Kloubový traktor s předním řízením 4x4

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Tatraka
Příspěvky: 187
Registrován: ned říj 18, 2009 2:14 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kloubový traktor s předním řízením 4x4

#16 Nový příspěvek od Tatraka »

Přikládám pár fotek z dnešního smykování zahrady. Rám smyku je univerzální. Na smykování drnů tam mezi přední a zadní smykovnici šroubuji sekci složenou z pásů (asi DT 75). Články sou spojeny čepy do šachovnice tvořené články a mezerou. Záběr je asi 3 m. Pro smykování pole připojuji za smyk 3 nesené brány s vlastním rámem a demontuji pásovou sekci. Brány mohou být nesené i samostatně. Táhla ramen hydrauliky jsou přesazeny do podlouhlých děr umožňujících různý boční náklon zadku traktoru a smyku. Místo třetího bodu je řetěz aby smyk dobře kopíroval. Houžve ramen jsou odpojené. Smykovnice konají hrubou práci při rovnání krtinců ... Články pásů dokonale kopírují terén, dorozhrnou krtince, drtí listy a rozrušují mech. Konstrukce smyku a zavěšení dovolují plné zatočení a zlomení traktoru a bezproblémové přejtí rozoru ...
Víceřadý a skládací smyk z pásů používáme v podniku již více než 20 let a jsme s ním spokojeni.
Přílohy
Výsledek práce v místě kde bylo hodně listí
Výsledek práce v místě kde bylo hodně listí
Zalomení a zatočení
Zalomení a zatočení
V jízdě
V jízdě
Otočka kolem třešně
Otočka kolem třešně
Porovnání
Porovnání
Při práci
Při práci
Pohled zezadu
Pohled zezadu
Smyk v pracovní poloze.
Smyk v pracovní poloze.
Zvednutý smyk
Zvednutý smyk
Celkový pohled
Celkový pohled

scorpion.at
Příspěvky: 1547
Registrován: pát led 27, 2012 4:27 pm
Bydliště: zlin

Re: Kloubový traktor s předním řízením 4x4

#17 Nový příspěvek od scorpion.at »

tenhle smyk je fajná věc
budu mít na tebe pár dotazů ohledně toho 2 tého řízení myslíš si že by šly pořídit fotky
totky a popřípadě rady více
chystám stavit tuhle variantu ale na nápravách ifa k vůli zatížení

Tatraka
Příspěvky: 187
Registrován: ned říj 18, 2009 2:14 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kloubový traktor s předním řízením 4x4

#18 Nový příspěvek od Tatraka »

Moje názory a popis řešení najdeš na dalším vláknu v sekci kloubové traktory pod názvem Kloubový traktor s řízenou přední nápravou TATRA-KA-2 a v sekci Stavíme traktor... pod názvem Kloubový traktor s přední řízenou nápravou Tatraka-3. Pokud budeš mít konkrétní dotazy tak se ozvi. Případně se zastav a vše si prohlédni.

scorpion.at
Příspěvky: 1547
Registrován: pát led 27, 2012 4:27 pm
Bydliště: zlin

Re: Kloubový traktor s předním řízením 4x4

#19 Nový příspěvek od scorpion.at »

Tatraka píše:Moje názory a popis řešení najdeš na dalším vláknu v sekci kloubové traktory pod názvem Kloubový traktor s řízenou přední nápravou TATRA-KA-2 a v sekci Stavíme traktor... pod názvem Kloubový traktor s přední řízenou nápravou Tatraka-3. Pokud budeš mít konkrétní dotazy tak se ozvi. Případně se zastav a vše si prohlédni.
budu vše studovat a pak se ptát já to chystám postavit z ify

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Kloubový traktor s předním řízením 4x4

#20 Nový příspěvek od chobotek »

Krásný stroj. Když to vidim, začíná mě mrzet, že jsme u domadělu od lámání upustili a nechali jen přední řiditelnou nápravu.
Tatraka píše:Při změně rozchodu otáčím jen kolo na náboji bez ohledu na šípy. Věřím výrobcům pneumatik. Pneumatiky mají určitě nejlepší vlastnosti při klasické montáži. Největší tah využívám při úzkém rozchodu. To je při orbě a přípravě půdy. Zde potom jsou pneumatiky správně. Ale i při obrácených kolech je mojich 18 k na čtyři pneumatiky 7,5 x 20 málo.
Asi zbytečná poznámka a musela by se zvednout půlka traktoru, ale když vyměníš pravé a levé kolo, máš šípy správně.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Tatraka
Příspěvky: 187
Registrován: ned říj 18, 2009 2:14 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kloubový traktor s předním řízením 4x4

#21 Nový příspěvek od Tatraka »

Trochu jsi tu citaci vytrhl ze souvislostí. Vím dobře jak otáčet kola, aby byl vzorek správně. Takhe je to prostě jen jednodušší.

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby -kloubové“