PETRUS I.

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
michalkri
Příspěvky: 678
Registrován: úte lis 04, 2008 10:24 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: PETRUS I.

#16 Nový příspěvek od michalkri »

Stolař ?

jawis
Příspěvky: 417
Registrován: pát kvě 18, 2012 8:53 am
Bydliště: Opava

Re: PETRUS I.

#17 Nový příspěvek od jawis »

michalkri píše:Stolař ?
Otec je stolař. Ale i k tomuto řemeslu mám vztah.

jawis
Příspěvky: 417
Registrován: pát kvě 18, 2012 8:53 am
Bydliště: Opava

Re: PETRUS I.

#18 Nový příspěvek od jawis »

Přikládám pár fotek z první testovací akce. Tahání stromků kolem baráku. Ještě tam nemám ani řazení, takže řadí tata ručně :D .

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


No a dále dokončený stroj s mechanickým řízením čerstvě po složení čisťoučký a voňavoučký.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
zdeněk 1
Příspěvky: 2915
Registrován: úte črc 17, 2007 2:46 pm
Bydliště: Velká nad Veličkou

Re: PETRUS I.

#19 Nový příspěvek od zdeněk 1 »

to řazení na poslední fotce to musel být pořádný :zapomel: :zapomel: to vymyslet.

Jen z fotek se mě ten hlavní kloub otáčení zdá být takový slabý jaké to má rozměry?
Schopný autor tvoří,neschopný poučuje

jawis
Příspěvky: 417
Registrován: pát kvě 18, 2012 8:53 am
Bydliště: Opava

Re: PETRUS I.

#20 Nový příspěvek od jawis »

zdeněk 1 píše:to řazení na poslední fotce to musel být pořádný :zapomel: :zapomel: to vymyslet.
Jen z fotek se mě ten hlavní kloub otáčení zdá být takový slabý jaké to má rozměry?
Středový klou je pořešený dvěma kloubovými oky TSF 20 (http://www.matis.cz/data/pdf/strojni_soucasti/006.pdf) Vnitřní závit M20x1,5 je drží na rámu šroubama M20x1,5 je to chycené k zadní části. Výrobce uvádí statickou únosnost 60kN a dynamickou 31kN. Navíc je to snadno mazatelné lisem a v případě opotřebení za 360 kč nahraditelné novým totožným kusem. Myslím že to bude v pohodě. Po necelém roce provozu zatím nepozoruju žádné opotřebení ani deformace.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: PETRUS I.

#21 Nový příspěvek od Atlan »

To ani nezistiš to len urobi PUK...a bude. Ale inak napad to pouzit je zaujimavy, traaktor je pekny pomocnik. Chvilu som rozmysla ci nerobit klubacek ale koli klbu som do toho mnesiel nevedel som co pouzit aby to vydrzalo. Pravidelne to kontrolujes aj ci je to stale utiahnute ?
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

jawis
Příspěvky: 417
Registrován: pát kvě 18, 2012 8:53 am
Bydliště: Opava

Re: PETRUS I.

#22 Nový příspěvek od jawis »

Atlan píše:To ani nezistiš to len urobi PUK...a bude. Ale inak napad to pouzit je zaujimavy, traaktor je pekny pomocnik. Chvilu som rozmysla ci nerobit klubacek ale koli klbu som do toho mnesiel nevedel som co pouzit aby to vydrzalo. Pravidelne to kontrolujes aj ci je to stale utiahnute ?
Nejsem si úplně jitstý jestli rozumím poslední otázce. Jako jestli kontroluju ty M20 šrouby?

jawis
Příspěvky: 417
Registrován: pát kvě 18, 2012 8:53 am
Bydliště: Opava

Re: PETRUS I.

#23 Nový příspěvek od jawis »

Tak jsem pokročil, dodělal jsem hydraulické řízení. Mám nahozené nové čerpadlo Orsta 10/20 konečně s pořádným unašečem a napínákem. Běhá to moc hezky. Po veselých příhodách s koupenou 80-kou orbitolem jsem nahodil osvědčenou a zaručeně funkční 160-ku a chodí to parádně. Plný rejd z leva do prava 4 a něco otáčky. Citlivost super i malinké pohyby volantem vyvolají odezvu v řízení ale žáné kopání škubání nic. Jsem velmi spokojen. Jde to krásně lehoučko a i bez motoru se to dá kdyby odešlo čerpadlo tak na dojetí to bude ok. O víkendu nahodím nějaké fotky. A pokud se mi podaří rozchodit tu 80-ku orbitol, tak bude k prodeji.

jawis
Příspěvky: 417
Registrován: pát kvě 18, 2012 8:53 am
Bydliště: Opava

Re: PETRUS I.

#24 Nový příspěvek od jawis »

Tak dneska finální testovací vyjížďka s překopanou hydraulikou. Ještě pár drobností a budu jakš takš spokojený. Každopádně musím říct že hydraulické řízení je fakt šupa. Přikládám pár né moc kvalitních fotek (měl jsem jenom mobil).

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
michelink
Příspěvky: 629
Registrován: pon pro 03, 2007 8:34 pm
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: PETRUS I.

#25 Nový příspěvek od michelink »

paradní stroj 8) ale slušely by mu větší kola :)

Uživatelský avatar
Jirka K
Příspěvky: 526
Registrován: sob zář 17, 2011 7:39 pm
Bydliště: Bednárec

Re: PETRUS I.

#26 Nový příspěvek od Jirka K »

Větší kola by slušely určitě,ale na ty nápravy jsou velký až kam.Důležitá je životnost.Pokud se to nezahrabe po břicho,tak to vůbec nevadí.Na vysokejch kolech by to bylo vratký a ještě na širších a vysokých by ty nápravy moc trpěly.Chtělo by to nějaký video.Alespoň z nějaký zkušební jízdy.

jawis
Příspěvky: 417
Registrován: pát kvě 18, 2012 8:53 am
Bydliště: Opava

Re: PETRUS I.

#27 Nový příspěvek od jawis »

Ahoj kluci,

S těmi koly je to jak píše Jirka. Nejmenší světlost pod traktorem je 20cm. Není to bůh ví co, ale nestavěl jsem LKT. Nároky které jsem na traktor měl plní s bohatýma rezervama a víc nepotřebuju. I tak jsem překvapený kam všude se to vydrápe. Do lesa na dřevo jedu tak 2x ročně a to ještě po cestě. Takže hlavně zahrada a v zimě čelní radlice. Navíc bych si velkýma kolama (i kdybch je otočil ven ať to má stabilitu) rozhodil převod. Teď se mi to odstupňování líbí ale s velkýma kolama by to bylo moc rychlé. Jak přemluvím panimámu ať mě natočí, tak bude i video :).

Uživatelský avatar
Mikro
Příspěvky: 2318
Registrován: stř črc 04, 2007 11:36 am
Bydliště: Dětmarovice
Kontaktovat uživatele:

Re: PETRUS I.

#28 Nový příspěvek od Mikro »

Ty kola malé nebudou, já je mám jako zadní a na malém stroji vypadají dost " velké " :)

Mě se zdá, že tady fotky celkem klamou, schválně jakou to má celkovou délku ? ( odhaduju přes 3 metry ).

jawis
Příspěvky: 417
Registrován: pát kvě 18, 2012 8:53 am
Bydliště: Opava

Re: PETRUS I.

#29 Nový příspěvek od jawis »

Mikro píše:Ty kola malé nebudou, já je mám jako zadní a na malém stroji vypadají dost " velké " :)

Mě se zdá, že tady fotky celkem klamou, schválně jakou to má celkovou délku ? ( odhaduju přes 3 metry ).
Jojo je to velká příšera 3,4m.

Uživatelský avatar
michelink
Příspěvky: 629
Registrován: pon pro 03, 2007 8:34 pm
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: PETRUS I.

#30 Nový příspěvek od michelink »

tak to to tedy klame hodně to mé má sotva 2,5m :smich: :smich: :smich: :smich:

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby -kloubové“