ERES 090

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Stevo
Příspěvky: 824
Registrován: pon srp 24, 2009 6:25 am
Bydliště: Močenok

Re: ERES 090

#286 Nový příspěvek od Stevo »

Vladimír, u nás bolo v noci -4 takže krumpličkám je zatiaľ lepšie v pivnici.

Uživatelský avatar
DODOTRAK
Příspěvky: 1020
Registrován: ned lis 02, 2008 10:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ERES 090

#287 Nový příspěvek od DODOTRAK »

8) Presne tak ako píše Števo ešte im je dobre v pivnici minulý rok sme sadili 5 aprila takže uvidíme ako bude v sobotu a možno pojdu do zeme snád sa podarí aj nejaké video.
:friends:

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14390
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: ERES 090

#288 Nový příspěvek od Vladimír2 »

:friends: ...a neříkej , že pořád nic ! A nebo , že se Ti vybil mobil .

Uživatelský avatar
DODOTRAK
Příspěvky: 1020
Registrován: ned lis 02, 2008 10:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ERES 090

#289 Nový příspěvek od DODOTRAK »

:friends: Ale kdeže už sú zemiačiky v zemi mašinka vysadila cca 500 kg zemiakov funguje super len ten môj klbak to je kapitola sama o sebe jednoducho rovný riadok potiahnuť je nemožné už som bol s toho zúfaly. Ale čo už ved sa už pracuje na novom a ten už nebude klbovy.
Takže záver je jednoznačný sadzač je super a velmi to ulahší prácu len traktor musí byť iný.

Tatraka
Příspěvky: 187
Registrován: ned říj 18, 2009 2:14 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ERES 090

#290 Nový příspěvek od Tatraka »

To, že s kloubákem neuděláš rovné řádky je obvyklé. Někdy pomůže, že necháš nářadí volné na houžvích. Pokud by Ti to šlo dodělej si tam navíc řízení přední nápravy. Pak bude vše OK.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: ERES 090

#291 Nový příspěvek od Ondras83 »

oni to taky delaji ty kotouce vzadu, hrozne vedou i na plovouci polohu a dokazou ten traktor uhnout na pneumatikach zadnich kol. Kdyz jsme zkouseli ten nas sazec, jeli jsme na druzstevni, co bylo pripraveny jen par cm hluboko a byli jsme z toho zoufali, co s tim, porad ladili atd, nakonec jsem si vsiml, ze kdyz otec ridi traktor, ze mu tancuje zadek na pruhybu kol, zajel jsem pro svuj traktor, vzal kombinator, poradne pripravil kus pole co to slo (na hloubku rotavatoru VARI), projel jsem to a nadelal hlinu a potom radky rovne jako vino, taky jsem tady daval u sebe fotky. Sazec je bomba, letos zasazeno u me o 3 radky vic, jak vzdycky, u taty o 5 radku vic a u dedy dohromady 18 radku a to se vzdycky delalo tak 12 :D

Uživatelský avatar
DODOTRAK
Příspěvky: 1020
Registrován: ned lis 02, 2008 10:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ERES 090

#292 Nový příspěvek od DODOTRAK »

:nene: No a pred koncom sezony porucha :vztek: po 28 rokoch to satelitne kolo v difiku vzdalo a pustilo 4 zuby .Tak musel ERES do depa na výmenu. Myslel som že to bude brnkačka ale zamákol som si. Ono rozobratie a vybratie napravy bolo do dvoh hodín. Avšak potom nastala práca na pár dní. Takže rozobrať všetko vyčistiť vybrať z depozitu druhý difík rozobrať ho vymeniť ložiská vymedziť vôly a začať skladať.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

A urobil som aj menšiu úpravu aby sa lepšie nalieval olej vyrobil som nalievacie hrdielko a prepojil hadicou do difiku.

Uživatelský avatar
Stevo
Příspěvky: 824
Registrován: pon srp 24, 2009 6:25 am
Bydliště: Močenok

Re: ERES 090

#293 Nový příspěvek od Stevo »

8) 8) A koľko je ešte v depozite diferákov? Jeden nájdem na povale, keď by bolo o 28 rokov treba! :)

Uživatelský avatar
Stevo
Příspěvky: 824
Registrován: pon srp 24, 2009 6:25 am
Bydliště: Močenok

Re: ERES 090

#294 Nový příspěvek od Stevo »

Dodo cez ten nový nalievací otvor by tam dobre išla natlačiť tá zubná pasta, čo reklamujú v telke, vraj zabraňuje paradentóze a vypadávaniu zubov.

Uživatelský avatar
DODOTRAK
Příspěvky: 1020
Registrován: ned lis 02, 2008 10:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ERES 090

#295 Nový příspěvek od DODOTRAK »

:friends: Števo ty vtipkár :D :vysmech: zubnú pastu netreba dal som mu plnosintetický prevodový olej ESSO 640 a ide tichučko ani nepočuť že sa točí tak dúfam že vydrží aspom polovicu toho čo ten doteraz inak všetky ozubené kolá sú nové . 8)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: ERES 090

#296 Nový příspěvek od oco13 »

Zase klbak má aj kopu výhod. 8) Keď potrebujem preložiť žoch aj o meter len ho naberiem na vidly potočím volantom a je o meter vedla. S normalnym traktorom musím hrkať dopredu dozadu :-/ . Mám ich oba vedla seba , tak to viem porovnávať.
Dodo ako skladuješ krumple? Ja ich mám vo vínnej pivnici (bývalej) a veru už mali snahu klíčiť. :hm:

Uživatelský avatar
DODOTRAK
Příspěvky: 1020
Registrován: ned lis 02, 2008 10:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ERES 090

#297 Nový příspěvek od DODOTRAK »

:friends: Oco no krumple mám v pivnici ktorá je murovaná s tehiel a spodok je taká žltá piesková hlina snažím sa aby tam nebolo moc vlhko preto tam mám vetranie komínkom inak majú potom tendenciu klíčiť . Ale minulú sezonu bola teplá zima tak mi veru riadne klíčili a nevedel som to zastaviť . Ale niekde som zaregistroval že bratia češi vymysleli nejaký preparát z razce ktorý sa dá medvi zemiaky a potom neklíčia.

JardaCNC
Příspěvky: 2349
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: ERES 090

#298 Nový příspěvek od JardaCNC »

To jako po česku - moravsku - kmín?
Kolik na metrák brambor ?

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: ERES 090

#299 Nový příspěvek od oco13 »

Tiež by ma to zaujímalo, lebo podla popisu mám presne rovnakú pivnicu a :-/ klíčia :-/ ale je pravda že ako to padlo k nule tak pohoda :D

Uživatelský avatar
DODOTRAK
Příspěvky: 1020
Registrován: ned lis 02, 2008 10:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ERES 090

#300 Nový příspěvek od DODOTRAK »


Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby -kloubové“