Drobeček

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
lojzek123
Příspěvky: 588
Registrován: ned pro 18, 2011 5:46 pm
Bydliště: okr. Vsetín

Re: Drobeček

#241 Nový příspěvek od lojzek123 »

Pěkné dělo, Proč nezapínáš uzávěrky když jedeš do kopců?
Nikdy není dost času,aby se to udělalo dobře. Ale pak je dost času, aby se to udělalo znovu

Teorie=vše víme ale nic nefunguje
Praxe=vše funguje a nevíme proč
Teorie spojena s praxí=nic nefunguje a nikdo neví proč

Uživatelský avatar
Jirka K
Příspěvky: 526
Registrován: sob zář 17, 2011 7:39 pm
Bydliště: Bednárec

Re: Drobeček

#242 Nový příspěvek od Jirka K »

lojzek123 píše:Pěkné dělo, Proč nezapínáš uzávěrky když jedeš do kopců?
S uzávěrkama s liazáckým řízením s kloubkem a uzávěrkama nezatočím to po smyku neutáhne.Musel bych to mít přez pístnice s orstou.Převodka řízení,nádobka a čerpadlo mě vyšlo na 600 kč a tak jsem použil tu Liazku.Taky původně jsem stavěl (trochu)větší Tékáčko,ale nějak mi trochu přerostlo.K vhodné orstě jsem se zatím nedostal.Kloubák potřebuje o hodně víc síly,než klasická náprava.Pokud bych se k vhodnýmu řízení přez pístnice dostal,tak by možná k výměně došlo.To liazácký řízení je ale přesný podle otáček volantu.Když jsem kdysi jezdil se Škodovkou 180 osmikolou,tak pokud se netočil motor v otáčkách,tak jsem točil volantem naprázdno a ona skoro nezatáčela.Možná špatná orsta,ale bylo to o hubu s tím jet po silnici.Uzávěrky u Drobečka jsou vážně extrém,ke kterému téměř nedochází.Při jízdě rovně to jde,ale pak při zatáčení musí ven.Zase ale v pohodě jdou na kloubáku zařadit a vyřadit,stačí trochu na místě zavrtět volantem.Zadní ale pořád není dokončená a musí se zařadit venku rukou.Ta mi chyběla v té stráni,jinak na ní letos ještě nedošlo.Stačila vždy jen přední,kterou jsem dělal hned v začátcích stavby.S tou zaplou zadní se nechá i přiměřeně řídit,protože zadek mám lehčí,ale přední nusí brzo ven,nebo nezatočím.Zadní štít je v plánu,vidím to ale nejspíš v zimě až bude čas.

Uživatelský avatar
Jirka K
Příspěvky: 526
Registrován: sob zář 17, 2011 7:39 pm
Bydliště: Bednárec

Re: Drobeček

#243 Nový příspěvek od Jirka K »

harijaro píše:ako si zošíril traktor? otočil si kolá naopak?!
Přesně tak.Otočený kola na široko.Stabilita teď o něčem jiném,ale šířka už je skoro jako Zetor.Jsem jen o 5 cm užší než známého 72 45.Jemu ale ještě kouká ven přední náboj.Jsou teď ale větší rány do řízení při přejíždění pařezů.Dřív jsem je na volantu necítil,teď už jo.

Uživatelský avatar
Jirka K
Příspěvky: 526
Registrován: sob zář 17, 2011 7:39 pm
Bydliště: Bednárec

Re: Drobeček

#244 Nový příspěvek od Jirka K »

https://www.youtube.com/watch?v=4KUvEzR ... outu.bePro oživení tématu ukázka krouhání větví v našem špalíkovači.

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Drobeček

#245 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Pěkně ti to chroustá 8) paráda.

Uživatelský avatar
Jirka K
Příspěvky: 526
Registrován: sob zář 17, 2011 7:39 pm
Bydliště: Bednárec

Re: Drobeček

#246 Nový příspěvek od Jirka K »

Nechci pořád psát o mém traktoru v cizím tématu a tak opráším svoje téma Drobeček.Motor mám i s převodovkama na silentblokách.Žádnej problém s chvěním a vibracema nemám.Dal jsem to na původní silentbloky.akorát jsem musel jeden držák předělat,protože byl totál rozlámanej.Dostal jsem tudíž strach to dát na tvrdo,aby nepraskly šrouby,nebo se nevytrhly z bloku motoru.Traktor je dosti těžkej,vše jsem se snažil předimenzovat a žádný možný vibrace motoru s ním nehnou.Kloub jsem řešil takto:Tři kruhový výpalky ze šrotu o síle tuším 40 mm a díra na čep 40 mm s mazáním.To vše dvakrát v co největší možné vzdálenosti kloubů a to 50 cm nad sebou pod a nad převodovkou,aby bylo namáhání co nejnižší.Aby bylo vše rovně,tak jsem to vše pasoval tak že těmi připravenými pouzdry procházela jedna kulatina až do úplného dopasování a svaření obou půlek traktoru.Kvůli tomu že tam je taková velká rozteč mezi horním a dolním čepem tak mi tudy prochází druhej kardan k navijáku.Výkyv v kloubu by pro mne byl dosti neřešitelnej nedostupností výroby a složitej a proto jsem udělal výkyv na nápravě a to zadní,protože na předku mám za normálních podmínek většinu váhy a tudíž je to stabilnější.Ještě je do budoucna v plánu při výrobě zadního štítu udělat ovládané blokování výkyvu když jde traktor na zadní,nebo v extrémním náklonu.Akorát že můj původní plán byl postavit o trošku větší Tékáčko z dostupných dílů,ale nějak mi ten DROBEČEK to Tékáčko přerostl.Můj první dělanej traktor čtyřkolovej Agzat je proti tomu jako Čivava u Vlkodava a co ten Agzat dokázal odtahat oproti dvoukolovýmu.Drobeček je velikostí jako 69 45,ale manévrovatelností v lese díky kloubové konstrukci úplně jinde.Vymotá se všude,svahová dostupnost díky nízkému těžišti a šířce hodně velká a navíc brzdy na všechny kola.Polní a luční práce s kloubákem mě nezajímají,protože to má ode mne pronajaté družstvo.Tam by byl kloubák nevýhoda a bez vývodu k nepoužití.S károu je kloubák kolem baráku kvůli manévrovatelnosti taky spíše výhodnější.

Uživatelský avatar
Jirka K
Příspěvky: 526
Registrován: sob zář 17, 2011 7:39 pm
Bydliště: Bednárec

Re: Drobeček

#247 Nový příspěvek od Jirka K »

Po dlouhé době něco k oprášení tématu.Dostala mne chřipka a jsem doma.Přišel ráno švagr,jestli bych je nevytáhl.Šlo o trochu většího Drobečka.170 koní John Deer s osmikolovým vlekem za náklaďák s krovem vzpříčenej v kopci na ledě a byl rád že stojí na místě.Trošku přerostlá porce.Pak mi už bylo jasný proč se ten řidič nedívá na můj traktor moc vesele.Domaděl se bude pokoušet o vytažení takového hovada?Na kravíně maximálně 77 45.nic většího,takže smůla.Šlo to na první pokus.Uvázal jsem se za pařez a naviják si s tím v pohodě poradil.Divil jsem se,že nemá samosvor na předku,nebo uzávěrku.Hrabalo jen jedno kolo.Jinak dobrej skalp pro domaděl.Klasickej traktor by se nechytal,možná další JohnDeer co mají cca7 km daleko,nebo sehmat někde LKT,nebo hasiči s vyprošťovací Tatrou.Fotky nemám nebyl čas.Během týdne tam už druhej traktor.

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Drobeček

#248 Nový příspěvek od zetorak jirka »

tak tos mudal pořádný sousto, 8) aspoň se potvrzuje, že né všechny domaděly jsou jen takové hračky, na hrabání se kolem baráku, jak se někteří domnívaj.

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: Drobeček

#249 Nový příspěvek od Širon »

Jo jo ,to se museli endorfíny valit do mozku pod proudem 8) .Jinak já když vidím nějakej takovej pěknej domaděl tak se neudržím a musím se jít podívat. Všechna ta práce když je zůročená tím že to konečně pracuje tak jak má to je k nezaplacení :potlesk: .
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby -kloubové“