Kloubáček od ZETORA 8011

Moderátoři: rezis, Toreto

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZETOR 8011
Příspěvky: 1566
Registrován: čtv led 01, 2009 8:04 pm
Bydliště: Nepoměřice

Kloubáček od ZETORA 8011

#1 Nový příspěvek od ZETOR 8011 »

Tak konečně sem vkládáme nové téma našeho traktůrku. Pořát jsme neměli nic co sem dát, až dneska je to konečně jako traktůrek poznat.
Koupili jsme ho nefunkční, se špatným motorem. Kouslej píst. Brzdy nefunkční, jediné co fungovalo je řízení.
Nějaká technická data:
Motor: ČZ 250 jednovýfuk zapalování magnetka.
Převodovka: Wartburg 311
Nápravy: Přední použité náboje z Wartburga, zadní použité z poloos na nich unašeče na škodovácké disky.
Kola: Přední i zadní 6,50x 15"

Po přivežení traktůrku domů, jsme ho trochu rozebrali a začali ho předělávat maliko k obrazu svému. Odřízli jsme kapotáž a s ní i držáky motoru. Motor tam byl dán tak, že šel řetěz přez malou mezipřevodovku a potom na převodovku Wartburg. Ta malá mezipřevodovka byla vysypaná a bylo to v ní daný napřímo. Proto traktůrek jel při normálním zařazeném kvaltu dozadu. Proto jsme motor vyndali a přehodili ho opačně.
Dále jsme sehnali jiný přední kola, šípáky 16". Napasovali jsme tam i jiné disky na 16" kola.
Traktůrek jsme rozpojili a přepouzdrovali jsme kloub. Vyměnili ložiska a sesadili dohromady.
Sundali jsme bubny, dali nalepit pakny, vyměnili v prasátkách manžety, ty se hodně špatně scháněly. Prasátka zalapovali jemným smirkovím plátnem. Přetočil jsem bubny a celé brzdy jsme zase sesadili.
Dneska jsme přidělali sedačku a pístnici na zadní ramena. Ramena jsme přivařili už dříve, v originále tam hydraulika nebyla. Dali jsme tam i čerpadlo na olej, také už dříve. Pohon řetězem od motoru.
V sobotu jsme vyráběli chlazení motoru. Nejde to moc dobře vymyslet, není kde vzít vývod na pohon. Tak to poženeme tak jak to bylo původně, akorát jsme dali menší řemeničku, aby to mělo větší otáčky.

K traktůrku chceme do budoucna dodělat hydrauliku, dozadu a dopředu ramena. Rychlospojky na vyklápění valníku. Kompletní novou kapotáž, nové blatníky, ty už jsou doma. Bohužel osvětlení nepůjde udělat. Tak to asi nebude. Potom časem nějaké nářadí, jako radlička na sníh, no a co čas ukáže. Pořát bude co dodělávat.
No a teď nějaké fotky od začátku.
Přílohy
1206219755.jpg
1206219755_1.jpg
1206219755_2.jpg
1206219755_5.jpg
P9122223.JPG
P9122224.JPG

Uživatelský avatar
ZETOR 8011
Příspěvky: 1566
Registrován: čtv led 01, 2009 8:04 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kloubáček od ZETORA 8011

#2 Nový příspěvek od ZETOR 8011 »

Další obrázky raktůrku. Rozebrání.
Přílohy
převodovka.JPG
Řízení.JPG
Přední část.JPG
Zadní část.JPG
Píst.JPG
Jednovýfuk.JPG
P9142234.JPG
P9142235.JPG

Uživatelský avatar
ZETOR 8011
Příspěvky: 1566
Registrován: čtv led 01, 2009 8:04 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kloubáček od ZETORA 8011

#3 Nový příspěvek od ZETOR 8011 »

Sestavování dohromady. Další fotky pomalého sestavování traktůrka dohromady. Něco jsme vyrobili už dříve, ale dávám to sem najednou. Naposledy jsme vyráběli ten píst hydrauliky na zadní ramena. Musíme sehnat kus plechu na podlahu, abyjsme mohli pokračovat s postavením pedálů a volantu.
Přílohy
P1012315.JPG
P1012316.JPG
P1012317.JPG
P1012318.JPG
P1012325.JPG
P1012326.JPG
P1012327.JPG
P1012328.JPG
Motor zapalování.JPG

Mako4991
Příspěvky: 1987
Registrován: úte čer 02, 2009 8:51 pm
Bydliště: okr. Námestovo

Re: Kloubáček od ZETORA 8011

#4 Nový příspěvek od Mako4991 »

Toto som tu už ja niekde videl,ale kde to bolo..... Nedával to tu užívateľ "ota"?

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kloubáček od ZETORA 8011

#5 Nový příspěvek od ota »

Jasně že jsem nějaké fotky dával. Totiž traktůrek je syna avatar Zetor 8011. Teď jsme konečně založili téma, aby v něm něco bylo. Právě jsme ho nechtěli zajkládat dřív, byly by tam jen fotky jak jsme trakrůrek přivezli. Vůbec jsem neměl čas, aby jsme spolu na traktůrkovi mohli něco dělat. Teď už nechodím tolik do práce a měl jsem první víkend od června volnej a tak se trochu pracovalo :prace:

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Kloubáček od ZETORA 8011

#6 Nový příspěvek od Milhauss »

Jo tak takhle je to,tata a syn. To jsem nevěděl :friends: Pěknej strojek

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kloubáček od ZETORA 8011

#7 Nový příspěvek od ota »

Ahoj Milhaussi, dyk jsme u Tebe tenkrát byli oba. Jo je to už dýl, tak jak píšeš, tata a syn. No a teď trochu kutíme.
Ja jsem si dotáhnul hračku domů ve čtvrtek od Shreka, tuhlenc fotečka.
Přílohy
P1012310.JPG

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Kloubáček od ZETORA 8011

#8 Nový příspěvek od Milhauss »

Tak jsi kolečka koupil. Na co příjdou??? Jo jasný,to je už déle,často zapomínám,Alzheimer ůžasný to člověk :friends: :smich: :smich: :smich: :smich: :smich:

Uživatelský avatar
ZETOR 8011
Příspěvky: 1566
Registrován: čtv led 01, 2009 8:04 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kloubáček od ZETORA 8011

#9 Nový příspěvek od ZETOR 8011 »

Tak tady je aktuání foto traktůrek zapadal sněhem a stále zapadává.
Přílohy
CIMG0954.JPG

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Kloubáček od ZETORA 8011

#10 Nový příspěvek od Tom »

No, s kloubáčkem jste pěkně pohnuli. Ta hydraulika a ty šípáky jsou špica. Jen tak dál pánové. 8)
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
zdeněk 1
Příspěvky: 2915
Registrován: úte črc 17, 2007 2:46 pm
Bydliště: Velká nad Veličkou

Re: Kloubáček od ZETORA 8011

#11 Nový příspěvek od zdeněk 1 »

tak aď se :prace: daří
Schopný autor tvoří,neschopný poučuje

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kloubáček od ZETORA 8011

#12 Nový příspěvek od ota »

Aktuální fotka traktůrku, jak stojí pod plachtou ve venkovní dílně. No asi se na něm teď nedá pracovat. Budeme muset vyvozit červenym pár fůr sněhu za ves a vykutat kloubáček z hromady nafoukaného sněhu ze střechy. Potřeboval by pěknou garáž, nebo dílnu!
Přílohy
P1012344.JPG
P1012346.JPG

Uživatelský avatar
zdeněk 1
Příspěvky: 2915
Registrován: úte črc 17, 2007 2:46 pm
Bydliště: Velká nad Veličkou

Re: Kloubáček od ZETORA 8011

#13 Nový příspěvek od zdeněk 1 »

aby jste ho za chvíli vůbec našli :) jak budeš vyhrnovat radlicí tak pozor aby jsi ho nevzal sebou :smich:
Schopný autor tvoří,neschopný poučuje

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kloubáček od ZETORA 8011

#14 Nový příspěvek od ota »

Ahoj zdeněku 1 no já musím házet dvůr lopatou, mám ho skoro celej vyskládanej z kamenů a a radlice by ho poničila. Ani mi přez něj nesmí jezdit plnej fekál tandemovka. To by mi ty šutry vyryl jak se zatáčí ze dvora ven. Takže radlici máme ale nehrneme. Možná potom na kloubáček ji dáme, je v plánu udělat novou a tou se bude hrnout tam, kde nejsou šutry. Nahoře a potom i před barákem. Mám doma i lžíci vyrobenou, jen si posvářet. Vyrobil jsem si ji už snad vloni. Protože jsem vyhrnul před barákem plac a navážel kamenej prach 0-30 a potom ušlapal žábou. Parádní cesta pevná a drží. Ale tu lžíci jsem vyrobil kvuli tomu, že nakládání lopatou nám dalo zabrat. 10 tun materiálu a ručně. Tak jsem hnedle připravil tu lžíci, ale už jsem ji neposvářel.
V sobotu se pokusíme vydobít káru ze zahrady a natočit črveňáka. Mám na baterce ten udržovací zdroj, koupil jsem ho v Lídlu a mám ho na baterce na traktůrku. Akorát jsem nedal zimní naftu. Ale dávám aditivum zimní tak se uvidí, když natočíme, tak budeme vozit sníh za ves do škarpy. Pryč s tím ze dvora, dokud je to čerství! 8)
Tam jsou vidět trochu šutry na dvoře.
Přílohy
PA260538.JPG

Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kloubáček od ZETORA 8011

#15 Nový příspěvek od jirik610 »

ota píše:Ahoj zdeněku 1 no já musím házet dvůr lopatou, mám ho skoro celej vyskládanej z kamenů a a radlice by ho poničila. Ani mi přez něj nesmí jezdit plnej fekál tandemovka. To by mi ty šutry vyryl jak se zatáčí ze dvora ven. Takže radlici máme ale nehrneme. Možná potom na kloubáček ji dáme, je v plánu udělat novou a tou se bude hrnout tam, kde nejsou šutry. Nahoře a potom i před barákem. Mám doma i lžíci vyrobenou, jen si posvářet. Vyrobil jsem si ji už snad vloni. Protože jsem vyhrnul před barákem plac a navážel kamenej prach 0-30 a potom ušlapal žábou. Parádní cesta pevná a drží. Ale tu lžíci jsem vyrobil kvuli tomu, že nakládání lopatou nám dalo zabrat. 10 tun materiálu a ručně. Tak jsem hnedle připravil tu lžíci, ale už jsem ji neposvářel.
V sobotu se pokusíme vydobít káru ze zahrady a natočit črveňáka. Mám na baterce ten udržovací zdroj, koupil jsem ho v Lídlu a mám ho na baterce na traktůrku. Akorát jsem nedal zimní naftu. Ale dávám aditivum zimní tak se uvidí, když natočíme, tak budeme vozit sníh za ves do škarpy. Pryč s tím ze dvora, dokud je to čerství! 8)
Tam jsou vidět trochu šutry na dvoře.
když máš do le na radlicy tlustou gumu tak je nevytaháš - ale celkem pěkně si tan dvůr uhladíš :smich:

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby -kloubové“