Traktor od Ľuboša.

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3450
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: Traktor od Ľuboša.

#391 Nový příspěvek od harijaro »

murár píše:A pohľad do vnútra kabíny:
Obrázek
Obrázek
a Crystalacii viete že volant v kabíne nie je v strede pristrojovky? :shock: Je posunutý viac k ľavej stráne pristrojovky o pár cm.
A neni náhodou prístrojovka v origoš kryštále trochu viac vpravo aby bol volant v strede?! :-/ :D

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2592
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Traktor od Ľuboša.

#392 Nový příspěvek od murár »

Niekedy pred rokom som to meral a pristrojovka je od oboch dverí rovnako vzdialená. :friends:

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2592
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Traktor od Ľuboša.

#393 Nový příspěvek od murár »

Nejako mi v tom novom roku nejde! :vztek: Urobil som jednu skrinku na baterku, aj to som len starú prerobil a nič viac! :nene: Chodím okolo toho rozmýšľam, špekulujem a nič za mnou nevidno. :-/

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Traktor od Ľuboša.

#394 Nový příspěvek od Toreto »

To poznám, neboj sa ono to príde a zas pohnes. 8)

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2592
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Traktor od Ľuboša.

#395 Nový příspěvek od murár »

Po tom čo sa u nás v dedine stalo tak sa ani nedivím že človek sa nemôže sústrediť. :'( :'( :'( https://presov.korzar.sme.sk/c/22293054 ... hlavy.html Bol to sused a vraj ho ma na svedomí syn, ale ten už je týždeň nezvestný.

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2592
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Traktor od Ľuboša.

#396 Nový příspěvek od murár »

Tak na rad prišiel aj orbitol. Starý nejako haproval, občas som točil z volantom a piest nereagoval.
Obrázek Obrázek
Tak skúsim tam dať iný, čo mi podaroval kamarát. Len musím zohnať hriadeľku a kúpiť redukcie lebo na starom sú otvory 18MM a na novom 20mm alebo opačne? :zapomel:
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2592
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Traktor od Ľuboša.

#397 Nový příspěvek od murár »

Trocha som urobil konštrukciu podlahy a pohral sa z pristrojovkov. Do voľného otvoru príde otáčkomer ale mám len do 2500 ot a potrebujem nejaký do 3000 ot/min.
Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Traktor od Ľuboša.

#398 Nový příspěvek od Vladimír2 »

8) ...pěkně si hraješ ! Ale uvidíš tu legraci , až se Ti pod kabinou něco vyondí ! :smich: Vlastní zkušenost .

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2592
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Traktor od Ľuboša.

#399 Nový příspěvek od murár »

Máš pravdu, 8) ale to je problém asi všetkých traktorov čo majú babinu. Preto my to tak dlho trvá! Napasovať to a aby sa to dalo v prípade nejakej kalamity rozobrať a k tomu nejako dostať.

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2592
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Traktor od Ľuboša.

#400 Nový příspěvek od murár »

Tak dnes mi treba zapáliť dve sviečky a rozlúčiť sa z C značkami, :olin: Zajtra ich idem odniesť na DI ale kedy sa dopracujem na F značky tak to ani svätý netušia!

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2592
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Traktor od Ľuboša.

#401 Nový příspěvek od murár »

Nejako sa mi nedarí! :vztek: Tých pár dni čo som doma tak viac mám motohodin natočených u zubára v kresle ako v garáži pri traktory. Asi po 25 rokoch budem musieť niekoho poprosiť aby mi posadil zemiaky. :typek: Kamarát mi požičia Krystala ale z tým si tak akurát pripravím pôdu ale na sadzač už je široký! :vztek: Mál som v pláne spraviť spojku, brzdy a hydrauliku aby sa dalo z tým si posadiť. Peniaze čo som mal na nový rozvádzač tak skončili vo vrecku u zubára! :'(

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2592
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Traktor od Ľuboša.

#402 Nový příspěvek od murár »

Tak som sa trocha pohol. Spojkový pedál už je prepojený lankom-bovdenom zo spojkou. A teraz mi ide ľahšie ako pred tým. Brzdy tiež budú prepojené medzi pedálom a posílovačom lankom. Brzdový posilovač mi nevošiel medzi motor a kabínu. 5cm mi tam chýba tak som to musel dať medzi rám a prevodovku. Ešte že mi nepasovalí brzdové lanka na Voyagera tak ich teraz využijem. Všetko musím na novo robiť lebo mi nič nepasuje. Nove konzoly pedálov, nové prepakovania, už mi z toho :typek: :evil:

Vladislav Šebeň
Příspěvky: 800
Registrován: úte čer 19, 2018 3:29 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Traktor od Ľuboša.

#403 Nový příspěvek od Vladislav Šebeň »

Na tu brzdu by som lanko nedaval.. radsej to pospekuluj a prepakuj cez neake predimenzovane tiahla alebo kĺby.. alebo hydraulicky..
Ked utrhnes to spojkove tak maximalne nezaradis, ale ked ti rupne brzda tak neubrzdis a to moze byt fatalne..
Moj postreh..
Každý robí ako vie..
Niekto vie a niekto nie..

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2592
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Traktor od Ľuboša.

#404 Nový příspěvek od murár »

To lanko aj mne je proti srsti! :nene: Dnes ma napadlo ešte jedno riešenie tak zajtra to musím premerať.

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2592
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Traktor od Ľuboša.

#405 Nový příspěvek od murár »

Tak nakoniec lanko som vymenil za kvapalinovú trubku! Prepakovanie som robil ale som ho nakoniec dnes ráno vyhodil. Pod brzdovým pedálom je brzdový valec so zetora 19mm a na druhom konci je spojkový valec ktorí tlačí na brzdový posílovač z Avie. V pondelok musím kúpiť nové hadičky na nádržku kvapaliny a odvzdušniť a vyskúšať či to fachči!
Obrázek Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“