Pepina

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Gerhard
Příspěvky: 1704
Registrován: čtv zář 24, 2015 3:34 pm
Bydliště: Třinec

Re: Pepina

#46 Nový příspěvek od Gerhard »

Čau :friends: , ten motor z daewa i když je stříkačka, se dá předělat na karburátor. Já mám tež daewoo, Tico a byl tam karburátor zbytečně složitej, tak sem ho vyhodil a mám tam 120tku.

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Pepina

#47 Nový příspěvek od pinkygsx »

Cauky jo ty vlastne mas take daewoo a tys to predelaval na ten karbec? Jen nevim zda, je tam podavaci cerpadlo aby to udrzel ten karbec.

Gerhard
Příspěvky: 1704
Registrován: čtv zář 24, 2015 3:34 pm
Bydliště: Třinec

Re: Pepina

#48 Nový příspěvek od Gerhard »

Na favoritách se dávaly také plastové nádobky před karburátor, které udržovaly tlak paliva do karburátoru. To stačí, jak si hodíš před ten karburátor. Nevím, jak se přesně jmenuje ta součástka, já tomu říkám bublinkovač.

Gerhard
Příspěvky: 1704
Registrován: čtv zář 24, 2015 3:34 pm
Bydliště: Třinec

Re: Pepina

#49 Nový příspěvek od Gerhard »

A já tam nemám benzín, mám LPG

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Pepina

#50 Nový příspěvek od pinkygsx »

tak lpg mě moc neláká :zapomel:

martyn
Příspěvky: 508
Registrován: úte led 06, 2015 7:29 pm
Bydliště: Senica

Re: Pepina

#51 Nový příspěvek od martyn »

Gerhard píše:Na favoritách se dávaly také plastové nádobky před karburátor, které udržovaly tlak paliva do karburátoru. To stačí, jak si hodíš před ten karburátor. Nevím, jak se přesně jmenuje ta součástka, já tomu říkám bublinkovač.
Toto je ona
Obrázek
Kazdy sme nejako zacinali.....

martyn
Příspěvky: 508
Registrován: úte led 06, 2015 7:29 pm
Bydliště: Senica

Re: Pepina

#52 Nový příspěvek od martyn »

Aky by mal byt traktorek rozmerovo?
Kolesa ake?
Uz ste to tu riesili?
Kazdy sme nejako zacinali.....

Gerhard
Příspěvky: 1704
Registrován: čtv zář 24, 2015 3:34 pm
Bydliště: Třinec

Re: Pepina

#53 Nový příspěvek od Gerhard »

pinkygsx píše:tak lpg mě moc neláká :zapomel:
Já s tím problém nemám, maximální spokojenost. Žádná údržba palivové soustavy a startuju na plyně v létě, v zimě.

Fotka od Martyna- jo , to je přesně ono

Uživatelský avatar
Jarda-k
Příspěvky: 2169
Registrován: úte čer 05, 2012 4:47 pm
Bydliště: Kaznějov

Re: Pepina

#54 Nový příspěvek od Jarda-k »

Podávací čerpadlo u auta ale bude v nádrži a ty do traktoru určitě použiješ nádrž jinou.
Dá se ale koupit elektrický čerpadlo mimo nádrž se sníženým tlakem určeným ke karburátorovým motorům.
Trochu nevýhoda je ale jeho cena.....

Gerhard
Příspěvky: 1704
Registrován: čtv zář 24, 2015 3:34 pm
Bydliště: Třinec

Re: Pepina

#55 Nový příspěvek od Gerhard »

To čerpadlo v nádrži se dá přizpůsobit do jakékoliv konzervy, kde je benzín.

Uživatelský avatar
Jarda-k
Příspěvky: 2169
Registrován: úte čer 05, 2012 4:47 pm
Bydliště: Kaznějov

Re: Pepina

#56 Nový příspěvek od Jarda-k »

To je pravda, ale není to úplně jednoduchý.
Ten kdo si dělá vlastní nádrž na míru s tím asi nemá problém, ale když se použije hotová nádrž je škoda na ní vařit a porušit vnitřní antikorozní ochranu.

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Pepina

#57 Nový příspěvek od pinkygsx »

rozměry budou, šířka okolo metru a kola budou 16ky na obou nápravách ARO.
no ještě ten motor okouknu v autě co a jak než ho budu párat. Lepší by bylo z klasického Tica ten je jednoduchý, už jsem jeden takový sehnal tátovi do jeho projektu.

Uživatelský avatar
petrak
Příspěvky: 545
Registrován: úte zář 28, 2010 2:53 pm
Bydliště: Prostějovsko

Re: Pepina

#58 Nový příspěvek od petrak »

Gerhard píše:Čau :friends: , ten motor z daewa i když je stříkačka, se dá předělat na karburátor. Já mám tež daewoo, Tico a byl tam karburátor zbytečně složitej, tak sem ho vyhodil a mám tam 120tku.
Gery a to tico má rozdělovač, nebo jak jsi řešil zapalování? U toho motoru ze stříkačky.

Gerhard
Příspěvky: 1704
Registrován: čtv zář 24, 2015 3:34 pm
Bydliště: Třinec

Re: Pepina

#59 Nový příspěvek od Gerhard »

Jo, tico má rozdělovač :)

Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Pepina

#60 Nový příspěvek od jirik610 »

martyn píše:
pinkygsx píše:Tak nad tim premyslim, zda benzin nebo diesel. Na to co najezdim a poskacu po zaheade, tak asi vyhraje nejaky maly benzin 1.0 nebo tak neco. Kamarad na vrakaci ma zas daewoo matis, ale uz novejsi strikacka, nevim jestli to nebude moc složité na zprovozneni, ale moturek to je jak hovinko 800cca 3val.
Ano je to maly motor, trojvalce maju aj pekny zvuk. Benzin budes musiet s porovnanim s diezlom drzat vo vyssich otackach. Na prevedenie sa mi to zda byt zlozite a zbytocne vela roboty s elektronikou, musis tam dat aj riadiacu jednotku
Radsej by som uz volik nieco s karburatorom. To uz potom teda toho favorita

Este ma napadlo ked by si chcel maly diezel tak aj daihatsu ma diezel 1.0
Ale toho je asi malo

Uz ked traktor tak diezel
Teraz si hovoris ze to budes mam len na zahradu, ale ver mi, ze to budes pouzivat aj na ine prace
Ja som si staval traktor tiez len okolo domu 4x2. A teraz uz tam idem robit prednu napravu 4x4, dalej hydrauliku, chcem aj orednu radlicu na sneh a zhrnanie zemy, ...
Casom budes chcet od toho viac
:friends:
Souhlasím, časem bude ťech prací pro traktor víc a víc.
Jsou tu na foru machri , ktrejm nedalo moc práce uďelat vstřikovánína trabanta, ale sám bych se do toho nepustil- prosťe nejsem s tou elektronikou v dopravních prostředcích kamarád je to samé cidlo a jinej bordel, potenciální past vedle pasti - ani očko nenasadíš , protože je to u železa........
No vopravdu pokud máš možnost te D- feldy asi bych moc neváhal .
I když jak psal kolega vejš dieselová 1,5 opel kadet nebo astra má taky převodovku která má pod difem jen plechovej kryt a asi 10 šroubků m6 vypustíš olej natočíš diferák do adekvátní polohy a přivaříš soukolí planet a satelitů k sobě , napatleš dekl slizlikónem , našroubuješ naliješ olej a je to.. Právě sis ušetřil dost práce s rozborkou zborkou převodovky .
A výsledek bude ok nehleďe k tomu že turbína nebo benzín mají razantní nastup ale nemaj moc rády konstantní otáčky spíš kolísavé což větší disel zase naopak .
Za mě určiťe nafta do dvou litrů obsahu nekokat ani tak na výkon spíš na krouťák a hlavně v jakejch otáčkách ten krouťák je , pak si jezdíš prc prc a nic to nechlastá a supnout na plin máš kam .

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“