASTRACK a riadil by som to cez hydr. riadenie ( ORSTA ) a hydro válce s možnosťou fixovať zadnú nápravu tak aby v prípade potreby bola riaditelná len predná.

Uživatelský avatar
adam125
Příspěvky: 788
Registrován: úte říj 21, 2008 5:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: FORESTER K+K

#20 Nový příspěvek od adam125 »

Jeden dotaz, nevim jestli to tu už nebylo, ale proč K+K?

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4632
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: FORESTER K+K

#21 Nový příspěvek od bastardtraktor »

DODOTRAK píše:
drtikol píše:Ahoj, jestli jsem to dobře pochopil, tak ty zatočíš kloubem a zadní rám ovládá přední nápravu.
Ak môžem tak môj názor do tohoto !! Ja osobne by som to riešil tak že by som aj do zadu dal riaditelnú nápravu čiže v tomto prípade by sa jednalo o prednú napr. z V3S čiže klasika FASTRACK a riadil by som to cez hydr. riadenie ( ORSTA ) a hydro válce s možnosťou fixovať zadnú nápravu tak aby v prípade potreby bola riaditelná len predná.
Mo jo
ale zdní neřiditelná náprava víc vydrží - to je vzadu potřeba !!!
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
zdeněk 1
Příspěvky: 2915
Registrován: úte črc 17, 2007 2:46 pm
Bydliště: Velká nad Veličkou

Re: FORESTER K+K

#22 Nový příspěvek od zdeněk 1 »

Kdyby to nebylo v traktorech domácí výroby tak bych řekl že je to seriovka a hodně povedená :pohar:
Schopný autor tvoří,neschopný poučuje

Uživatelský avatar
makumba 79
Příspěvky: 51
Registrován: pon pro 01, 2008 10:11 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: FORESTER K+K

#23 Nový příspěvek od makumba 79 »

forester píše:Tak toto nedokážem odfotiť lebo je celý mechanizmus ukrytý v ráme ale je to jednoduché kĺb je spojený tyčou a pomocným čapom na riadenie prednej nápravy,dĺžku pák treba prepočítať podľa konkrétneho prípadu skrátka plný rajd na kĺbe=plný rajd na náprave a musí to fungovať.Schému ti nenakreslím lebo to nemám ako oskenovať.Najlepšie je to pochopiť na riadení ZETOR 3011 akurát pohyb tyče ovláda druhá strana kĺbu(tá ktorá sa láme zo zadnou nápravou).dúfam že sa to dá takto pochopiť .Na fotke je vidieť dole v ľavo oko tyče ovládajúcej riadenie.
díky za odpověd a jestli sem to pochopil správně tak je to asi nějak tak
ScannedImage-2.jpg
je to bohovsky jednoduchý 8) a právě v jednoduchosti je síla našich strojů :potlesk: pokud to tak můžu říct aby se někdo neurazil
a ten kloub sem pochopil takhle jestli je to správně
ScannedImage-3.jpg
jestli ne tak mi to prosím přibliž a ješte by mě zajímalo jestli máš mezzi zadní nápravou a převodovkou 1 kardan nebo 2 kardany s dilatací

Uživatelský avatar
forester
Příspěvky: 318
Registrován: sob lis 22, 2008 9:04 pm

Re: FORESTER K+K

#24 Nový příspěvek od forester »

Pochopil si to úplne správne.Tie schémy sú úplne presné.Medzi prevodovkou a diferákom je brutálne velký homokinetický kĺb na pevno ale prevodovka PV3S je plávajúca.Takto sa to dá riešiť len v tom prípade ak je presne os homokinetického kĺbu osou zalamovania,zo začiatku mala prevodovka sklon pri zaťažení vystrajať tak som jej sekol prdy pomocnou konzolou pod prídavnou prevodovkou a odvtedy je pokoj.
A ktomu že do zadu predok je to najhoršie čo sa dá urobiť na traktore tejto velkosti PV3S má prednú nápravu poddymenzovanú a trvalé zaťaženie neznáša,neustále sa niečo rosype už sa tak opláchlo veľa staviteľov,dokonca pri použití čelného nakladača nevydržia skrutky na redukcii a potom sa zváááááááára ,to isté by urobila vzadu.Pripúšťam že do 1.5t celkovej hmotnosti by som to riskol ale za žiadnych okolností s hydraulickým riadením oboch náprav bez mechanickej väzby,nepoznám nikoho komu by to dlhodobo spoľahlivo fungovalo a v hore jazdiť s traktorom nakríž je smiešne.
K+K preto lebo (iniciály mien otec a ja)
Přílohy
kľb spodok.JPG

marcelmi
Příspěvky: 26
Registrován: ned lis 30, 2008 12:06 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: FORESTER K+K

#25 Nový příspěvek od marcelmi »

FAKT SUPER PRACA.KLOBUK DOLE S TAKYM RIESENIM

Uživatelský avatar
DODOTRAK
Příspěvky: 1020
Registrován: ned lis 02, 2008 10:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: FORESTER K+K

#26 Nový příspěvek od DODOTRAK »

forester píše:Pochopil si to úplne správne.Tie schémy sú úplne presné.Medzi prevodovkou a diferákom je brutálne velký homokinetický kĺb na pevno ale prevodovka PV3S je plávajúca.Takto sa to dá riešiť len v tom prípade ak je presne os homokinetického kĺbu osou zalamovania,zo začiatku mala prevodovka sklon pri zaťažení vystrajať tak som jej sekol prdy pomocnou konzolou pod prídavnou prevodovkou a odvtedy je pokoj.
A ktomu že do zadu predok je to najhoršie čo sa dá urobiť na traktore tejto velkosti PV3S má prednú nápravu poddymenzovanú a trvalé zaťaženie neznáša,neustále sa niečo rosype už sa tak opláchlo veľa staviteľov,dokonca pri použití čelného nakladača nevydržia skrutky na redukcii a potom sa zváááááááára ,to isté by urobila vzadu.Pripúšťam že do 1.5t celkovej hmotnosti by som to riskol ale za žiadnych okolností s hydraulickým riadením oboch náprav bez mechanickej väzby,nepoznám nikoho komu by to dlhodobo spoľahlivo fungovalo a v hore jazdiť s traktorom nakríž je smiešne.
K+K preto lebo (iniciály mien otec a ja)
ok beriem tvoju argumentáciu to bol len môj názor nemám skoro žiadne súsenosti s prednou nápravou PV3S

Uživatelský avatar
forester
Příspěvky: 318
Registrován: sob lis 22, 2008 9:04 pm

Re: FORESTER K+K

#27 Nový příspěvek od forester »

Rád sa podelím o poznatky lebo aj ja som sa skoro opláchol a nemám rád keď ľudia zbytočne plytvajú energiou,to nech si radšej vypijú.

Uživatelský avatar
makumba 79
Příspěvky: 51
Registrován: pon pro 01, 2008 10:11 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: FORESTER K+K

#28 Nový příspěvek od makumba 79 »

forester píše:Rád sa podelím o poznatky lebo aj ja som sa skoro opláchol a nemám rád keď ľudia zbytočne plytvajú energiou,to nech si radšej vypijú.
Díky za odpověd máš pravdu mám nato taky stejný názor dobrá rada je jepší než 3 hodiny pomoci .

Jak píšeš (Medzi prevodovkou a diferákom je brutálne velký homokinetický kĺb na pevno ale prevodovka PV3S je plávajúca.Takto sa to dá riešiť len v tom prípade ak je presne os homokinetického kĺbu osou zalamovania,zo začiatku mala prevodovka sklon pri zaťažení vystrajať) tak tím myslíš že převodovka a dif je spojen jen jedním křížkem a případnnou nepřesnost v souososti kloubu a křížku řeší plovoucí uložení převodovky? Nebo je tam krátká spojovací hřídel s 2 kloubky a drážkováním uprostřed na vymezení toho pohybu mezi převodovkou a difem.

taky si mě dostal stím jak píšeš že (dokonca pri použití čelného nakladača nevydržia skrutky na redukcii a potom sa zváááááááára ) to myslíš tam co je přišroubovám reduktor ke kloubu ? Chtěl bych totiž též čelní nakladač a ted mi to dost vrtá hlavou aby se mi to pořád v tom předku nesypalo.

Pak mám ješte jednu velikou prosbu jestli by si mi nezměřil nebo alespon približne z hlavy dal rozměry toho kolubu je opravdu pořádně masivní a nerad bych to podcenil není nad to když už to má někdo vyskoušené protože nemáš možnost skenování tak sem ti připravil takoví obrázek není to sice nic moc ale mohl bysi se v tom vyznat
ScannedImage-5.jpg
podle neho by šlo např. 1A= 450 mm. Taky z jakého to je plechu jeho šířku nebo hrůbku nevim jak je to přesně povašem.

ješte jednou se omlouvám za moje netechnické kreslení (páni stojaři asi pláčou)a díky za od pověd

Uživatelský avatar
forester
Příspěvky: 318
Registrován: sob lis 22, 2008 9:04 pm

Re: FORESTER K+K

#29 Nový příspěvek od forester »

Keď pojdem do garáže tak to pomeriam ,ten kĺb je dvojitý, pevný, prišrobovaný o prevodovku aj diferak napevno.Ta náprava zas niečo vydrží len je to otázka spôsobu používania nakladača,ak je traktor v jednom kuse postavený na predok a ešte sa pridá nech to zaberie tak potom nastane problém.Po čase sa natiahnu skrutky skrine redukcie a začne tiecť.nepomôžu ani kolíky ktoré to majú držať na polohe,prípadne sa vysypú ložiská zvislých čapov atď.

Uživatelský avatar
makumba 79
Příspěvky: 51
Registrován: pon pro 01, 2008 10:11 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: FORESTER K+K

#30 Nový příspěvek od makumba 79 »

IMG00201.jpg
IMG00204.jpg
Teda s těnadle kolama mu to ale sluší :pohar: už se těsím až začnu se stavbou svého stroje včera dorazila V3Ska tak pomalu začnu rozebýrat. Ty přední kola si převářel středy? A jak zbíraj v terénu mám ty samí a chtěl bych je tam potom taky oblíknout. Jo jak to prosíntě vypadá s tím měřením toho kloubu kamarád bymi na nej mohl sehnad plech a vypálit douham že to kvůli tomu nerozebíráš :D Zatím díky a hodně zdaru. :friends:

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby -kloubové“