Bagrák

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Bagrák

#151 Nový příspěvek od zetorak jirka »

No vidiš, to není tak daleko, včerá jsem přez Nové město na moravě jel, byl jsem se v Bystřici nad Pernštejnem podívat na RMA8 a Jezdím tam tudy každý rok na podzim na moravu do Miroslavi. Tak že tě můžu zkontrolovat jestli to děláš dobře :smich:

Tuldamasina
Příspěvky: 19
Registrován: ned bře 18, 2018 4:30 pm
Bydliště: Bobrová

Re: Bagrák

#152 Nový příspěvek od Tuldamasina »

A muzete me naznacit od kud jste vy? At muzu planovat :D... Mam tu dve pistnice jen mam obavy ze jsou zbytečně moc dlouhe na to. A ještě jsem si nemohl vsivmnout, ale přijde me z fotek jako by jste nemel tahla uzávěrky ani na jedny nápravě.

Tuldamasina
Příspěvky: 19
Registrován: ned bře 18, 2018 4:30 pm
Bydliště: Bobrová

Re: Bagrák

#153 Nový příspěvek od Tuldamasina »

Nechci otravovat,ale na tech stredovych cepech, (ty bílé kroužky, to je silon? Takze se ti to tre jen na tom pocementovanym kousku cepu a tom silonu, zadny loziska? Děkuji mnohokrát za odpověď.

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Bagrák

#154 Nový příspěvek od zetorak jirka »

S otravováním si nelámej hlavu, rád poradím, jinak ty středoví čepy maj mezi sebou 110 cm a nápravy od nich jsou obě 120cm po osu nápravy. Jak říkáš, ty čepy se točej v silonových pozerdrech a čepy jsou 50mm sylný a cementovaný. jsou uložený jednostranně v jedny stěně, je na něm závit a přitažený matkou. Já bydlím v Hajnici, je to na trase z Jaroměře na Trutnov asi 10km před Trutnovem a je to od Novího Města na moravě až sem nějakých 130 km , Jsi za dvě hoďky tady a doma jsem dá se říct každý den.

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Bagrák

#155 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Dnes jsem sprovoznil a odskoušel brzdy pro brždění přívěsů ovládaný kapalinou. http://zetorak.rajce.net/2018-03-19_001 Funguje to perfektně.

Tuldamasina
Příspěvky: 19
Registrován: ned bře 18, 2018 4:30 pm
Bydliště: Bobrová

Re: Bagrák

#156 Nový příspěvek od Tuldamasina »

Zdravím. Moc pěkná prace ;).. Určitě tě se na to prijedu výhledově do měsíce podivat. Jen uz musim zacit ted, mam moznost si nechat vypalit plechy na tu otoč.jen musim mejt jistotu ze vse bude ok.. Muzu vas poprosit o zmereni hrubejch rozmeru pistnic, hlavniho ramene, a rizeni? A délku ramene, od stredu ulozeni nahore, po stred diry dole na konci ramene?.. Zbytek uz si snad dovytvorim sam, prece jenzhlavni duvod proc to stavim je ze me takovýhle kutilství neuvěřitelně baví, a tohle je vážně výzva :)... Děkuji

Tuldamasina
Příspěvky: 19
Registrován: ned bře 18, 2018 4:30 pm
Bydliště: Bobrová

Re: Bagrák

#157 Nový příspěvek od Tuldamasina »

Hned ja prijdu na to jak jsem dat fotku, tak sem dam jak jsem na tom ;)

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Bagrák

#158 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Zitra ti to změřím z hlavy to nevím, Ty plechy kolem středovejch čepu jsou sylný 20 mm , hlavní pístnice jsou z vybyrače siláže na traktoru co zvedaj ten pás s frézou. a na řízení jsou ze sazeče brambor (marz) co zvedaj zásobním s bramborama, ale ty jsou na dýlku trochu jinak než bych potřeboval a proto mám elektryckej koncák a elektroventyl vypne tlak aby v plným rejdu přestal tlačit, jinak by to asi pístnice rozlámaly. každopádně ti to zítra naměřím a na návštěvu se budu těšit.

Tuldamasina
Příspěvky: 19
Registrován: ned bře 18, 2018 4:30 pm
Bydliště: Bobrová

Re: Bagrák

#159 Nový příspěvek od Tuldamasina »

No stim rizenim je to dobrá rada,ale tak daleko ještě nejsem :D. Plechy uz jsou na vypaleni.. Jinak tady je odkaz na fotky, at me věříte, ze jsem se do toho pustil. Pocitam ze za rok touhle dobou to bude aspon pojízdný :).. https://tulda12.rajce.idnes.cz/NAKLADAC/
Muzu vas poprosit o ty rozměry?

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Bagrák

#160 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Tý vogo, já na to zapomě, promiň , už si to tu píšu a zítra dám vědět. KOukám že jsi začal dobře, akorát já jsem se nezabýval uzávěrkama, u kloubáku moc význam nemaj, naopak spíš to je pak na rozlámání protože zatáčením suneš kola po zemi, a z bláta má na vyjetí mnohem větší význam zatáčení ze strany na stranu a vykroutíš se z toho. koukám že jsi svářel poloosu, no snad to vydrží, já to sužoval na stejnou dýlku té krátké strany a dal stejný origynál poloosy. dyferák otočíš jen na přední nápravě, zadní zůstava jak má být. Jinak, vedeš si dobře.

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Bagrák

#161 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Ty slíbený rozměry. rameno je od čepu po čep 255cm, Pístnice jsou 80mm vnitřek (manžety), pístnice hlavního ramene v zasunutém stavu je 112cm na středy ok Plus 85cm vysunutí, řízení je zasunutá pístnice 60cm z oka do oka plus 48cm výsuv, ale jak říkám, nechodí na plnej výsuv, je omezená koncákem, pak vzdálenost mezi horním čepem hlavního ramene a pod ním čepem pístnice je 65cm a horní čep ramene je 175cm od země . šířku celého hlavního ramene mám 75cm. Tak a můžeš pokračovat :smich: ať se daří.

Tuldamasina
Příspěvky: 19
Registrován: ned bře 18, 2018 4:30 pm
Bydliště: Bobrová

Re: Bagrák

#162 Nový příspěvek od Tuldamasina »

Děkuji,dekuji moc. Ja ted budu 14dni cekat na plechy,zaclo jaro, tak se pustim do praci venku.. Dam na vas s těma uzaverkama. Ja myslel ze na ty zadni nápravě, takze rikate na predni otocit hrusku, a vzadu to zustane jo?.ještě nemam úplně predstavu jak moc se to láme v tom kloubu. Vcera jsem byl za kamaradem co ma v3s, tak jsem ho pozadal at me to nadlabne, a ukaze jak moc rychle to jede na redukovanou jednicku. :)

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Bagrák

#163 Nový příspěvek od zetorak jirka »

A ty do toho šoupneš celou vejdu ? Jako nápad to není špatnej a vejde se to tam, protože zas bys nepotřeboval chladič.

Tuldamasina
Příspěvky: 19
Registrován: ned bře 18, 2018 4:30 pm
Bydliště: Bobrová

Re: Bagrák

#164 Nový příspěvek od Tuldamasina »

Ne motor z v3s ne. Chtěl bych tam dat aviu, ale co znam z doslechu tak v zimě problémy. Premejslel jsem o motoru ze zetora z třicítky.

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Bagrák

#165 Nový příspěvek od zetorak jirka »

No, Já v to mám avii 31 se štyř bodovím žavením a neznám problémy v zimě a to jezdí opravdu deně za každého počasí, protože naváží deně krmení pro 30 kusů dobitka. je to 80ti koňoví motor a někdy toho má do prdu, i když přiznávám, že na nej mám dost velký nároky, myslím si že 30cítka je na tuhle kategorii a rozměry nakladače málo. Když dáš avii ohřevné tělísko na vodu, startuje i v mrazech úplně bez problémů, neboj se jí. A to jsem za těch 8 roků neměl ani vyndanou baterku, tak že ani nevím kolik v ní je vody, (elektrolitu).

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby -kloubové“