PETRUS I.

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Petr 55
Příspěvky: 258
Registrován: stř črc 04, 2007 11:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: PETRUS I.

#31 Nový příspěvek od Petr 55 »

Líbí se mi, jak se testování zůčastnila celá rodina a nejlepší je fotka, kde při vytržení pahýlu, si paní sedla na zadek. :) 8) :smich:
Ferda Mravenec - můj vzor.

jawis
Příspěvky: 417
Registrován: pát kvě 18, 2012 8:53 am
Bydliště: Opava

Re: PETRUS I.

#32 Nový příspěvek od jawis »

Petr 55 píše:Líbí se mi, jak se testování zůčastnila celá rodina a nejlepší je fotka, kde při vytržení pahýlu, si paní sedla na zadek. :) 8) :smich:
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

jawis
Příspěvky: 417
Registrován: pát kvě 18, 2012 8:53 am
Bydliště: Opava

Re: PETRUS I.

#33 Nový příspěvek od jawis »

Tak se pořád a neustále trápím s hydraulickým čerpadlem. Od té doby co mám hydraulické řízení jsem si moc nepojezdil. Nahodil jsem na traktor krásnou novou na bazošo koupenou Orstu 10/20, která furt tekla a tekla a po přetěsnění furt tekla až jsem zjistil že má fungl nové čerpadlo prasklou skříň. Naštěstí jsem měl doma stejnou jenom ze 16-ky čerpadla, tak jsem se ji rozhodl nechat zůžit na frézce na rozměr té desítky, protože 16-ka už byla zbytečně moc. No a kolega furt není schopný tu frézařinu dotáhnout. Tento týden už to snad dopadne. Aspoň mám čas tvořit příslušenství. Posvařoval jsem pluh, čelní upínací desku do zadních ramen, a na ni připravil nosič nářadí s nastavitelnou šířkou. Bude se používat na vyorávače a prohrnováky a taky na něj půjdou pověsit brány. Zkusím pofoťit. Miusím uznat že se mi líbí :). Ale už bych se konečně svez :vztek: .

jawis
Příspěvky: 417
Registrován: pát kvě 18, 2012 8:53 am
Bydliště: Opava

Re: PETRUS I.

#34 Nový příspěvek od jawis »

Tak jsem po delší době zase trochu pokročil.

Sice mě pořád zlobí rozvaděč, ale tak nějak jsem se s tím naučil žít. Dodělal jsem k přední uhrnovací radlici nádstavec. nevím jak to mám pracovně nazvat ale po prvních testech se mi to jeví jako velmi šikovný "Převažeč" na káru s tím sice nakládat nejde, ale rozvést fůru hlíny po zahradě, vyvozit hnůj nebo kompost na pole převézt písek nebo štěk tio nám jde :). Je to tochu netradiční řešení ale funguje to. Poslední fotka zachycuje nově zbudované letní sídlo před domem :).

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Jirka K
Příspěvky: 526
Registrován: sob zář 17, 2011 7:39 pm
Bydliště: Bednárec

Re: PETRUS I.

#35 Nový příspěvek od Jirka K »

Takovou lžíci bych taky potřeboval. Nemáš ještě jednu navíc ? Stejně mi chybí hydraulika,ale něco takovýho by se hodilo,až jí udělám.Máš to pěkný,škoda že nedosáhneš do káry.

jawis
Příspěvky: 417
Registrován: pát kvě 18, 2012 8:53 am
Bydliště: Opava

Re: PETRUS I.

#36 Nový příspěvek od jawis »

Tak první ostrá zkouška zbastleného pluhu. Jako vždy je určitě co vylepšovat, ale důležité je, že jsme jakš takš poorali a i děda byl celkem spokojen (a to je jiný fajnšmekr 8) ).

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: PETRUS I.

#37 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Ať to vypadá jak to vypadá mráz si s tím poradí a na jaře to jen rozvláčíš a nikdo nic nepozná , ale na porve to není nejhorší. A na druhou stranu , co se strojem na kterým není co vylepšovat. To by byla nuda :)

jawis
Příspěvky: 417
Registrován: pát kvě 18, 2012 8:53 am
Bydliště: Opava

Re: PETRUS I.

#38 Nový příspěvek od jawis »

Tak udeřila zima a napadl dlouho očekávaný sníh. Máme ulici kde končí cesta tak že to co se nahrne k nám do ulice většinou vyvážím v lopatě pryč, protože po třech nadílkách už tam není k hnutí. Včera jsem měl ale první větší poruchu. Ve snaze vyšistit cestu úplně do kraje jsem při trochu svižnější jízdě zavadil lopatou o betonový obrubník zalitý v asfaltu. Výsledek kromě toho že jsem málem přepad :pistol: je že jsem na jedné straně urazil zavěšení lopaty (ulomil se šroub M16) a kostra lopaty je trochu zvrtulená. Závěs jsem opravil na místě (jinak bych neodjel) rovnat se bude o víkendu. Ale jinak spokojenost. Jde to hezky a hlavnmě rychleji než ručně. Při opravě jsme alespoň se sousedem dali co proto půllitru té letošní ;-) .

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby -kloubové“