Drobeček

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jirka K
Příspěvky: 526
Registrován: sob zář 17, 2011 7:39 pm
Bydliště: Bednárec

Re: Drobeček

#196 Nový příspěvek od Jirka K »

bastardtraktor píše:
Naco tam máš ty měděný topenářský trubičky ? To je na hydrauliku? Vyddržej ty pájený spoje takovej tlak ?
Rozvod vzduchu je takřka celej v topenářský měděný patnáctimilimetrový trubce.Jsem topenář,tak na to mám nářadí.Jde to krásně naohýbat ohýbačkou na měď a nerezne to.Brzdič je dvouokruhovej z Liazky a mám možnost zabrzdit samostatně jen jedno přední kolo a při plným rejdu se kolem něho otočím.Je to možný použít i jako vzduchová ruční brzda.Někde na starších stránkách jsou z toho dvě videa.Jednou u lesa a jednou na sněhu.Na tom sněhu to bylo pozdě večer,takže kvalita záběru špatná a ještě se studeným motorem,takže mu chyběl výkon.Doufám že letos sníh bude a protáhnu ho nějakou kalamitou se závějema a ne jako poslední dva roky co sníh skoro nebyl.Zatím to vypadá,že všechen sníh a mráz zase sežerou v Americe.Nás pak v létě sežerou nevymrzlí Španělští slimáci,jako to bylo letos.

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Drobeček

#197 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Aha, tak vzduch, to jo :)
Už jsem viděl silovou hydrauliku dělanou na domadělanym traktorku taky z 1/2" trubek se závitovejma fitinkama jako na vodovodu , kolínkama a téčkama a ono to drželo taky :D
Videa s otáčením při zabržděnym kole jsem vidělobě, Dobrý. 8)
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
Bémas
Příspěvky: 203
Registrován: ned bře 07, 2010 8:10 pm
Bydliště: Studénka-Vysočina

Re: Drobeček

#198 Nový příspěvek od Bémas »

Máš to moc pěkný!Parádně udělaný 8)

Uživatelský avatar
Jirka K
Příspěvky: 526
Registrován: sob zář 17, 2011 7:39 pm
Bydliště: Bednárec

Re: Drobeček

#199 Nový příspěvek od Jirka K »

Bémas píše:Máš to moc pěkný!Parádně udělaný 8)
Díky za ohodnocení.Vše vlastní konstrukce a z vlastní hlavy.Kromě soustružení vše vlastní práce.

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Drobeček

#200 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Je to prostě mašina, je vidět že ti to myslí a ruce vědí co dělaj, 8)

Uživatelský avatar
Jirka K
Příspěvky: 526
Registrován: sob zář 17, 2011 7:39 pm
Bydliště: Bednárec

Re: Drobeček

#201 Nový příspěvek od Jirka K »

Vázne to tu v kloubácích,to je pravda.Dělám přední nahrnovací radlici na klády a sníh.Dneska jsem s ní vyjel,ale stejně není dokončená hydraulika.Tam bude složitější přidání dalšího čerpadla.Má začít konečně víc padat sníh,ale radlice hotová není.Nestíhám.Technický na autech,shánění a měnění nápravy mladýmu na Peugeotu,Ženske přestalo jít 4x4 na Golfu,takže další shánění věcí a na Drobečka není čas.To nemluvím o tom,že jsem potřeboval dělat probírku v lese,když nebyl sníh.

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Drobeček

#202 Nový příspěvek od zetorak jirka »

To chápu , nemáš to jednoduchý, vým co to je udržet všechny postrky v baráku v provozu. Taky je plnej barák aut, a přišla situace, že už jezdilo jen jedno (moje) a tak se na něm střídali kluci do práce, naštěstí maj letos protisměnu. A já když jsem někam s mámou potřeboval, tak jsem musel s multikárou. Ale už maj auta ze servisu doma a je vše jak má být, teď je zas jedno auto volný. A neboj , však ono na traktor taky dojde a dočká se všeho co máš v plánu, vždyt není všem dnům konec.

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Drobeček

#203 Nový příspěvek od Toreto »

Kedy bude aktualna fotečka? Dlho tu nikto nič nepridal :(

Uživatelský avatar
Jirka K
Příspěvky: 526
Registrován: sob zář 17, 2011 7:39 pm
Bydliště: Bednárec

Re: Drobeček

#204 Nový příspěvek od Jirka K »

Toreto píše:Kedy bude aktualna fotečka? Dlho tu nikto nič nepridal :(
Teprve na tom tento týden snad začnu dělat.Dlouho jsem čekal na soustružníka na rozšířenou řemenici na klikovku,protože mněl něco s rukou.Musím kvůli tomu posunout chladič a vrtuli.Ukotvit čerpado s uložením a hnací řemenicí.Ukotvit pístnice,které mi snad tento týden dojdou od člena fóra až se spojí se známým který by to mohl mít při cestě a bude to oběma vyhovovat.Umístnit někam olejovou nádrž,což bude taky horší,protože není už moc místa kde by nepřekážela.Osadit rozvaděč,natáhnout hadice a dude hotovo.Na to,že mám jen radlici a to ještě nevyztuženou je toho ještě dost.Od první varianty pohonu čerpadlem ze serva Liazky co mi žene řízení jsem odstoupil kvůli malému tlaku,tak se to vše prodloužilo.Čas ale stejně nebyl a čekám na delší a lepší pístnice.Ty moje původní by se musely předělávat,protože nemají vhodné úchyty a určitě ještě přetěsnit.Jeden pár byl slabej a krátkej,druhej s okem jen na jedné straně.Tyto budou vhodnější.Delší silnější s oky na obou stranách včetně čepů a netečou.Už to dosti nutně potřebuju mít hotový,nebo minimálně zprovozněnej traktor,protože teď je vyndaná ta řemenice a chladič.

Uživatelský avatar
michalkri
Příspěvky: 678
Registrován: úte lis 04, 2008 10:24 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Drobeček

#205 Nový příspěvek od michalkri »

Zdravím, mám dotaz, kolika litrový čerpadlo budeš dávat? Bude přímo na klice? Řešíme na svým kloubáku teď hydrauliku, měli jsme jedno čerpadlo 12 l, kterým jsme chtěli hnát dvě pístnice na zatáčení a druhý 20 l na ostatní věci / radlice, naviják /. Kvůli složitosti náhonu druhého čerpadla a kvůli místu jsme se rozhodli jen jedno to 20l, tak nevíme jestli to bude stačit.

Uživatelský avatar
Jirka K
Příspěvky: 526
Registrován: sob zář 17, 2011 7:39 pm
Bydliště: Bednárec

Re: Drobeček

#206 Nový příspěvek od Jirka K »

michalkri píše:Zdravím, mám dotaz, kolika litrový čerpadlo budeš dávat? Bude přímo na klice? Řešíme na svým kloubáku teď hydrauliku, měli jsme jedno čerpadlo 12 l, kterým jsme chtěli hnát dvě pístnice na zatáčení a druhý 20 l na ostatní věci / radlice, naviják /. Kvůli složitosti náhonu druhého čerpadla a kvůli místu jsme se rozhodli jen jedno to 20l, tak nevíme jestli to bude stačit.
Dvanáctilitrový ZBC 12 mám na servu.To zůstává.Druhý je repasovaný ze starýho Bělorusa z radlice.To tam bylo zvlášť,aby mohlo jít při pojezdu.Litráž jsme z něho nevyčetli,ale je to tak těch 20 za ninutu.Mám to na klikovce,aby radlice nebyla závislá na sepnutý spojce.Pokud bych použil čerpadlo co mám na Aviácké převodovce,tak mi nepoběží přo sešlápnutí spojky.Jde mi o to,aby se radlice nechala ovládat jak při pojezdu,tak při stání se zmáčklou spojkou,což jde jedině přo pohonu od klikovky.Řemenici jsem musel odvést zpět soustružníkovi na prohloubení drážky na klínek,Chyběly 0,4mm.Je utopen pod krytem rozvodů,tak jsem se o vyndání a snížení vůbec nepokoušel,protože by mohl spadnout dovnitř k rozvodům a bylo by co dělat s rozborkou a hledáním.V plánu je ještě možná zadní rameno,takový jeřáb na zvedání a to potřebuji taky nezávislé na spojce a tam už by určitě to ZBC 12 bylo pomalý jak želva.Hlavně aby to ta klikovka vydržela.Bude se to alespoň trochu vyvažovat tím že to nový čerpadlo hydrauliky bude dole pod motorem a ostatní klíňáky jdou spíše nahoru.

Uživatelský avatar
michalkri
Příspěvky: 678
Registrován: úte lis 04, 2008 10:24 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Drobeček

#207 Nový příspěvek od michalkri »

Dík za odpověď. My to čerpadlo nemáme přímo na klice, ale zpřevodovaný vedle kliky, tak snad to 20 l bude zatím stačit. Taky plánujem dozadu nad naviják rameno s kleštěma / jako má Franta.cz /. To pak budeme schánět čerpadlo větší.

Uživatelský avatar
Jirka K
Příspěvky: 526
Registrován: sob zář 17, 2011 7:39 pm
Bydliště: Bednárec

Re: Drobeček

#208 Nový příspěvek od Jirka K »

Taky to čerpadlo bude vedle pod motorem a zakrytovaný a hnaný dvěma klíňákama.Dělala se řemenice na pět klíňáků místo původní na tři a tím pádem musím posunout vrtuli chlazení a chladič.Řemenici tam mám,ale na vrtuli zase nejsou delší šrouby M 8*1 délka 80mm,který jsem musel objednat.

Uživatelský avatar
michalkri
Příspěvky: 678
Registrován: úte lis 04, 2008 10:24 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Drobeček

#209 Nový příspěvek od michalkri »

Jelikož máme motor z rakouskýho kombajnu, tak na něm bylo malý čerpadélko BOSCH, přidělaný přímo na prsou motoru a hnaný ozubeným kolem od motoru. Museli jsme upravit na ORSTĚ šestidrážku pro ozubené kolečko z toho BOSCHE. Byl to malej problém, šestidrážka tvrdá jak prase. Nemusíme ale vymýšlet žádný převody a ani nám to nenabývá dopředu. S délkou traktoru se taky perem. Asi tak.

Uživatelský avatar
Jirka K
Příspěvky: 526
Registrován: sob zář 17, 2011 7:39 pm
Bydliště: Bednárec

Re: Drobeček

#210 Nový příspěvek od Jirka K »

Pístnice osazeny,budu muset řešit umístění olejové nádrže.Místo není,tak nejspíš půjde před chladič,ale aby neomezila moc chlazení,tak jí budu muset jí udělat buď z jeklů s mezerama,nebo z plechů s vevařenejma dírama z trubek,nebo jeklů,aby mohl vzduch k chladiči.Dnesla se nejspíš pojede špalíkovat s našim malým půltunovým špalíkovačem,tak něco vyfotíme.

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby -kloubové“