Bagrák

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Tuldamasina1
Příspěvky: 15
Registrován: pát říj 12, 2018 9:02 am
Bydliště: Bobrová

Re: Bagrák

#196 Nový příspěvek od Tuldamasina1 »

Chci říct že tam musí bejt málo místa,a hlavně blbej přístup k dotažení těch 8mm třmínků co drží kloubek.

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Bagrák

#197 Nový příspěvek od zetorak jirka »

To máš pravdu, místa je tam málo, ale vejde se to, mám tam brzd. disk z oktávky (přední) a ten má hodně nízký hrnec, tak že když nasadíš disk, tak se na matky na třmínku eště dostaneš, a nebo ten disk trochu odstrčíš a přišroubuješ ho až po utažení třmínků.

Tuldamasina1
Příspěvky: 15
Registrován: pát říj 12, 2018 9:02 am
Bydliště: Bobrová

Re: Bagrák

#198 Nový příspěvek od Tuldamasina1 »

Ahoj. Ještě by mě prosím vás zajímalo,jestli máte nějak vyresenej posilovač brzdy. Nebo jestli to máte od brzdovyho válce přímo k třmenu brzdy?debatoval jsem o tom s chlapama v práci, a říkají že mě to brzdit s jedním kotoučem nebude, a bez posilovače už vůbec ne. Diky

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Bagrák

#199 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Posilovač žádnej nemám, je to přímo od pedálu, disk z oktávky a brzdíč z mercedesu dodávky, je dost velkej a s přehledem to ubrzdí bez velkýho tlaku na pedál, i ve velkým svahu ho na fleku zastavím.

Tuldamasina1
Příspěvky: 15
Registrován: pát říj 12, 2018 9:02 am
Bydliště: Bobrová

Re: Bagrák

#200 Nový příspěvek od Tuldamasina1 »

To středový uloženi(domeček) na kardan k přední náprave, tam máte jen jedno ložisko ?

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Bagrák

#201 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Né, jsou tam dva domečky za sebou po jednom ložisku, tak že dvě. Dnes dostal bagrák po deseti letech provozu nové manžety v pístnicích pro hlavní rameno, už trochu padalo.

Tuldamasina1
Příspěvky: 15
Registrován: pát říj 12, 2018 9:02 am
Bydliště: Bobrová

Re: Bagrák

#202 Nový příspěvek od Tuldamasina1 »

A co myslíte,jedno by tam nestacilo? Já už to mám tak nějak udelany. Je tam ložisko 6210,s vnitřní dírou 50 a šířka ložiska 20. Tak doufám že to bude stačit. Že se to nebude vyvalovat nebo něco.

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Bagrák

#203 Nový příspěvek od zetorak jirka »

No hele, je to samostatná řídel a za ní další kloub , to si myslím že jedno ložisko nedá, ale puvodně jsem to měl tak , že jsem měl kardan přímo na dvoukloub a pak stačí jedno, ale jelikož vétřieska má kardan trochu ke straně a tak jde kardan na dvoukloub trochu ze šikma av plným rejdu jde kloub do většího ůhlu než z druhý strany , ale možná by to taky stačilo. Já to předělával na tu krátkou řidelku , proto, že mi to dělalo nepolechu a závadu jsem zjistil později, že je ůplně někde jinde.

Tuldamasina1
Příspěvky: 15
Registrován: pát říj 12, 2018 9:02 am
Bydliště: Bobrová

Re: Bagrák

#204 Nový příspěvek od Tuldamasina1 »

Ještě se chci zeptat,výhledově budu dělat ty kosti k zadní nápravě,a přemýšlím o tom jestli dělat nějaký dorazí na tu zadní nápravu nebo jestli to není potřeba když tam budou ty kosti.?

radek.bazant
Příspěvky: 277
Registrován: sob čer 23, 2012 4:56 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Bagrák

#205 Nový příspěvek od radek.bazant »

zetorak jirka píše:http://zetorak.rajce.idnes.cz/21.12 Ahoj chlapci, kolem bagráku dlouho nebylo nic novího, stále jen deně slouží k mé spokojenosti. Až teď se dočkal dalšího příslušenství které rozšířilo jeho využití. Pro nedostatek mejch fyzickej syl jsem se dal do výroby kleští na rozebýrání velkých špalku jakého koliv rozměru, špalky se mi tu pomalu hromadily a já si s nima nevěděl rady. Teď je po problému.

Zdravím. Chystám se na výrobu podobněho hryzadla. Jelož jsem se o vikendu zničil na rozbíjení metrovejch topolů a v budoucnu mě jestě čeká asi 30 kousků. Když jsem tam dmátil palicí tak jsem si vzpomněl na tento výrobek.. :prace: hned jak jsem se dostal k netu tak jsem to šel omrknout.

Musím si na další sezóny něco ztvořit. Abych se na tom nesedřel. Mám dotaz, jak drží ten ozub? Ta plotna je 30? A kulatina take 30? Jak velká je ta pístnice?

Jak drží ostři, případně z čeho je vyrobené? Je tam na pevno? Nebo ty klíny jde měnit?? Abych nevymýšlel už dávno vymyšlený :friends:

Budu to dávat na mého pomocníka un 053

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Bagrák

#206 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Kleště fungujou perfektně, to ozubení je na 15mm silný plotně navařený z 20mm kulatiny jako zuby a v pohodě to drží, a to ostří, nevím který máš na mysli,jestli to původní plochý, nebo ty současné kulaté klíny, ty plochý mi nevyhovovály, musel jsem obracet špalek furt tak abych štípal po letech, takle je jedno jak se do toho špalku zakousneš, a mám je na tvrdo navařený (i svár je rozebiratelnej spoj) a pístnice je ze 750tky nakladače z opěrné nohy.

radek.bazant
Příspěvky: 277
Registrován: sob čer 23, 2012 4:56 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Bagrák

#207 Nový příspěvek od radek.bazant »

Děkuji za info ohledně štípacího ústrojí. Našel jsem obrázky na straně 5 myslín, kde jsou vyfonecny ty ploché klíny. Zkusím pohledat tu vylepsenou variantu..

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Bagrák

#208 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Po jedenácti letech každodeního provozu si zaslouží bagrák už trochu oprav, začíná prokluzovat trochu spojka ( lamela je na nejtech), skříň na čerpadla má volný ložiska a tečou gufera, domeček pro kardan za dvoukloubem má taky vůly, prostě taková střední oprava https://zetorak.rajce.idnes.cz/oprava_po_11_letech/

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby -kloubové“