ELEMENT

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kite7
Příspěvky: 188
Registrován: ned říj 23, 2011 9:35 am
Bydliště: Mšecké Žehrovice

Re: ELEMENT

#151 Nový příspěvek od kite7 »

:'( Ahoj,no nějak jsem zamrznul,řeším moc věcí najednou.
HUSTOKRUTOSTROJ

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2715
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: ELEMENT

#152 Nový příspěvek od zde »

mihi píše:Má:
Autor napísal:
příruba je plech tl. 10mm, tvar jsem okreslil podle origo plechu, ktery byl mezi původní převodovkou a motorem. Od příruby už je všecko oktávka ( setrvák, spojka, převodovka). Jediná úprava je položka pod setrvák tl. 18.5mm aby pasovaly zuby starteru do setrváku a v ní vhodné ložisko a potom převrtat díry v setrváku


Neviem kto je autorom (snáď sa ozve) ale foto mám uložené,,....


Mihi

je to drobek http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 9&start=75

Uživatelský avatar
Robo
Příspěvky: 404
Registrován: pon črc 09, 2007 7:08 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ELEMENT

#153 Nový příspěvek od Robo »

To tažné máš přivařeno na tvrdo? To nebude fungovat... Musí se kývat nahoru/dolu, a otáčet kolem vodorovné osy.

Obrázek

Uživatelský avatar
milstav1
Příspěvky: 2401
Registrován: pon lis 15, 2010 12:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ELEMENT

#154 Nový příspěvek od milstav1 »

Proč by to nefungovalo akorát musíš udělat na ojeti protikus kterej se točí a vyklání

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3450
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: ELEMENT

#155 Nový příspěvek od harijaro »

milstav1 píše:Proč by to nefungovalo akorát musíš udělat na ojeti protikus kterej se točí a vyklání
spravne tak ako to mam ja na vsetkych troch vleckach. tiahlo na traktore sa mi sice vykyvuje hore dolu ale netoci sa kolo vlastnej osi. ale zase sa otaca oje na vlecke :typek:
http://www.nasetraktory.eu/forum/downlo ... &mode=view
kedysi v zaciatkoch som mal na traktore otocne v3s tiahlo a vlecka bola tiez otocna. ked som isiel hore kopcom tak kamos co stal na oji skoro skolabova :des: l ked videl ze bolec je otoceny smerom dole ako na vypadnutie ale poistka bola funkcna takze sa nic nestalo
http://www.nasetraktory.eu/forum/downlo ... &mode=view

Uživatelský avatar
Robo
Příspěvky: 404
Registrován: pon črc 09, 2007 7:08 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ELEMENT

#156 Nový příspěvek od Robo »

milstav1 píše:Proč by to nefungovalo akorát musíš udělat na ojeti protikus kterej se točí a vyklání
No leda tak. Ale zase tam nezapříhneš vše, jen svoje věci, které to oje mají otočné.

Jiřin
Příspěvky: 1281
Registrován: úte zář 11, 2007 9:29 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ELEMENT

#157 Nový příspěvek od Jiřin »

Me se ten tazny zaves napevno taky nelibi. Doma si to na svych vleckach osefujes, ale co kdyz za tebou nekdo prijde, ze potrebuje popotahnout jeho karu, ktera ma pevne oko?

Uživatelský avatar
milstav1
Příspěvky: 2401
Registrován: pon lis 15, 2010 12:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ELEMENT

#158 Nový příspěvek od milstav1 »

Jiřin píše:Me se ten tazny zaves napevno taky nelibi. Doma si to na svych vleckach osefujes, ale co kdyz za tebou nekdo prijde, ze potrebuje popotahnout jeho karu, ktera ma pevne oko?
Pokud dojde nekdo jenom popotáhnout tak neni problém zase nebudeš jezdit po mezách a každej má stejně větší díru tudíš se neco nahne bez problému

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: ELEMENT

#159 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Já bych v tom pevným závěsu problém neviděl. svoje káry máš zajištěný a cizí ? na rovině se nic nepřevrátí a na ekstrémní svah nebo břeh jede jen ten kdo nepřemýšlí , a eště jsem neviděl že by se domácí jednoosý kara někomu převrátila, každej to má nízký a široký , prostě cihlu.

Jiřin
Příspěvky: 1281
Registrován: úte zář 11, 2007 9:29 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ELEMENT

#160 Nový příspěvek od Jiřin »

Ja to vidim trosku jinak.
Nemusi se jezdit po zadnych velkych mezich. Zcela bezne se stava, ze se zadni naprava vykrizi s napravou od voziku a to se zadna mez prejizdet nemusi. Staci vyjete koleje v lese ......
Kamarad na trakturku ma zaves napevno. Oko na vlecce ma taky na pevno (kdyz se ta vlecka delala, soustruzil jsem mu to oko s hoooodne velkou vuli, aby to mohlo chodit). Jednou jsem pak s nim jel do lesa pomahat delat drevo a sedel jsem u ojete na voziku a celou cestu jsem se dival, jak to tam chodi. Dokud clovek sedi u volantu, tak vubec nema predstavu co se tam vzadu deje :) :) :) .......... a staci jen lesni cesta.
To je jedna vec a ta druha, ze pri kazdem brzdeni, nebo akceleraci to s tou vleckou pekne trhne. Kdyz se na tom sedi, tak to vubec neni prijemny.

Takze, kdyz se neco dela, tak se to ma delat poradne.
----------------------
Treba moje dvoukolova kara ma oko tak akorat na cep. Takze spolehat na to, ze stejne vsechny kary maji oka vetsi je nesmysl.

Ale hadat se s Vama nebudu :) :) :) :)

Uživatelský avatar
milstav1
Příspěvky: 2401
Registrován: pon lis 15, 2010 12:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ELEMENT

#161 Nový příspěvek od milstav1 »

Jiřin píše:Ja to vidim trosku jinak.
Nemusi se jezdit po zadnych velkych mezich. Zcela bezne se stava, ze se zadni naprava vykrizi s napravou od voziku a to se zadna mez prejizdet nemusi. Staci vyjete koleje v lese ......
Kamarad na trakturku ma zaves napevno. Oko na vlecce ma taky na pevno (kdyz se ta vlecka delala, soustruzil jsem mu to oko s hoooodne velkou vuli, aby to mohlo chodit). Jednou jsem pak s nim jel do lesa pomahat delat drevo a sedel jsem u ojete na voziku a celou cestu jsem se dival, jak to tam chodi. Dokud clovek sedi u volantu, tak vubec nema predstavu co se tam vzadu deje :) :) :) .......... a staci jen lesni cesta.
To je jedna vec a ta druha, ze pri kazdem brzdeni, nebo akceleraci to s tou vleckou pekne trhne. Kdyz se na tom sedi, tak to vubec neni prijemny.

Takze, kdyz se neco dela, tak se to ma delat poradne.
----------------------
Treba moje dvoukolova kara ma oko tak akorat na cep. Takze spolehat na to, ze stejne vsechny kary maji oka vetsi je nesmysl.

Ale hadat se s Vama nebudu :) :) :) :)
To se nebudem přeci hádat pokud uděláš díru na desetinu přesně tak za chvílku nezapřihneš já měl závěs natvrdo a tahal sem toto a nestalosemi žebych někdy měl problém a všecky sou napevno
Přílohy
2010 025 [640x480].jpg
2010 105 [640x480].jpg

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEMENT

#162 Nový příspěvek od Atlan »

Ako neriskoval by som prevratenie traktora.....
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
kite7
Příspěvky: 188
Registrován: ned říj 23, 2011 9:35 am
Bydliště: Mšecké Žehrovice

Re: ELEMENT

#163 Nový příspěvek od kite7 »

Otočný závěs je.A pod tím mám namontovanou i klas.kouli.
HUSTOKRUTOSTROJ

Uživatelský avatar
kite7
Příspěvky: 188
Registrován: ned říj 23, 2011 9:35 am
Bydliště: Mšecké Žehrovice

Re: ELEMENT

#164 Nový příspěvek od kite7 »

Ahoj,hledám někoho kdo by byl ochotný dát mi do hromady motor Felicia1.9d s převodovkou z oktávky.Pokud by se někdo našel prosím o Vaší cenu. Dík Lád'a
HUSTOKRUTOSTROJ

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEMENT

#165 Nový příspěvek od Terablick »

Zkus to hodit spíš do inzerce nebo technických problémů... Sem chodí jen omezený počet lidí... Nějak dobře to pojmenuj a uvidíš jestli se někdo ozve :) Teoreticky to neni složité... V praxi s tím sám bojuju a taky bych to ocenil (jen jiný motor - ještě jednodušší příruba, jen na 4 šrouby v rovině)... :-/
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby -kloubové“