Traktor od Ľuboša.

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2543
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Traktor od Ľuboša.

#526 Nový příspěvek od murár »

Pustil som sa do opravy tej vytrhnutej kabeláže.
Obrázek

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2543
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Traktor od Ľuboša.

#527 Nový příspěvek od murár »

Ešte zajtra musím kúpiť nový prerušovať smeroviek a traktor môže vyraziť do ulíc! :smich:

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2543
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Traktor od Ľuboša.

#528 Nový příspěvek od murár »

Tak tie lisovacie kliešte stoja tak za ho...! :rohy: Po 30 tich zlisovaniach už nelisovali! Musel som vymenil ohnutu 6mm šrubku ktorá prenáša ten pohyb pak na tu lisovacie čeľusť. A pod tu čeľusť som musel podložiť 2x 2mm podložky aby to lisovalo. Aj manipulácia z nimi je problémová! Do kúta sa s nimi nedostanem lebo tie páky sa musia roztvorit do 180st a kút má len 90st. :-/ Pod stropom v kotolni je umenie založiť to na lisovanie lebo páky svojom váhou sa zatvárajú a keď sú zatvorené tak ich nezapnem na ten prsteň čo treba lisovať. Tie nadstavce sa pri tom často posunú.alebo aj vypadnú!
Obrázek


Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2543
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Traktor od Ľuboša.

#530 Nový příspěvek od murár »

V sobotu pri ceste z Holandska domov mi v nemecku pod Lipskom na Voyagery skolabovala spojka! Tak v pondelok v noci som ho nakladal na vozik a ťahal domov.
Obrázek Obrázek Obrázek
Tak čakám kedy mi príde spojka aby som to mohol vymeniť.

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3448
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: Traktor od Ľuboša.

#531 Nový příspěvek od harijaro »

Škoda že nevydržala domov. Koľko si dal za odťah?!

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2543
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Traktor od Ľuboša.

#532 Nový příspěvek od murár »

75€ nájom za vozík.450€ za naftu a ešte neviem koľko litrov tokajského si povie šéf za požičanie amaroka...

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2543
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Traktor od Ľuboša.

#533 Nový příspěvek od murár »

Ta sa mi darí tento mesiac! :pistol: Mynulý víkend auto sa mi rozsypalo a dnes mi zamokla stena od sprchy! Šľak by trafil tie poľské lisovacie kliešte vyrobené v Číne! :vztek: Tak mi zamokla stena.
Obrázek
Tak môžem zajtra sekať! :rohy: A ešte mi treba na traktory opraviť dobíjanie aby som mohol v pondelok poorať ak nebude mokro a v utorok cestujem naspäť do práce!

Uživatelský avatar
fajlla
Příspěvky: 1635
Registrován: čtv kvě 14, 2009 3:52 pm
Bydliště: Dobšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor od Ľuboša.

#534 Nový příspěvek od fajlla »

tak to ti nezávidím teda. Já to normálně letuju a vodovod svářím v plastu

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2543
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Traktor od Ľuboša.

#535 Nový příspěvek od murár »

Ale ja som dával hlinikoplast na podlahovku a potiahol som ju aj po stene. Tak mám vonkajšie steny v kúpeľni pod obkladom vyhrievané. Steny už boli obložené keď som zistil že tie lisovačky nelisuju tak ako by mali. Nechcel som brať z práce akú kliešte tak som si kúpil chuj.... :pohlavek:

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2543
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Traktor od Ľuboša.

#536 Nový příspěvek od murár »

Už nemecký ježiško mi nadelil darček pre voyagera! Tak zas môžem makať a meniť spojku a rozvody a iné drobnosti.
Obrázek

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Traktor od Ľuboša.

#537 Nový příspěvek od oco13 »

Dobre vidím? sú tam aj vstreky? kolko je na tom spotreba? bola by to realna nahrada za pickup s nájazdom 100km denne alebo mi to zožerie aj hlavu. Rozmýšlam nad 2.5 105kw.

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2543
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Traktor od Ľuboša.

#538 Nový příspěvek od murár »

Vstreky mi začali blbnuť v lete tesne pred emisnou. Tak som objednal z Ameriky orig nové. Ale tie staré som dal prečistiť ultrazvukom ale aj tak nešli. Ale tá posledná cesta do a späť z Holandska a nejaký prípravok- čistič do benzínu ich prehovoril a už fungujú. Ale nové už boli na ceste z Ameriky na Slovač.
Ta spotreba voľakedy keď som to zháňal tak bola u 2,5 d menšia o necelý liter oproti 2,4 B. Len naftu už lacnejšiu nezoženeš a benzín z plynom je asi tá lacnejšia kombinácia. 2,4 benzín je bez turba a na tu kasňu je slabši ten motor ale zase mechanici na voyagere mi hovoria že ten motor v pohode vydrží pol milióna km ak má olej a vodu. A spotreba ? Ta je od štýlu jazdy ale keď jazdím po okolí Bardejova tak mi vychádza na 64litr. nádrž plynu 400km ale keď idem po diaľnici do Holandska tak na nádrž prejdem len 330-350km ale 140-160 km /h ešte to ide.
Na také bežné jazdenie asi je to veľká krava ale keď vyhodím oba rady sedačiek tak na podlahu medzi blatníky mi krásne vojde sadrokartón 125x200 a ešte mam tam medzeru. Kto ma vidí v stavebninach prví x tak čumí na to jak puk. :typek:
A čo ma najviac fascinuje je pohodlie a prestranosť. Ja mám 185 a syn má 195cm a pohodlne sa za mňa posadí a nemá problém tam vysedieť cestu napr do Chorvátska.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Traktor od Ľuboša.

#539 Nový příspěvek od oco13 »

Tak doteraz som vedel že na plyn sa dávali len 3,3 s automatom a toho sa bojím. 2,4 v benzíne som ešte na bazoši asi ani nevidel. :-/

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2543
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Traktor od Ľuboša.

#540 Nový příspěvek od murár »

Keď tie 3L, 3,3L malý len 4stupnový automat. Až tie novšie 3,6L už majú nový 8st automat. A najme ta páka
pod volantom čo ovláda ten automat mi pripomínalo starú Aviu alebo Zetor.

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“