Kloubový traktor s řízenou přední nápravou TATRA-KA-2

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Tatraka
Příspěvky: 187
Registrován: ned říj 18, 2009 2:14 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kloubový traktor s řízenou přední nápravou TATRA-KA-2

#31 Nový příspěvek od Tatraka »

Přidávám další dlužné fotografie technického řešení.
Přílohy
Píst stranového vyrovnávání uchycený mezi předním rámem a pravou přední polonápravou
Píst stranového vyrovnávání uchycený mezi předním rámem a pravou přední polonápravou
Přišroubované spojovací táhlo předních polonáprav
Přišroubované spojovací táhlo předních polonáprav
Přivařené rameno přední levé polonápravy
Přivařené rameno přední levé polonápravy
Uložení horních ramen hydrauliky
Uložení horních ramen hydrauliky
Přivařená stojka horního mostu
Přivařená stojka horního mostu
Pohled na závěsy zespodu
Pohled na závěsy zespodu
Celkové řešení zadního horního mostu propojení zadních polonáprav
Celkové řešení zadního horního mostu propojení zadních polonáprav
Spodní propojení zadních polonáprav s uchycením dolních ramen hydrauliky
Spodní propojení zadních polonáprav s uchycením dolních ramen hydrauliky
Bodec na seno, slámu a senáž
Bodec na seno, slámu a senáž
Bodec na seno, slámu a senáž
Bodec na seno, slámu a senáž

Tatraka
Příspěvky: 187
Registrován: ned říj 18, 2009 2:14 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kloubový traktor s řízenou přední nápravou TATRA-KA-2

#32 Nový příspěvek od Tatraka »

Na motoru SLAVIA 4 S 90 A jsem do kanálu za větrákem zastavěl topné tělísko z nějaké trouby. Má výkon 300 W. Tělísko se montuje po demontáži větráku. Aby co nejméně ovlivňovalo chlazení je montováno zhruba do středu kanlu. Tělísko je drženo plechovými držáky se zavařenými šrouby (proti pootáčení). Jen v zadním držáku je tělísko axiálně zajištěno šroubem. V předním držáku se tělísko může posouvat a vyrovnávat jeho tepelnou roztažnost. Otvory pro šrouby jsou vyvrtány v horní části kanálu. Přívod proudu je krátkým gumovým kabelem s gumovou zástrčkou na 220 V. Kabel je zajištěn proti vytržení a je bezpečně ukostřen na odlitku kanálu. Startování motoru se po hodině nahřívání výrazně zlepšilo. Vše je patrné z přiložených fotografií.
Přílohy
Použité topné tělísko z trouby 300 W s plechovými držáky
Použité topné tělísko z trouby 300 W s plechovými držáky
Přívod k topnému tělísku
Přívod k topnému tělísku
Umístění matice zadního držáku tělíska
Umístění matice zadního držáku tělíska
Topné tělísko v kanálu větráku s předním axiálně volném držáku
Topné tělísko v kanálu větráku s předním axiálně volném držáku

Jiřin
Příspěvky: 1281
Registrován: úte zář 11, 2007 9:29 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kloubový traktor s řízenou přední nápravou TATRA-KA-2

#33 Nový příspěvek od Jiřin »

Jake to ma ztraty? Netopi to moc do prostoru? Davas pres ten vzduchovy kanal treba nejakou hadru, aby se to teplo neztracelo pryc? Mozna, kdyby tam byl melinky ventilatorek, ktery by lehce prohanel teply vzduch kolem tech valcu, ze by se to pak prohralo jeste lip.

Tatraka
Příspěvky: 187
Registrován: ned říj 18, 2009 2:14 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kloubový traktor s řízenou přední nápravou TATRA-KA-2

#34 Nový příspěvek od Tatraka »

Již delší dobu na zimu zadělávám olejový chladič podvlečeným plechem a před větrák vkládám na 3/4 plochy clonu ze silné gumy (sevřená pod kryt řemene). Tuto gumovou clonu v případě dlouhé jízdy se zátěží oddálím vzpěrou. Takže i při ohřívání motoru je větrák uzavřený. Jinak přes motor také házím starou deku. Ztráty při ořívání motoru samozřejmně jsou. Kdyby jsi ale teplý vzduch vyfoukával větrákem byly by ještě větší. Vyjádřeno v penězích mělo by jedno hodinové ohřívání stát teoreticky maximálně 2 Kč (0,3 kW x 1 hod = 0,3 kWh x 5 Kč/kWh či kolik vlastně stoji = 1.5 Kč). Proto si myslým, že nemá cenu nic jiného řešit.

Jiřin
Příspěvky: 1281
Registrován: úte zář 11, 2007 9:29 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kloubový traktor s řízenou přední nápravou TATRA-KA-2

#35 Nový příspěvek od Jiřin »

Jo, financne je to uplna krasa, to jo .......... ja jen, aby se to ohralo rychleji. Z vlastni zkusenoti vim, ze se obcac potrebuje startovat rychleji :) - mam takove trosku divokeho tatika, vzdy prilitne a ze mam honem nekam s traktorem a jaksi mu nedocvakne, ze nez se ten motor prohreje tak to tak honem neni :) :) :)

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Kloubový traktor s řízenou přední nápravou TATRA-KA-2

#36 Nový příspěvek od kenybz »

a neuvazujes s regulaci teploty motoru spinanim ventilatoru elektromagnetickou spojkou z kompresoru klimatizace? nebo pouzit alektricky ventilator ze sahary nejakeho auta
to: jirin tak startuj s horkovzdusnou pistoli do sani a mozes s tatikem hnedkaj vyrazit
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Tatraka
Příspěvky: 187
Registrován: ned říj 18, 2009 2:14 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kloubový traktor s řízenou přední nápravou TATRA-KA-2

#37 Nový příspěvek od Tatraka »

Víceméně mě nikdo neprohání. Většinou výjezd do lesa, nebo na sních plánuju. Než se nasnídám a poklidím zvířectvo motor se ohřeje. Mám odzkoušeno, že se motor s popsanou úpravou v zimě nepřehřeje i když zapomenu do kopce clonu poodevřít. Takže žádné další úpravy, které by v létě mohli komplikovat chlazení.

Tatraka
Příspěvky: 187
Registrován: ned říj 18, 2009 2:14 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kloubový traktor s řízenou přední nápravou TATRA-KA-2

#38 Nový příspěvek od Tatraka »

Přidávám pár fotek ze sobotního shrnování sněhu.
Přílohy
P1150705.jpg
P1150699.jpg
P1150696.jpg
P1150695.jpg

Radim900
Příspěvky: 578
Registrován: úte lis 24, 2009 5:47 pm
Bydliště: kraj

Re: Kloubový traktor s řízenou přední nápravou TATRA-KA-2

#39 Nový příspěvek od Radim900 »

Dobrý den pěkný, ale jen když máte pole "za zahradou" nemůže na silnic to je jediná škoda jinak se mi móóó líbí :) .

Uživatelský avatar
FandaP
Příspěvky: 3469
Registrován: ned bře 15, 2009 4:15 pm
Bydliště: Chrudim

Re: Kloubový traktor s řízenou přední nápravou TATRA-KA-2

#40 Nový příspěvek od FandaP »

Moc pěkné, gratuluji k pěknému stroji.

K těm úvahám o Zetoráckém motoru v DH.

Ano je tam motor zetor a na něm velká řemenice s řemeny, myslím, že však je motor upravený, protože to nezlobí a všichni mě varovali, že to je problém, že praská klikovka. Dokonce jsem viděl, že prodloužili klikovku za řemenici a tam dali ještě jeden ložiskový domeček, na mém stroji však toto není potřeba, zatím funguje.

Ale je možné, že u některých strojů tam dali jiný motor po GO, který na to nebyl připraven a pak to ruplo.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Kloubový traktor s řízenou přední nápravou TATRA-KA-2

#41 Nový příspěvek od Terablick »

Tak to je opravdu originální konstrukce (myšleno v dobrém) ;-). Působí sice na první pohled zvláštně, ale při bližším pohledu a pročtení popisu jde o opravdu promyšlený a dokonale univerzální stroj. Velká inspirace ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Jurin
Příspěvky: 507
Registrován: stř črc 04, 2007 5:26 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Kloubový traktor s řízenou přední nápravou TATRA-KA-2

#42 Nový příspěvek od Jurin »

Nejvíc se mi líbí ta monstrózní hydraulika vzadu i na druhém stroji.
Když se práce nedaøí,odeber se k lékaøi!

tengi
Příspěvky: 548
Registrován: pát kvě 21, 2010 10:11 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kloubový traktor s řízenou přední nápravou TATRA-KA-2

#43 Nový příspěvek od tengi »

Moje uznání,viděl jsem a zkonstruoval už leccos,např Agroavii,ale něco podobného jsem ještě neviděl.Fandím tomu a obdivuji. 8)
Ale nevím kdy např.chodíš do práce?Jak to můžeš vůbec stíhat?Já bych měl takových představ...Ale není čas.Když žena příjde s něčím takovým,jako že bych mohl zase něco vytvořit na zahradu,tak si pomyslím,že je levnější si tu zeleninu koupit.Taky jsem přemýšlel něco vytvořit,mám doma pár podvozků T805,ale zoufale není kdy. :'(
Jen dvě poznámky pro lidi dopisující do tohoto vlákna:
Ano,je všeobecně známo,že šály na kl.hřídeli nejsou stavěny na radiální tahy.Výrobci to řeší tak,že dávají různé příslušenství na opačné strany(a já se snažím to také tak řešit),pak se tahy řemenů vyrovnávají.Ale je to asi druh motoru od druhu.Možná,že tatraka má zrovna vhodný motor a tento problém nemá.
Tatrako,ale co ty pružiny na štípáku?To mě dokonale rozhodilo.Takovej pěknej nosič nářadí,ale tohle jsem nepochopil.Udělal jsem pro zákazníky spoustu štípáků,ale zásadní problém není nikdy v síle,ale v rychlosti,jakou se vrací.A té rychlosti rozhodně pružiny nepomáhají.Normálně to řešíme např.tím,že dáváme malý rozdíl průměrů pístní tyče(pístnice) a pístní roury.Tím pádem má píst směrem zpět malou sílu,ale díky malému objemu je rychle nahoře.Takže když pružiny,tak jedině tažné,aby to rychleji vracely!(což je stejná blbost jako tlačné,protože okruh stejně víc oleje nepustí)Píst směrem dopředu do špalku má síly vždy dost,ale tyto tvoje pružiny by ani náš píst směrem zpět nedokázal přemoci.

Tatraka
Příspěvky: 187
Registrován: ned říj 18, 2009 2:14 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kloubový traktor s řízenou přední nápravou TATRA-KA-2

#44 Nový příspěvek od Tatraka »

Do práce chodím pravidelně a daleko více hodin než je povinné. Moje věci vznikají postupně několik let. Problematika rychlosti štípáku je jednoznačná. Použil jsem malou pístnici. Měl jsem jí doma. Chodí pěkně rychle, ale někdy nemá dostatečnou sílu. Takže pružiny zvyšují štípací sílu v řádu asi 10 až 20%. Zase pokud nebudu počítat práci je to řešení zadarmo. Píst při pohybu nahoru snadno pružinu přetáhne a nabije. Přiznám se, že mám připravenou podstatně větší pístnici ale nevím, zda to bude k prospěchu věci jí vyměnit. Až nazraje čas tak asi postavím dvojče s obouma a podle dřeva budu štípat na malé rychlé či velké pomalé.

Tatraka
Příspěvky: 187
Registrován: ned říj 18, 2009 2:14 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kloubový traktor s řízenou přední nápravou TATRA-KA-2

#45 Nový příspěvek od Tatraka »

Přikládám pár fotek s dnešního vyorávání brambor s upraveným koňským čertem.
Boční pohled
Boční pohled
Přílohy
Pohled zezadu při zahloubení
Pohled zezadu při zahloubení
V transportní poloze
V transportní poloze
Detail zavěšení s třetím bodem s řetězem
Detail zavěšení s třetím bodem s řetězem
Pohled na zavěšení
Pohled na zavěšení
Při práci
Při práci
Při práci
Při práci

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby -kloubové“