Zetor 77 45 junior

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6638
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Zetor 77 45 junior

#841 Nový příspěvek od Lukashil »

Berte prosim v potaz, ze pokud nema pneumatika rovny dezen, ale na prostredku kola nejvyssi, musite merit obvod na kraji, spravne nahustena pneu se totiz tvaruje podle podlozi
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2441
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

Re: Zetor 77 45 junior

#842 Nový příspěvek od kopr »

Zdravím tě kolego. :friends: Tenkrát jsem dokonce zkoušel výpočet dělat i na poloměru mezi středem náboje a podložím. Vyšlo to jen o cca 1% jinak ale to nikdy nemáš šanci poznat. Ono když si vezmeš jaký mají průměry dneska traktory. Spočítáš obvod nové pneumatiky a sjeté. To by se člověk divil :obchod: :smich:

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2441
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

Re: Zetor 77 45 junior

#843 Nový příspěvek od kopr »

Pokud mají ty Mitasky průměr 76cm, tak to nemůže být jako 6-16 :zapomel:

fikejz
Příspěvky: 6208
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Zetor 77 45 junior

#844 Nový příspěvek od fikejz »

Jeden z nejpřesnějších způsobů jak zjistit obvod pneumatiky je u nasazené, nafoukané na správný tlak a namontované na daném stroji udělat na ní risku k zemi a na zemi pod ní čáru. Ujet po rovné zemi (asfaltu, dlažbě...) jednu otáčku kola a změřit vzdálenost.
Chybějících, nebo přebývajících několik procent na převodovém poměru mezi nápravami lze částečně dohnat změnou nahuštění, případně dotížením jedné či druhé nápravy.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2441
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

Re: Zetor 77 45 junior

#845 Nový příspěvek od kopr »

Chlapy průser. Pořád mi to nesedělo ty rozměry. Přeci už je to nějaký rok co jsem ty kola řešil a špatně jsem si pamatoval 64cm. :pohlavek: .
Obutá 7,5-15 (dříve jsem měl 6,5-16) mají průměr 74cm. Takže se omlouvám za nesrovnalosti.
Jinak k tomu měření je jedno jestli člověk počítá průměr nezatíženého/zatíženého kola nebo obvod. Já zkoušel všechny varianty a vždy to bylo +- nějaké to procento což se úplně v terénu ztratí.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10030
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 77 45 junior

#846 Nový příspěvek od Ondras83 »

asi tak nejak...ono je znat i nove pneu a sjete pneu na tom, jak se cely ten pohony mechanismus chova...

Uživatelský avatar
brano936
Příspěvky: 179
Registrován: stř lis 09, 2016 6:23 pm
Bydliště: Trnava

Re: Zetor 77 45 junior

#847 Nový příspěvek od brano936 »

https://farmweb.cz/index.php?page=view_ ... Dc=#skok
Vyskočilo na mňa na FW :) podarená akcia to vyzerala byť

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2441
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

Re: Zetor 77 45 junior

#848 Nový příspěvek od kopr »

Máme tu zase podzim s s ním letošní souhrn nějakých obrázků. Na jaře nový naviják do lesa, který bude využíván hlavně za malým traktorem. Potom nové vidle, na které jde přes mezikus nahodit hydraulická ruka z vyvážečky. No a hlavní přírůstek je nová sekačka. Základ ŽT-152 předělaná na nesenou s hydraulickým zvedáním kosy. Ta je ve fázi testování. Potom dostane komplet nová ložiska, řemeny a barvu.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Zetor 77 45 junior

#849 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...na to není slov , prostě nádhera , těch pár obrázků pohladí na duši . Ať se Ti pořád tak daří ! 8)

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6638
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Zetor 77 45 junior

#850 Nový příspěvek od Lukashil »

Tenhle stroj se proste povedl 8)
Stydím se za tuto zem

peter bendr
Příspěvky: 2513
Registrován: pát bře 25, 2011 11:02 am
Bydliště: Sk

Re: Zetor 77 45 junior

#851 Nový příspěvek od peter bendr »

Ahoj paradna praca 👍vedel by si urobit viac foto toho navijaku ? Aj take rozmery a ako mas robenu spojku tam ? A aky prevodovy pomer ?

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2441
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

Re: Zetor 77 45 junior

#852 Nový příspěvek od kopr »

Posílám nějaké fotky z výroby. Snažil jsem se o co nejjednodušší konstrukci. Celý rám i se štítem je jeden svařenec do kterého je přes čep usazen buben. Ložiska jsou v bubnu. Buben průměr 140mm. Lano válcované 8mm. Převod 1:3,5 řetězem. Na navijáku není žádná spojka jen západka. Vývod na obou traktorech je z rozvodovky v3s (vývod na naviják). Při vypnutém náhonu jde vývodákem točit lehce jednou rukou. Navíc jde rychlost navíjení regulovat nejen plynem ale také zařazenu rychlostí na první převodovce. Na 1 to leze jako šnek. Trojka ideálni. Čtyřku a pětku jsem nezkoušel. To bych měl klády za krkem. :smich: Volné odvíjení řeším zvednutou západkou a vyřazeným vývoďákem na traktoru. Jde to vytáhnout lehce jednou rukou. Co se mi líbí oproti řešení se spojkou na bubnu je to, že se lano nerozmotá když přestanu táhnout lano. Ten řetěz a vývoďák má malý odpor a hned to zastaví. Navíjení přes pojezdovou spojku z místa řidiče. Přijde mi to bezpečnější za sítí než u továrních navijáků, které nemají dálkové ovládání, kdy člověk stojí se špagátem vedle navijáku. Co jsem oproti původnímu testu předělal je ovládání západky. Mechanické s aretací jsem dal na síť a elektrické je v traktoru. Na západce je cívka startéru ze škodovky. Jinak takové blbosti jako vývod na elektriku na vlek. Držák na motorovku, sekeru. No a taková klasika závěs na vyvážečku spolu s koulí 50mm.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

peter bendr
Příspěvky: 2513
Registrován: pát bře 25, 2011 11:02 am
Bydliště: Sk

Re: Zetor 77 45 junior

#853 Nový příspěvek od peter bendr »

Parada dakujem este aky rozmer mas toho jokla na hlavny ram ? A este hrubku toho plechu na stite ?

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2441
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

Re: Zetor 77 45 junior

#854 Nový příspěvek od kopr »

Rám je 80x40x5 a ten plech je cca 5-6mm. Ale je to všude propojeny do rámu a na stranách a nahoře je pásovina 100x5mm. 8) Ještě bacha na otáčky vývoďáku. Mě se točí obráceně oproti klasickému traktoru. Takže je buben na druhé straně ;-)

peter bendr
Příspěvky: 2513
Registrován: pát bře 25, 2011 11:02 am
Bydliště: Sk

Re: Zetor 77 45 junior

#855 Nový příspěvek od peter bendr »

Dakujem je to paradna praca fakt radost pozriet 👍

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“