Bagrák

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Bagrák

#181 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Ahoj, Obilí mám doma taky, výnosy mizerný, zítra dovozim eště pár baliku slámy domu a máme úplně po žních. ten kardan na přední nápravu je ve třech kloubech proto, že když jsem měl jen ten dvoják, kterej je tam nutnej a od něj přímokardan na diferák, tak mi to v zatáčení škubalo v kloubu, v domění, že je to tím, že je kardan k nápravě dostrany a né středově, tak jsem da, za dojitej kloub do osy domeček s krátkou řídelel a za něj teprve kloub pro kardanku. po určitém zjištění jsem přišel na to že to nedělalo ono, ale byla zrada jinde, tak že stačí jen dvojitej kloub a od něj kardan na nápravu. zítra ti to nafotím a dám sem.

Tuldamasina1
Příspěvky: 15
Registrován: pát říj 12, 2018 9:02 am
Bydliště: Bobrová

Re: Bagrák

#182 Nový příspěvek od Tuldamasina1 »

Dobrý den, tak po delší odmlce se vracím s prosbou o radu. Chci se zeptat, z čeho máte použitej brzdové válec pod pedálem na tu kotoučovou brzdu?a jestli by nebylo možné nafotit rozvaděč řízení pod volantem, moc by mě to pomohlo. A ty čerpadla olejové, Teda pracuji na levejch otáčkách? Díky moc

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Bagrák

#183 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Ahoj, ta brzdová pumpa pod pedálem je klasická z traktoruz z 67-69 co má přívod kapaliny eště z vrchu do pompy, ale můžeš dát i ze 70tky a td. rozvaděč ti vyfotím , taky je to klasickej jedno páčkovej rozvaděč. čerpadla se točej do leva , já jsem dal opravit a nechal otočit čerpadlo ze 750tky nakladače, ale úplně stejný a už postavený na levej chod je z hona, teď ho mám doma jako rezervní, protože to co mi teď v tom už 8 let běhá , mi začlo přisávat vzduch a olej pění jako kráva. A jinak příští úterý dopoledne jedu přez Nov. Město na moravě do Miroslavi, a ve čtvrtek nebo v pátek odpoledne spátky, zřejmě budeš v práci, že ?

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Bagrák

#184 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Bagrák se od výměny redukční skříně z V3S konečně dočkal zprovoznění ruční brzdy, jelikož by mechanycký ovládání bylo dost složitý, tak jsem ji udělal vzduchovou a přez EV ventyl ovládanou, funguje perfektně. kudy tomu jsem musel přestěhovat baterku , udělal jsem ji nový kaslik za pření kolo. teď eště musím vyměnit hlavní hydr. čerpadlo, po 9 letech provozu začlo přisávat podle řídelky vzduch a po chvílce provozu mám plnou nádrž olejové pěny, což se dost projevuje v řízení. http://zetorak.rajce.net/2018-11-07_001

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Bagrák

#185 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Bagrák dostal k devátému výročí své egzistence nové vydle na hnuj , podli na to vánoční svátky noví rok no prostě víc na dílně než doma a vzniklo z toho toto http://zetorak.rajce.net/2018-12-18_001

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3448
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: Bagrák

#186 Nový příspěvek od harijaro »

8) super prácička. Hlavne to vytláčanie je super nápad. Na nejakých fabrických som to ešte nevidel. Mal by si si to dat patentovať ;-)

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Bagrák

#187 Nový příspěvek od Veteranista! »

To je luxus práce.
Jen nechtělo by to aby to chodilo rychleji?
Jak zvedáš rameno, to je max zdvih?kolik je to od zěme, možná se mi jen zdá, že je to málo, protože je bagrák větší než se zdá.
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Bagrák

#188 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Výška zdvihu ramen je 360 cm, což si myslím že to není málo, na videu nebyly na plno zvednutý, a ta rychlost byla na volnoběh, při trochu plynu to jde suprově.

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Bagrák

#189 Nový příspěvek od pawka »

Čau Jirko , fakt si to patentuj. Hele mám na YouTube asi 6 videí,nic moc,nejsem fanatik v nahrávání,ale mám to na vzpomínku a ukázku sem na traktory. A hle video s obracakem pluhem, který vymyslel otec má světě div se 22tis zhlédnutí. To musel někdo okukavat snad.
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Bagrák

#190 Nový příspěvek od zetorak jirka »

dnes první skouška nahrnování hnoje na poli novíma vidlema na bagráku, je to dobrý, funguje to. http://zetorak.rajce.net/2018-12-20_001

Uživatelský avatar
picus78
Příspěvky: 843
Registrován: stř led 21, 2009 8:20 pm
Bydliště: 54401

Re: Bagrák

#191 Nový příspěvek od picus78 »

8)

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Bagrák

#192 Nový příspěvek od Ondras83 »

parada! :)

system toho vyhrnovani meli i na škodovkach S180 vidle na stohy ne?

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Bagrák

#193 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Kluci, kdyby ste chtěl někdo stavět malotraktor domácí výroby, tak známej musel vyklidit prostory a tak přivezl pár věcí na stavbu. dvě nápravy z liazky , obě říditelný i s kolama a pak takoví drobnosti, jo a bednu z kamionu , dá se říct hotová korba na nějakou káru z docela sylnýho plechu http://zetorak.rajce.net/2019-03-03_001

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Bagrák

#194 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Bagrák stále slouží podle mích představ a tak si zase zaslouží k vánocům něco novího , budu potřebovat nakládat písek do traktoroví míchačky na beton (mikser) tak jsem použil lopatu z pětistovky a přispůsobyl ji na bagráka. http://zetorak.rajce.net/2019-12-09_001

Tuldamasina1
Příspěvky: 15
Registrován: pát říj 12, 2018 9:02 am
Bydliště: Bobrová

Re: Bagrák

#195 Nový příspěvek od Tuldamasina1 »

Zdravím všechny kutily... Tak už přišel ten čas kdy se můžu zase pustit do dokončení bagrakova dvojčete. Musím se do toho dostat,oprasit ho a pustit se do něj. Bylo toho moc,pořád vlastně je, ale už v dílně zavazi,a venku spoustu práce který by mohl zastat. Tak jsem si řek že to musím do jara dodělat... Mám otázku,jak přesně máte spasovanej kotouč brzdovej,na hřídel náhonu nápravy,je mě jasné že tam je mezikrouzek vysoustruzenej. Předpokládám že jste asi musel nějak udělat osazení na soustruhu,u toho klobku s tisicihranem co je nastrcenej ve vývodu nápravy, a privarit k tomu ten mezikrouzek,? Nechápu jak to tam vecpat, aniž by ten tisicihran na krdan,nebyl nějak povyjetej.. díky za odpověď... A přeju krásné prožití svatku. A mnoho úspěchů.

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby -kloubové“