Traktor od Martina

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
martyn
Příspěvky: 508
Registrován: úte led 06, 2015 7:29 pm
Bydliště: Senica

Re: Traktor od Martina

#466 Nový příspěvek od martyn »

Chcel by som vymenit cerpadlo na hydrauliku. Teraz tam mam servocerpadlo z citroenu BX.
Na predku mam urobenu radlicu (rampovac) s 2 piestami. Servoverpadlo ma maly prietok ale tlak dostacujuci. Traktor mi zdvihne hore.
V zadu chcem robit navyjak na hydromotor a v buducnosti postavit sklopku, preto chcem menit cerpadlo.
Cerpadlo bude dostacujuce na hydromotor?
Budem citit odobratie vykonu motora ked nebudem pouzivat hydrauliku?
Chcem si nazhromazdit diele a po dokonceni predku sa dat na tuto vymenu a pracu.

https://www.hydraulikapo.sk/kategoria/h ... -s-domcom/

https://www.hydraulikapo.sk/kategoria/h ... r-smr-200/
Kazdy sme nejako zacinali.....

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1479
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Traktor od Martina

#467 Nový příspěvek od pedro643 »

Ja by som tie šroby na zvyslích čepoch nelepil. Ja ich nemám lepené a nepovoľujú sa.

martyn
Příspěvky: 508
Registrován: úte led 06, 2015 7:29 pm
Bydliště: Senica

Re: Traktor od Martina

#468 Nový příspěvek od martyn »

Neco malo pokračovanie na predku. Prevodovka na vyrovnanie predku je len pobodovana. Domce pojdu nerezove,tak isto aj loziska. Prevod davam o cca 2% rychlejsi. Retaz je pouzita 08B Duplex. Zajtra davam retazove kolesa na vysustruzenie diery ( 30mm ). Take pouzivam hriadele. Plus mi musí vyrobit unasace na samuraja, jeden na prevodovku a jeden na ,,kardan,,.
Kardan budem pouzivat poloos.

Snad na foto to je dobre vidiet.
:friends:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Kazdy sme nejako zacinali.....

martyn
Příspěvky: 508
Registrován: úte led 06, 2015 7:29 pm
Bydliště: Senica

Re: Traktor od Martina

#469 Nový příspěvek od martyn »

cez vikend som prerabal riadenie prednej napravy. teraz mi nezostalo miesto pre skrinu prevodu pre predok. je mozne ten prevod urobit aj bez pomocneho loziska? myslite ze to lozisko v tej reducke nevydrzi? neviem ci mi tam vobec vojde. nemeral som to, to len tak od oka. vid obrazok.

diky

Obrázek
Kazdy sme nejako zacinali.....

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14515
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Traktor od Martina

#470 Nový příspěvek od DanculSK »

Pokiaľ nechceš aby si zničil prevodovku , podoprieť
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

martyn
Příspěvky: 508
Registrován: úte led 06, 2015 7:29 pm
Bydliště: Senica

Re: Traktor od Martina

#471 Nový příspěvek od martyn »

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Maly pokrok na predku. Snad sa mi to cez vikend podari dorobit a aj otestovat. Zatial je chytena len jedna strana. Este druhu a nejake vystuhy. Plus kryt a sponovak na retaz.
Lozisko na prevodovke som podoprel.
Kazdy sme nejako zacinali.....

martyn
Příspěvky: 508
Registrován: úte led 06, 2015 7:29 pm
Bydliště: Senica

Re: Traktor od Martina

#472 Nový příspěvek od martyn »

Vcera som uspesne dorobil zapojenie predku. Aj som testoval. Ten predok je uzasny. Krasne taha a traktor ma ovela lepšiu, neporovnatelnu prejazdnost.

Len mi nastali komplikacie s retazou. Pri jazdne vpred bolo vsetko OK. Pri spiatočke zacala retaz preskakovat, tak som ju sponovakom dotiahol. Sponovak som urobil taku vidlicku,kde bolo kolecko na retaz a skrutku s ktorou som sponoval. Pri spiatocke som ten sponovak cely v tej skrutke ohol.
Tak som prerobil na sponovak automaticky. Retaz bola stale napnuta. Jazda vpred uplne super. Ale zase ta spiatocka. Cely sponovak som uplne skrivil.
Mozno to bolo sposobene tym, ze som reraz nesponoval do vnutra ale smerom von. Neviem :-/
Skusim este prerobit sponovanie. Alebo skusim aj bez sponovaka.
Teraz rozmyslam ako to urobit aby bola jazda na spiatocku taka ako ked idem dopredu :-/
Kazdy sme nejako zacinali.....

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor od Martina

#473 Nový příspěvek od Ondras83 »

napinas spatnou stranu retezu

Uživatelský avatar
jezus666
Příspěvky: 347
Registrován: pát led 18, 2013 11:43 am
Bydliště: Jalubí

Re: Traktor od Martina

#474 Nový příspěvek od jezus666 »

Zdar,

s tím řetězovým převodem budou problémy, takto ti dlouhodobě fungovat nebude. Napínání ti nepomůže, pokud potřebuješ aby se převod točil na obě strany (vpřed/zpátečka), ten šponovák vždycky ohneš, tzn.:
- buď nastavit retězová kola na takovou vzdálenost/rozteč, abys nemusel použít šponovák + celý převod pořádně zakrytovat, protože pod traktorem se by se okamžitě obalí prachem
- nebo celý řetězový převod zavřít do skříně, udělat vlastně převodovku s olejovou náplní (myslím, že Jara dělal kdysi něco podobného na Vlčnovjanovi)
- anebo použít ozubená kola do skříně a udělat vlastně klasickou převodovku (to už je trochu vyšší dívčí, ale toto bych doporučil já).

Mira

peter bendr
Příspěvky: 2511
Registrován: pát bře 25, 2011 11:02 am
Bydliště: Sk

Re: Traktor od Martina

#475 Nový příspěvek od peter bendr »

Ja som to mal urobene tak ze som si vrhol rozostup hriadeli podla retaze aby bola riadne nasponovana a nebol problem ani po case ked sa natiahla nepreskocila ani tak ani tak naposledy to utrhol poloos . skus to urobit tak aby si tu retaz musel co najmenej sponovat to sponovanie musis urobyt riadne pevne lebo dasa povedat celu silu cez retaz ti bude tlacit do toho sponovaku

martyn
Příspěvky: 508
Registrován: úte led 06, 2015 7:29 pm
Bydliště: Senica

Re: Traktor od Martina

#476 Nový příspěvek od martyn »

@Mira

Skrinu prevodovky mam urobenu. Tak bolo aj v plane, ze to poskladam s ňou. Pozri fotky vyssie. Len som musel prerobit riadenie a skrina sa mi tam uz nedala tak musim riesit takto. Nad ozubenymi kolami som premýšľal tiez. Viem ze je to najlepsi sposob ale viacej pracny a presny.
Tu ako to mam urobene planujem ju zakrytovat. Bez sponovaku som to este neskusal. Skusim aj tuto variantu a aj variantu sponovat na druhu stranu. Ale to si myslim ze aj ked budem sponovat na druhu stranu tak bude problem so spiatockou.

@Peter

Cital som v nejakom prispevku, ze mas bez sponovaku. Ano cela sila ide do toho sponovaku. Skusim nejaky poriadne vyrobit.

Ja ten prevod budem mat stale namahany. Mam reducku z nivy a to je trvala 4x4. Na ozubene kolesa sa mi moc nechce.
Kazdy sme nejako zacinali.....

peter bendr
Příspěvky: 2511
Registrován: pát bře 25, 2011 11:02 am
Bydliště: Sk

Re: Traktor od Martina

#477 Nový příspěvek od peter bendr »

Skrat tu retaz co.najviac sa ti da ona nemoze preskocit ked je dasa povedat napnuta aj bez sponovaku to.by ju skorej roztrhlo . :friends:
Co najmenej sponovat pokial je to mozne

martyn
Příspěvky: 508
Registrován: úte led 06, 2015 7:29 pm
Bydliště: Senica

Re: Traktor od Martina

#478 Nový příspěvek od martyn »

Skratim ju uplne max. Urobim to bez sponovaku

Diky :friends:
Kazdy sme nejako zacinali.....

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14515
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Traktor od Martina

#479 Nový příspěvek od DanculSK »

Posli mi prosím počty zubov kolies
A cca osovu vzdialenosť :friends:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

martyn
Příspěvky: 508
Registrován: úte led 06, 2015 7:29 pm
Bydliště: Senica

Re: Traktor od Martina

#480 Nový příspěvek od martyn »

@DanculSK

Mas SZ
Kazdy sme nejako zacinali.....

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“