FORESTER K+K

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Rendy9999
Příspěvky: 1642
Registrován: stř črc 04, 2007 12:58 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: FORESTER K+K

#286 Nový příspěvek od Rendy9999 »

harijaro píše:neviem ako to má cararo lebo strejdo má ešte tu starú klasickú nápravu ako bola ešte na 67, 69,70,72,77
Tak ta je hrubší 8) jinač kamoš mně tvrdi že co mu ta naprava přestala brzdit tak ma pokoj od křížů :D

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: FORESTER K+K

#287 Nový příspěvek od Terablick »

forester píše:
regulysimon píše:Myslím si že tu sa už nič nedeje. :(

Dostať sem nejaké fotky na toto forum je hotové umenie tak sa nediv!Už ma to nebaví s tým bojovať.Mal som tu celú galériu,je v prdeli.Dával som fotky na úložiská ostali len nefunkčné odkazy a fotky vprdeli.Teraz som zmenšil foto na 288x108 pixelov a nevojde sa sem.Na iných fórach to funguje tu bohužiaľ nie!!!
Fakt ma to nebaví. :vztek:
Nebaví a otravuje nás to všechny, ale je třeba si uvědomit, že tu je (k dnešnímu dni): Celkem příspěvků 816472 | Celkem témat 20471 | Celkem členů 18755 , takže kdyby každej nahrál na forum jen třeba 100 fotek (za celou dobu), je to kolem 20 milionů fotek, a i kdyby měla každá jen 1MB (což má většinou mnohem víc), dělá to 20GB místa na serveru jen pro fotky. Ano, za peníze v Praze dům jak se říká, ale on ten provoz v podstatě dotuje jeden člověk (možná několik, nevím přesně), a kdyby bylo potřeba platit větší kapacitu, vyšlo by to o dost dráž. Jooo, kdyby každej uživatel poslal na provoz třeba jen 20Kč za rok, stačí to na parádní hosting se spoustou místa, zajištěnou plnou zálohou dat, a ještě by zbylo, ale neposílá... :-/ Forum je zadara, a tak je třeba se smířit s určitým omezením. I já jsem přišel o několik stovek fotek, když se Imageshack změnil z neplaceného na placený, a bez zaplacení nelze fotky co tam už jsou nahrané nikde sdílet atd. Aktuálně používám Postimage, a zatím je vše OK. Po registraci nechávaj fotky "na trvlao" (alespoň to tvrdí, ale to tvrdil i Imageshack), je česky, daj se tam dělat galerie atd... A nebo ať si každej (jako i já) zřídí svůj vlastní hosting - mnoho jich je i zadara, stačí aby stránky měly nějakej obsah (stačí úvodní stránka s "čímkoliv") a traffic (alespoň pár návštěv za měsíc). Pak je tam k dispozici (podle poskytovatele atd) třeba i 10GB místa (obvykle zadara do cca 2GB, což stačí na cca 300-500 fotek ve vysoké kvalitě nebo až tisíce menších :)) na cokoliv, včetně fotek, a ty se pak daj sdílet tady na foru přímo, nebo jako odkaz na galerii tam (tím se zajistí i nějakej ten traffic aby stránky nesmazali pro neaktivitu), a přidáš si tam nějaké info atd a máš parádní osobní stránku zadara a na furt (pokud nezkrachuje poskytovatel hostingu - pak to prostě přeneseš celé jinam). No a samozřejmostí je záloha fotek u tebe v PC, a pokud možno ještě někde online (zatim se dobře jeví třeba Mega.co.nz, kde je zadara spousta místa a má i vlastní manager). Je s tím v začátku trochu víc práce, ale jsou i hotové šablony kam se jen "nakliká" obsah a máš hotovo :) Za 2 hodinky se daj udělat stránky i s galerií, a pak jen průběžně přidáváš obsah :) A automatická záloha stránek je u slušných poskytovatelů samozřejmostí, i když se většinou zálohuje k tobě do PC nebo na email (nehodí se pro úplnou zálohu, ale jen pro databázi atd), takže o to nepřijdeš ani kdyby to někdo třeba celé smazal :).
PS: myslím to samozřejmě v dobrém - jako návod nebo řekněme možná postup. Forum je fajn, ale má svá omezení, a jedním z nich je možnost nahrávat kvanta fotek přímo. Pěknou galerii i s popisem atd můžeš mít ale zadara i jinde, a v pěkném prostředí předpřipravené šablony webové prezentace :) Videa si pak dáš na svůj YouTube kanál (kde je máš po registraci opět "na věky"), a nebo přímo na svůj hosting, a nemusíš řešit jestli jde něco nahrát sem nebo kamkoliv, a jestli to tam vydrží...
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
forester
Příspěvky: 318
Registrován: sob lis 22, 2008 9:04 pm

Re: FORESTER K+K

#288 Nový příspěvek od forester »

Máš úplnú pravdu,ale je ešte jedna možnosť v rámci tohto fóra.Mať priamo tu možnosť kúpiť si miesto v galérii.Zaplatím si dáta a nemusím dávať foto kade tade.

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: FORESTER K+K

#289 Nový příspěvek od Toreto »

Ja by som tiež v pohode zaplatil ročne nejaké "drobné" € ak by sa dalo zvetšit miesto na fotky. Ale myslím že sa to tu už riešilo, a nedopadlo to. :zapomel:

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: FORESTER K+K

#290 Nový příspěvek od Terablick »

No protože se to řešilo globálně - aby platil každej. A přiznejme si, že i kdyby to bylo 25,- Kč (1 Euro) za rok, ne každej bude ochotnej to platit. Ne proto, že by na to neměl, ale prostě se mu nebude chtít. Trochu odbočím - jsem ve vedení jednoho mezinárodního herního klanu, máme nějaké stránky, server, TeamSpeak atd, a všechno něco stojí. Takže každej člen platí alespoň symbolickou sumu, někdo dává třeba dobrovolně víc (já jsem taky už několikrát přispěl nad rámec povinných plateb, celkem to bylo možná i několik tisíc navíc), a problém to není. Ale klan je něco jiného, protože je pro omezenej počet lidí co spolu něco dělaj (akce máme prakticky denně), a protože ty lidi o to mají zájem. Tady na foru by se jistě našlo mnoho lidí ochotných si připlatit, ale stejně tak mnoho těch co by nedali nic. Takže zavedení i třeba symbolických plateb by vedlo k rozkolu, a možná odchodu většího počtu lidí. Navíc forum je "jen" forum, poskytuje prostor k diskusi a nějaké té prezentaci našich strojů atd, což ale lze zdarma i jinde a jinak. Takže zavedení povinných plateb by bylo kontraproduktivní a vedlo by k odlivu (často možná i velmi vítaných) lidí. Nicméně po dohodě s adminem by se jistě dala kapacita navýšit na základě nějakých dobrovolných příspěvků na provoz :) A věřím ( i když přesně to samozřejmě nevím), že by stačilo celkem málo - třeba stokoruna od každého kdo by měl o takové navýšení zájem. Problém ale je, že navýšit lze prostor jedině pro všechny - nelze nijak technicky oddělit ty co si zaplatili od těch ostatních, to prostě tenhle systém (php-bb forum) neumí. Na to aby šlo rozdělit platící od neplatících a poskytnout jim třeba nějaké výhody nebo vymezený prostor navíc by byl potřeba jiný systém, a do toho se nikdo nepustí s tímhle počtem uživatelů, témat a příspěvků :-/ V podstatě jedinou alespoň trochu schůdnou možností by bylo nechat tohle forum jak je, a udělat nové, od nuly, s rozdělením uživatelů na platící a neplatící. A to by se asi nelíbilo nikomu. Ale přenést tohle forum někam do jiného systému, to by byla práce na měsíce i pro zkušeného "ajťáka", a nikdo by to nezaplatil :( Takže pokud se najde několik ochotných dárců, jistě by se dala velikost prostoru navýšit, ale pro všechny, což moc nepomůže, protože se sem denně přidá stovky, možná tisíce fotek, takže místo dojde během chvilky znovu. Jedině že by se zavedlo pravidlo, že do obecných vláken a diskusí by se fotky směly dávat jen jako hostované jinde (přes odkazy) a pouze do vláken o strojích uživatelů by se dávaly sem na forum (což stejně nezaručí, že se neztratí - technické problémy byly, jsou a budou vždy a všude, a zálohy nikdy nefungují na 100% a podle našich představ). Můžete to zkusit s adminem probrat :) Dokonce tuším, že Postimage nabízí nějaku utilitku, která se přidá do fora, a pomocí které se obrázky přidávají přímo při psaní příspěvku tak, že fyzicky jsou na Postimage ale zobrazí se rovnou v příspěvku, bez nutnosti něco ručně kopírovat a vkládat. Nevím ale jestli a jak dobře to jde integrovat sem na toto forum, a musel by to samozřejmě udělat admin :) Otázkou pak je i to, jak dlouho ten obrázek na Postimage vydrží, protože většina těhle hostingů má nastaveno mazání po třeba 30 dnech neaktivity (nezobrazení daného obrázku), takže jak se vlákno bude posouvat dál, starší obrázky by mohly mizet (třeba ne - nečetl jsem jak přesně to funguje u tohoto konkrétního případu). U registrovaných uživatelů se nemažou, ale u takto hromadného použití bez registrace jednotlivých uživatelů počítám, že to budou po čase mazat... Na druhou stranu kolik lidí se vrací ve vláknech typu "Putyka" někam o 100 stránek dozadu... :-/
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
forester
Příspěvky: 318
Registrován: sob lis 22, 2008 9:04 pm

Re: FORESTER K+K

#291 Nový příspěvek od forester »

Znova sa zopakujem,zaplatím si objem dát v galérii a nahrám foto alebo video do daného objemu dát.Všetko je verejne prístupné pre každého na prezeranie.Vložiť môžem len ja na základe prihlásenia.Kľudne to môže byť paraelné fórum,kde sa v materskom fóre budú objavovať len náhľady foto.Len nech je to vzájomne prepojené pri prezeraní a foto nech sa nestratí.Ale ja toto nevyriešim,počítač je pre mňa nutné zlo a rozumiem tomu ako koza petržlenu.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: FORESTER K+K

#292 Nový příspěvek od Terablick »

Dej mi trochu času a já se ti po něčem podívám. Je mi jasné, že to musí být snadno obsluhovatelné a jednoduché :) Kolik objemu by jsi si představoval a kolik jsi ochoten zaplatit? Klidně napiš SZ :) Případně se můžeme podívat na nějakou jednoduchou prezentaci kam jen "naklikáš" fotky a budeš to mít jako svůj web - v podstatě fotogalerii s možností nějakého jednoduchého popisu (pokud budeš chtít přidáš ho, pokud ne, nemusíš), a případně třeba nějakej stručnej popis stroje atd :) To už je na tobě :) Třeba něco jako tohle (namátkou vybrané první výsledky hledání na Google, určitě jsou mnohem lépe zpracované prezentace - šablony):

http://www.westernmexicoshow.svet-stran ... ka-112365/

http://www.hausenblas.cz/fotogalerie-cestovani.php

http://www.fotosm.cz/
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
forester
Příspěvky: 318
Registrován: sob lis 22, 2008 9:04 pm

Re: FORESTER K+K

#293 Nový příspěvek od forester »

Terablick píše:Dej mi trochu času a já se ti po něčem podívám. Je mi jasné, že to musí být snadno obsluhovatelné a jednoduché :) Kolik objemu by jsi si představoval a kolik jsi ochoten zaplatit? Klidně napiš SZ :) Případně se můžeme podívat na nějakou jednoduchou prezentaci kam jen "naklikáš" fotky a budeš to mít jako svůj web - v podstatě fotogalerii s možností nějakého jednoduchého popisu (pokud budeš chtít přidáš ho, pokud ne, nemusíš), a případně třeba nějakej stručnej popis stroje atd :) To už je na tobě :) Třeba něco jako tohle (namátkou vybrané první výsledky hledání na Google, určitě jsou mnohem lépe zpracované prezentace - šablony):

http://www.westernmexicoshow.svet-stran ... ka-112365/

http://www.hausenblas.cz/fotogalerie-cestovani.php

http://www.fotosm.cz/
Nerob si z tým starosti.Momentálne to dávam do Rajče.Inak syn je IT odborník a robí aj webové stránky,ale neviem či stojím až o takú publicitu.Mne vyhovuje forma ako je na fóre,len ma serie keď sa odtiaľ stratia foto a celé to následne stratí súvislosti.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: FORESTER K+K

#294 Nový příspěvek od Terablick »

Aha :) Tak pak ti on určitě poradí líp - zná tě a ví co by ti mohlo sedět :) Ta galerie na webu nemusí bejt vůbec složitá, a může to bejt opravdu čistě galerie, klidně i neveřejná (všechno se dá vždy nastavit jako neveřejné), a jen bys to nalinkoval sem na forum (dal odkazy nebo přímo vložil linky do příspěvků). U placených hostingů není třeba aktivita webu, takže nemusíš mít veřejně vůbec nic :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
forester
Příspěvky: 318
Registrován: sob lis 22, 2008 9:04 pm

Re: FORESTER K+K

#295 Nový příspěvek od forester »

Tak som sa pokúsil o zdokumentovanie jedného nášho výletu,nieje to žiadna sláva a je to dosť dlhé,ale možno to niekoho zaujme.
https://youtu.be/fQBljVU3oIU

Uživatelský avatar
Biggles555
Příspěvky: 2910
Registrován: čtv zář 17, 2009 12:40 pm
Bydliště: Temelín

Re: FORESTER K+K

#296 Nový příspěvek od Biggles555 »

8) 8) 8)
ZETOR práce s ním je hračka, je to naše značka...
ČD a.s. na dráze jsem jen proto, abych se dozvěděl, proč se koleje v dálce sbíhají.....
VELCÍ KLUCI mají rádi VELKÉ HRAČKY
ZETOR 3211 ZETOR 6211

Uživatelský avatar
forester
Příspěvky: 318
Registrován: sob lis 22, 2008 9:04 pm

Re: FORESTER K+K

#297 Nový příspěvek od forester »

Předmět: FORESTER K+K

forester píše:
Tak som sa pokúsil o zdokumentovanie jedného nášho výletu,nieje to žiadna sláva a je to dosť dlhé,ale možno to niekoho zaujme.
https://youtu.be/fQBljVU3oIU

Rendy 9999:
Zdar Kajo ,v jednu chvilku se hulilo ze šneku navijáku .

Sa nediv, BREST 5m3 ═4805kg zarytý v zemi:

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3448
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: FORESTER K+K

#298 Nový příspěvek od harijaro »

videjko pekné aj klacky so súškamy super len neviem či je to ťahanie do kopca a postrkovanie kryštála plusom. či by sa viac neoplatilo prebehnúť v klide na viac krát s forestrom ako dreť kryštála do kopca, hrabať a ešte ho potom postrkovať keď má zapnuté. Videl som že kryštál zobere peknú fúrku len čo ked je v zátačkách alebo na rovine v prdeli a zas treba odopínať aby sa pohol alebo postrkovať ho zozadu do kusov forestrom.

Uživatelský avatar
forester
Příspěvky: 318
Registrován: sob lis 22, 2008 9:04 pm

Re: FORESTER K+K

#299 Nový příspěvek od forester »

Ono sa to ťahá asi 1km.Problém je to vyhrabať po zvážnici.Potom je už lepší terén a tam sa dá normálne pohybovať aj z CRYSTÁLKOM.To by si sa divil koľko dokáže ten veterán potiahnuť dolu rizňou.Kým on zlezie dolu ja si nahrbkujem a stiahnem.Dole to uhrnieme a znova dokopca.Je to rokmi overené a veľmi efektívne.Bežne ale nerobíme z toho takú kóbojku,Pri tom postrkovaní to bolo treba dosť stočiť lebo všade sú tam nepríjemné kamene a pne.Inak mu to naťahám tak že len zapína a trieli dolu.

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3448
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: FORESTER K+K

#300 Nový příspěvek od harijaro »

Na tie kopce čo tam máte by to chcelo kryštál s predkom. To by bola potom iná káva ☕

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby -kloubové“