traktor od jožina

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Karel
Příspěvky: 774
Registrován: pon črc 30, 2007 10:15 am
Bydliště: Poličná
Kontaktovat uživatele:

Re: traktor od jožina

#31 Nový příspěvek od Karel »

vydrželo opravdu jen chvilu :D :smich: :vysmech:

jožin
Příspěvky: 171
Registrován: ned pro 21, 2008 10:35 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: traktor od jožina

#32 Nový příspěvek od jožin »

zas je to v pič...... :'( poloose urvané

Jan Karlik
Příspěvky: 1056
Registrován: stř říj 29, 2008 3:11 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: traktor od jožina

#33 Nový příspěvek od Jan Karlik »

To ti praskne vždycky ve sváru? A půlka poloosy je oktávka a druhá z mazdy? Když tam píšeš, že to máš předělané na těhlice z mazdy... Třeba je problém v tom. Já bych poloosu nevařil, musí se tepelným zpracováním změnit vlastnosti toho materiálu nebo ne?

jožin
Příspěvky: 171
Registrován: ned pro 21, 2008 10:35 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: traktor od jožina

#34 Nový příspěvek od jožin »

předtim mi praskla jedna ve svaru a druhá uplně jinde, teď sou prasklé obě mimo svar,....

Uživatelský avatar
fric
Příspěvky: 232
Registrován: pát črc 06, 2007 7:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: traktor od jožina

#35 Nový příspěvek od fric »

jožin píše:předtim mi praskla jedna ve svaru a druhá uplně jinde, teď sou prasklé obě mimo svar,....
pokud ti mohu poradit ,tak to zkus ještě jednou svařit a to následovně!!!! tam kde to prdli tak to na soustruhu zarovnat a navrtat ,oba dva kusy pak vzit nějakou větší jehličku z jehličkovýho ložiska a sesadit ,ještě před tím udělat na obou stranách úkosy na svár X pak sesadit a vaři na proti sobě ,aby se to stáhlo a na druhý straně přitáhlo!!!
až to svaříš ,tak zahrabat do popela a jít od toho, až to schladne tak zabrousit ,aby tam nebyli moc velký vruby!!!! následná montáž!!! a pokud to zase praskne , tak do toho kopni a dej tam jinou nápravu :-/

jožin
Příspěvky: 171
Registrován: ned pro 21, 2008 10:35 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: traktor od jožina

#36 Nový příspěvek od jožin »

fric píše:
jožin píše:předtim mi praskla jedna ve svaru a druhá uplně jinde, teď sou prasklé obě mimo svar,....
pokud ti mohu poradit ,tak to zkus ještě jednou svařit a to následovně!!!! tam kde to prdli tak to na soustruhu zarovnat a navrtat ,oba dva kusy pak vzit nějakou větší jehličku z jehličkovýho ložiska a sesadit ,ještě před tím udělat na obou stranách úkosy na svár X pak sesadit a vaři na proti sobě ,aby se to stáhlo a na druhý straně přitáhlo!!!
až to svaříš ,tak zahrabat do popela a jít od toho, až to schladne tak zabrousit ,aby tam nebyli moc velký vruby!!!! následná montáž!!! a pokud to zase praskne , tak do toho kopni a dej tam jinou nápravu :-/
ta poloosa nemusí být přesně souosá, je uložena na obou stranách v kloubech, takže i když trochu hází, tak to nevadí,...po zavaření sem to dal na horký sporák a nechal sem to tam do rána pomalu chladnout, takže by to mělo být dostatečně houževnaté,....myslím že bude jednodušší tam dát druhou nápravu něž to každý druhý den vařit

Uživatelský avatar
Karel
Příspěvky: 774
Registrován: pon črc 30, 2007 10:15 am
Bydliště: Poličná
Kontaktovat uživatele:

Re: traktor od jožina

#37 Nový příspěvek od Karel »

Ja myslim že na poloosy z mazdy sou 16" moc velke a proto bych se přiklaněl k napravě z muliny. dostane tak větši váhu než co ma ted a nebude mit tolik problemu

Uživatelský avatar
fric
Příspěvky: 232
Registrován: pát črc 06, 2007 7:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: traktor od jožina

#38 Nový příspěvek od fric »

Nenašlo by se foto propojení motoru WV s převodovkou škoda (1203) popřípadě co se na tom motoru měnilo , lamela nebo jak a co??? a jestli ta převodovka zvládá?? dík 8)

jožin
Příspěvky: 171
Registrován: ned pro 21, 2008 10:35 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: traktor od jožina

#39 Nový příspěvek od jožin »

fric píše:Nenašlo by se foto propojení motoru WV s převodovkou škoda (1203) popřípadě co se na tom motoru měnilo , lamela nebo jak a co??? a jestli ta převodovka zvládá?? dík 8)
už sem to tu někde popisoval , ale nevim v jakém vlakně, pohledám to a pošlu odkaz
Přílohy
příruba [].JPG
přiruba1 [].JPG

jožin
Příspěvky: 171
Registrován: ned pro 21, 2008 10:35 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: traktor od jožina

#40 Nový příspěvek od jožin »

už sem to našel:
"ja mam na stroji taky převodovku z 1203 a na ni motor VW 1.6D setrvák tam mám 1203 (musel sem převrtat rozteč děr , udělat středící kroužek,protože v setrváku byla větší díra než je osazení na klice,a eště je třeba dát do kliky nejaké bronzové futro, které bude podpírat hřídel převodovky)príruba je taktéž 1203 (bala to drbačka docílit souososti kliky a příruby)a startér sem použil z hondy civic 1.3 ,je s reduktorem,a podložený takovou malou přírubou(kupodivu má uplně stejný pastorek jak škodovácký

Uživatelský avatar
frgal
Příspěvky: 577
Registrován: úte lis 20, 2007 11:47 pm
Bydliště: Valašsko - u Vsetína

Re: traktor od jožina

#41 Nový příspěvek od frgal »

na tu přírubu z 1203 vrtals díry přímo do bloku motoru nebo máš spojovací plech?

jožin
Příspěvky: 171
Registrován: ned pro 21, 2008 10:35 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: traktor od jožina

#42 Nový příspěvek od jožin »

frgal píše:na tu přírubu z 1203 vrtals díry přímo do bloku motoru nebo máš spojovací plech?
je to vrtané do bloku, přiruba drží na těch dírách co origo na 1203, teď ještě vzpomínám že sem musel neco z te přiruby uřezat flexou, nevím přesně proč, myslím že to tam nekde zavazelo, opíralo se a nechtělo dosednout, pak už to bylo ok

efendy
Příspěvky: 391
Registrován: pát črc 06, 2007 1:24 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: traktor od jožina

#43 Nový příspěvek od efendy »

Dneska jsem byl u Karla, to budou nové dyferáky?

jožin
Příspěvky: 171
Registrován: ned pro 21, 2008 10:35 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: traktor od jožina

#44 Nový příspěvek od jožin »

efendy píše:Dneska jsem byl u Karla, to budou nové dyferáky?
jestli myslíš ten v dilně u soustruhu, tak to ne, to chystám na velky stroj, na malý mam v planu A15 nápravy , už by aj byly, jen mít čas to dát dokupy

Jan Karlik
Příspěvky: 1056
Registrován: stř říj 29, 2008 3:11 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: traktor od jožina

#45 Nový příspěvek od Jan Karlik »

A 15 má uzávěrku nebo je tam budeš dodělávat? To už bude předimenzované dost, tak se mně to líbí. 8)

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby -kloubové“