Drobeček

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jirka K
Příspěvky: 526
Registrován: sob zář 17, 2011 7:39 pm
Bydliště: Bednárec

Re: Drobeček

#181 Nový příspěvek od Jirka K »

Po delší odmlce informace o postupu prací.Změna navijáku na Tatra 148 s volným odvíjením.Přez ten dvoububen bylo špatně vidět.Ta Tatra je přeci jen menší a přitom pevnější.

Uživatelský avatar
michalkri
Příspěvky: 678
Registrován: úte lis 04, 2008 10:24 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Drobeček

#182 Nový příspěvek od michalkri »

Jo, hold TATRA, udělal jsi dobře, že jsi si ho nechal.

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Drobeček

#183 Nový příspěvek od pawka »

proste tatra, jak ja mam to slovo rad, tohle je nas narodni poklad
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
Jirka K
Příspěvky: 526
Registrován: sob zář 17, 2011 7:39 pm
Bydliště: Bednárec

Re: Drobeček

#184 Nový příspěvek od Jirka K »

Obrázek

Obrázek

Obrázek ukázka svahové dostupnosti Drobečka.Kolik má takový Zetor?Pokud se nepletu,tak na 52 11 bylo psáno 11,s předkem snad 13.Kolik může být tohle ?Byl to takovej divnej pocit,když vnější okraj kola při náklonu je kolmo pode mnou,nebo jsem i dál než je to kolo, a jede se přez kořeny a uřízlý pařezy.Jsou to starý fotky z jara kdy ještě neyla kapota.

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Drobeček

#185 Nový příspěvek od pawka »

kolik by jeste snesl? ja si myslim ze uz je v bespecnem maximu. ale sedet v tom bych nechtel. kde mas foto kapoty
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
Jirka K
Příspěvky: 526
Registrován: sob zář 17, 2011 7:39 pm
Bydliště: Bednárec

Re: Drobeček

#186 Nový příspěvek od Jirka K »

Myslím že by ještě něco vydržel.Představa že by ale lehl je špatná,protože by se tam nikdo nedostal s čím by mě postavil.Když jsem to jel prvně,tak mi moc dobře nebylo.Z toho traktoru to vypadá o dost hůř,když máš pod sebou ten vnější okraj kola.Kdysi Honza u nás za domem po mezích provezl známýho co dělá revírníka u státních lesů a tomu z toho na sedadle zpolujezdce taky moc dobře nebylo a ty meze byly úplně v pohodě.Jenom taková ukázka stoupavosti.Kapota je na fotce na Radouňské traktoriádě ve srazech a setkáních.Teď po delší době jsem začal na Drobečkovi něco tvořit.Dvojitej výfuk z topenářský 2 coulový trubky kterej bude součástí ochrannýho rámu.Původní vyůstění dole vedle kloubu za předním kolem bylo nevyhovující.Pokud někdo byl ještě na káře,tak mu to foukalo do obličeje,výřilo prach,v hlubokým bahně to bublalo z bahna a šlo do kabiny.Teď to půjde nad kabinu pod úhlem 45 stupňů do zadu do boku a bude ještě jako doraz otevírání dveří,protože dveře se otevíraly o 180 stupňů až na zadní kolo a při zadním výkyvu o něj někdy blbě zachytly,nemohlo se při otevřených dveřích tedy popojíždět a blbě se zavíraly při postavení do kopce.Zvuk Landroverovýho Deflenderovýho tlumiče se nezměnil,spíše je ještě výraznější jak to nejde do země.V nízkejch otáčkách je tichej,ale při osolení pěkně zaburácí.Žádná klasická Avie.Až bude rám komplet,tak dám fotky.

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3448
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: Drobeček

#187 Nový příspěvek od harijaro »

na druhej fotke som nameral +/- 22° stupníkov čo je sakra dosť. zetory majú z výroby nálepky max svahová dostupnosť 12°

Uživatelský avatar
Jirka K
Příspěvky: 526
Registrován: sob zář 17, 2011 7:39 pm
Bydliště: Bednárec

Re: Drobeček

#188 Nový příspěvek od Jirka K »

Trochu jsme si dva dny hráli.Co tomu říkáte?Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

ares
Příspěvky: 275
Registrován: stř led 27, 2010 6:00 pm
Bydliště: Liberec

Re: Drobeček

#189 Nový příspěvek od ares »

8)

Uživatelský avatar
Jirka K
Příspěvky: 526
Registrován: sob zář 17, 2011 7:39 pm
Bydliště: Bednárec

Re: Drobeček

#190 Nový příspěvek od Jirka K »



Odvoz dřeva v kleci na traktoru




Zapadlý čtyřtunový pásový bagr při zahrnování kolektoru tepelného čerpadla.Přez hodinu tahání,než byl venku.

Oldrich2
Příspěvky: 119
Registrován: ned led 09, 2011 8:47 am
Bydliště: Kostelec nad Ohří

Re: Drobeček

#191 Nový příspěvek od Oldrich2 »

8) 8) 8) 8) 8) 8)

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Drobeček

#192 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Pěkný videa, traktor šlape jak má, moc pěkný.

Uživatelský avatar
Jirka K
Příspěvky: 526
Registrován: sob zář 17, 2011 7:39 pm
Bydliště: Bednárec

Re: Drobeček

#193 Nový příspěvek od Jirka K »

Pořád se chystám na další dokončovací práce,ale není vůbec čas.Dělal jsem teď dalšímu sousedovi další sklápěcí káru.Tu si v neděli odvezl a zatím nezaplatil ani za materiál.Hlavně že si koupí za 80 000 čtyřkolku a pak chce šetřit.Akorát ztráta času.Mohlo bejt něco na Drobečkovi.V plánu je dodělání náhonu navijáku a přední a zadní hydraulika.Větší sklápěcí kára asi s tandemovou nápravou,pokud bude čas na sestavení náprav a seženu druhý šestnáctkový šestidírový dysky.Zatím kovošrot vydal jeden pár šestnáctek a jeden pár 15,3.Potom po jednom kuse osmidíráků 16 a 15,3 na možnou výměnu,nebo v nejhorším případě převaření středů.Nebo o nechám zatím na jedné nápravě.Sháněl jsem brzdovej buben na ten Tatrováckej naviják,ale cena 2000+DPH mě nepotěšila,přitom je menší než na přídavce z V3S.Ten se mi povedlo ve šrotě zkonfiskovat i s unašečem,V3S buben má ale rozteč šroubů o 5 mm větší,jinak bych použil ten.Unašeč s bubnem jsem chtěl použít k ložiskové skříňce co jde kardan k třetí V3S nápravě.je tam ale menší hřídel než je drážkovaná hřídel na přídavce,tak moje plány na jednoduchý nahrazení toho prasklýho Tatrováckýho bubnu nevyšly.Celej Tatrováckej naviják na netu nabízejí za 100 000 + DPH !!!To je pecka.To jim tam asi budou hodně dlouho zabírat místo v regálech.Nějak to vyřeším jinak.V hlavě už to mám,bude se ale muset zapojit soustružník.Hlavní je že je doma připravenej vývod z přídavky,kterej je tak nedostatkovej.Za tři roky jsem viděl ve šrotě jenom dva co jsem hned vyndal a z toho jeden byl rozlomenej po střihání auta,ale na díly je v záloze.

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Drobeček

#194 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Naco tam máš ty měděný topenářský trubičky ? To je na hydrauliku? Vyddržej ty pájený spoje takovej tlak ?
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Drobeček

#195 Nový příspěvek od pawka »

to je kompresor predni zadni uzaverka
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby -kloubové“