řešení podvozku nechci TK ale LKT

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: řešení podvozku nechci TK ale LKT

#16 Nový příspěvek od Atlan »

No budes mat domadel za 100tis, to sa oplati vsak?
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2598
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: řešení podvozku nechci TK ale LKT

#17 Nový příspěvek od krajan »

no a este plus neake komponenty co urcite doma nenajde ..... Co bude pocitam dalsich min 50 tisic
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

z.suchanek
Příspěvky: 14
Registrován: pon pro 11, 2017 6:12 pm
Bydliště: olomouc

Re: řešení podvozku nechci TK ale LKT

#18 Nový příspěvek od z.suchanek »

krajan píše:no a este plus neake komponenty co urcite doma nenajde ..... Co bude pocitam dalsich min 50 tisic
stavbu samotného traktoru bez go motoru odhaduju na 120-150tis
GO se udělá po čase... funkční traktor do 50tis (kvůli motoru) náprava v3s 2x 6000, převodovka v3s do 10tis(na bazaru jsou velký rozdíly v cenách, dám max 10 s dopravou)vana podvozku 30tis s čepama řízení, spojka kardany, pouzdra 10tis.... celkem 100 tis minus zbytek traktoru zetor a mám základní torzo na který musím nahodit hydrauliku 20tis naviják 10tis a základní desku kabiny..... kubotu a podobně koupím za 150tis + naviják.... cenově to není špatný, ale ta váha je děs základní hmotnost traktoru chci 3 tuny,ale pořád musí projet probírkama a tyto dvě informace nejdou spojit

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: řešení podvozku nechci TK ale LKT

#19 Nový příspěvek od oco13 »

Aspoň vidím , že nie som sám :typek: Tiež potrebujem metrový traktorček s vlastnou váhou 500kg, ale aby zdvíhal cez tonu. :pistol:

z.suchanek
Příspěvky: 14
Registrován: pon pro 11, 2017 6:12 pm
Bydliště: olomouc

Re: řešení podvozku nechci TK ale LKT

#20 Nový příspěvek od z.suchanek »

Atlan píše:No budes mat domadel za 100tis, to sa oplati vsak?
myslíš že ne? kde koupím traktor od 30koní s navijákem šířka do 170cm a hmotností 3 tuny+????

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: řešení podvozku nechci TK ale LKT

#21 Nový příspěvek od Atlan »

To uz musis zvazit ty.
Nieekdy su lepsie komprpmisy a stroj hned. Ako zdlhava stavba.
A lacnejsie ako seriovka to o vela nebude neboj sa.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

z.suchanek
Příspěvky: 14
Registrován: pon pro 11, 2017 6:12 pm
Bydliště: olomouc

Re: řešení podvozku nechci TK ale LKT

#22 Nový příspěvek od z.suchanek »

Atlan píše:To uz musis zvazit ty.
Nieekdy su lepsie komprpmisy a stroj hned. Ako zdlhava stavba.
A lacnejsie ako seriovka to o vela nebude neboj sa.
živím se jako těžař a koně u nás nejsou, takovej traktor tady uživím jak pro svoji potřebu tak do práce
měl jsem 4x4 kloub 2500 kg šířka 1,3m a bylo to málo....zbytečně úzky a lehky. Výkyv byl řešen mezi předním a zadním rámem takže často spinkal a tak ani moc neutáhl(standartně do 2m... rekord 6 kousek po rovině, chtěl jsem vědět co umí) já chci skoro do puntíku dodržet stavbu LKT 71 jen v mých parametrech......já myslím že to vyjde levnějš jako třeba janmar a pod (170tis) se štítem a navijákem (40 tis) a další věc je že jsem zase na dvou tunách a pochybuju že můžu nahodit 1 tunu závaží a na zetor zapomeň, aji zetor 3545 je monstrum a lehky

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: řešení podvozku nechci TK ale LKT

#23 Nový příspěvek od oco13 »

A čo tak Bolgar, DTčko alebo Kaťuša ? https://stroje.bazos.sk/inzerat/9301964 ... Bolgar.php
Obrázek

aga1001
Příspěvky: 33
Registrován: stř čer 24, 2015 11:24 am
Bydliště: Praha

Re: řešení podvozku nechci TK ale LKT

#24 Nový příspěvek od aga1001 »

Zdravím Páni.
Neviem to zatiaľ nájsť, ak má niekto vedomosť tak nech zanechá odkaz a dúfam ,že sa Pán zakladateľ tejto témy neurazí ak sa sem pripojím. Mám prosbu tiež chcem postaviť silnejší kĺbák len mám nevysporiadanú jedu záležitosť a ňou je otočenie nápravy.Chcem použiť dve predné nápravy. Teda jedná sa mi o to , že zadná náprava by pri jazde dopredu cuvala aký to má dopad na jej výdrž a zaťaženie. Ešte teda neviem či použijem nápravy PV3S alebo GAZ 66. Teda rozmýšľam na strojom s krabím krokom a hydraulickým ovládaním výkyvu oboch náprav. Taký mini SHAMAN.

aga1001
Příspěvky: 33
Registrován: stř čer 24, 2015 11:24 am
Bydliště: Praha

Re: řešení podvozku nechci TK ale LKT

#25 Nový příspěvek od aga1001 »

oco13 píše:A čo tak Bolgar, DTčko alebo Kaťuša ? https://stroje.bazos.sk/inzerat/9301964 ... Bolgar.php
Obrázek
Zdravím, mám osobné skúsenosti s takýmto strojom a nedoporučujem v žiadnom prípade stroj z vinohradu do lesa. Nie je tam prispôsobený podvozok na prejaz nerovnosťami v náklone. Mať všetky rolne v jednej rovine je vec životu nebezpečná . Takýto podvozok nekopíruje terén, ale naopak maličká nerovnosť nakláňa celý stroj a v lese je peň (pařez) na každom kroku, potom tam človek jazdí s takýmto strojom so smrťou v očiach. Jedine riešenie ako má KAŤUŠA, BVP alebo TANK, teda samostatné , nezávisle zavesené, pojazďáky.

Uživatelský avatar
drtikol
Příspěvky: 1397
Registrován: úte zář 25, 2007 1:25 pm
Bydliště: Františkovy Lázně

Re: řešení podvozku nechci TK ale LKT

#26 Nový příspěvek od drtikol »

Ahoj, mám sice zadní z V3Sky, ale na společné kardance s mezinápravovou uzávěrkou, nic jsem nemusel předělávat, zadní jede dopředu a přední couvá, akorát jsem do V3Skový převodovky udělal jednu hřídel turch .

z.suchanek
Příspěvky: 14
Registrován: pon pro 11, 2017 6:12 pm
Bydliště: olomouc

Re: řešení podvozku nechci TK ale LKT

#27 Nový příspěvek od z.suchanek »

aga1001 píše:Zdravím Páni.
Neviem to zatiaľ nájsť, ak má niekto vedomosť tak nech zanechá odkaz a dúfam ,že sa Pán zakladateľ tejto témy neurazí ak sa sem pripojím. Mám prosbu tiež chcem postaviť silnejší kĺbák len mám nevysporiadanú jedu záležitosť a ňou je otočenie nápravy.Chcem použiť dve predné nápravy. Teda jedná sa mi o to , že zadná náprava by pri jazde dopredu cuvala aký to má dopad na jej výdrž a zaťaženie. Ešte teda neviem či použijem nápravy PV3S alebo GAZ 66. Teda rozmýšľam na strojom s krabím krokom a hydraulickým ovládaním výkyvu oboch náprav. Taký mini SHAMAN.
Zdravím pane..... určitě se neurazím, ale založ si svoje vlákno aspoň budeš mít veškeré info na jednom místě a ještě ti to tu bude fungovat jako servisní manual :) k tvému dotazu.....
1. nedělej výkyv obou náprav stačí jenom jedna a nemusíš mít aretaci výkyvu
2. pokud použiješ převodovku z v3s tak musíš jeden dif otočit..... vývody z převodovky se točí proti
sobě a to zase vytváří problém s jednou uzávěrkou.......
3. pokud chceš nějakej kolos a časem na něj nahodíš nakladač použij nápravy z náklaďáku...... gaz
pojde....
4. pošli odkaz na ten tvůj mini SHAMAN :D

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby -kloubové“