Zetor 77 45 junior

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2441
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

Re: Zetor 77 45 junior

#781 Nový příspěvek od kopr »

Skla jsou udělaná na míru podle šablon. Odkazy bohužel na gumy nemám. Bral jsem to v Nekvindě osobně. Ale jsou to gumy co se používají na Zetorech.
Odkaz na regulátor máš tady. https://www.agrozet.cz/e-shop/regulator ... _Srovnavac

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3448
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: Zetor 77 45 junior

#782 Nový příspěvek od harijaro »

Ty si fakt kúpil na traktor regulátor tlaku skoro za šesť litrov?! :-/ :zapomel:

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2441
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

Re: Zetor 77 45 junior

#783 Nový příspěvek od kopr »

Ne já sehnal od kamaráda. Hledal jsem jen odkaz pro představu a tohle bylo první co na mě vyskočilo ;-)

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2441
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

Re: Zetor 77 45 junior

#784 Nový příspěvek od kopr »

Jelikož se ještě nevrátil kryt na rozvody z laku. Je traktor stále bez motoru. Mezitím vznikají nějaké potřebné věci. Závěs do ramen na podrývák a další použití letos celkem chyběl. Obešel jsem archív. Nanosil použitelné věci na hromadu a vzniklo toto. Na juniora mám něco podobného a celkem mě štvalo jak závěs nedrží pří zapřahání v rovině. Napadnulo mě celkem jednoduché řešení. Uvidíme jak to bude fungovat v praxi. :)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Další novinka se týka i mojí práce. Na popud kluků z internátu vznikl jakýsi odpolední kroužek pro opraváře zemědělských strojů. Zatím je to ve zkušební fázi ale kluci se do toho dali celkem slušně bych řekl. 8) Chybí ještě jednoduchý smyk dopředu. Pak barva a bude hotovo.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2441
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

Re: Zetor 77 45 junior

#785 Nový příspěvek od kopr »

Poslušně hlásím traktor opět pojízdný. Vše složeno. Když už to bylo venku dal jsem i komplet novou spojku. Do teď byla přeobložená lamela ale jistota je jistota.
ObrázekObrázekObrázekObrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

vraník
Příspěvky: 237
Registrován: čtv pro 25, 2014 10:39 am
Bydliště: Přelouč

Re: Zetor 77 45 junior

#786 Nový příspěvek od vraník »

Krásná práce , jak seriová výroba z fabriky ZETOR 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

Uživatelský avatar
kaborek
Příspěvky: 315
Registrován: pát lis 07, 2008 4:30 pm
Bydliště: Vendryně

Re: Zetor 77 45 junior

#787 Nový příspěvek od kaborek »

Ahoj, mohu se zeptat jak jsi donutil otáčkoměr aby fungoval?Mám Peugeot 1,9.Diky

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2441
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

Re: Zetor 77 45 junior

#788 Nový příspěvek od kopr »

Bohužel s otáčkoměrem neporadím. :-/ Ne že bych nechtěl ale sám to nevím. Původní plán byl do škodováckého otáčkoměru transplantovat jiné vnitřnosti. Potom se ale kamarád dozvěděl, že mám v palubní desce otáčkoměr že Škody 130 a řekl že to zařídí. Otáčkoměr odvezl a zpět se vrátil spolu s čidlem ze Škody Felicia. Jediný co vím že je uvnitř otáčkoměru něco uzpůsobeno, aby si to rozumělo s origo čidlem z Felicie. Neměl jsem potřebu s tím zabývat a hrabat se do věci kterým nerozumím :obchod: :smich:

Uživatelský avatar
kaborek
Příspěvky: 315
Registrován: pát lis 07, 2008 4:30 pm
Bydliště: Vendryně

Re: Zetor 77 45 junior

#789 Nový příspěvek od kaborek »

Tak dík za odpověď.

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2544
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Zetor 77 45 junior

#790 Nový příspěvek od murár »

vraník píše: sob led 29, 2022 10:35 am Krásná práce , jak seriová výroba z fabriky ZETOR 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
To by ani Zetor nedokázal! Keď už dáva malé traktory vyrábať v Azii. :smich:

Uživatelský avatar
kaborek
Příspěvky: 315
Registrován: pát lis 07, 2008 4:30 pm
Bydliště: Vendryně

Re: Zetor 77 45 junior

#791 Nový příspěvek od kaborek »

Ahoj ,nějak mi ten otáčkoměr nedá spát, mohu Tě poprosit o nějaký plánek předělávky toho budíku.Mohl bys mi to sehnat od toho borce co ti to dělal?Jinak moc pěkný traktor mohu jen tiše závidět.

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2441
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

Re: Zetor 77 45 junior

#792 Nový příspěvek od kopr »

To bude bohužel problém protože ten kamarád to přímo taky nedělal :-/ Říkám otáčkoměr jsem předal a víc o tom nevím. :-/

Uživatelský avatar
jara1303
Příspěvky: 2900
Registrován: úte říj 30, 2012 2:05 pm
Bydliště: Vlčnov

Re: Zetor 77 45 junior

#793 Nový příspěvek od jara1303 »

Čao Marine,
jak máš vyřešenou uzávěrku, její ovládání na nohu nebo na ruku. (táhla, lanka..)
Díky
Jara

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2441
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

Re: Zetor 77 45 junior

#794 Nový příspěvek od kopr »

Ahoj,
uzávěrku mám na ruku ovládanou přes táhlo. Na starém trakotru jsem tenkrát ruční ovládání doplnil navíc cívkou ze startéru. Byla bez přidržovacího vinutí. Na krátkodobé použití super ale na dlouho to nebylo. Na novém připadal v úvahu válec na vzduch. Asi bych to řešil přes pružinu aby nešly rázy přímo do diferáku. Přeci jen to tam ten vzduch nacpe jak mu to přijde pod ruku. Nakonec jsem usoudil že to nepotřebuju a nechal jen páku s táhlem a asi jsem udělal dobře. Za celý rok jsem ji krom vyzkoušení nepoužil. Ta váha traktoru v kombinaci velkých kol a 4x4 udělala své.

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2441
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

Re: Zetor 77 45 junior

#795 Nový příspěvek od kopr »

Po delší době opět něco nového :) Nová hydraulická ruka do lesa a nějaká ta fůrka v lese :)
Hydraulická ruka vznikala tak nějak v šibeničním termínu. Původní projekt vznikl před nějakou dobou ale byl uložen k ledu. Na projekt jsem si vzpomněl hned jak jsem viděl ty stromy v lese. :smich: Postupem času jsem zjistil, že původní plán otoče nebude to pravé ořechové. Přeci jen gaz není tak pevný základ na rameno které má v plném vysunutí 280cm. No pustil jsem se do toho s klukama v práci v rámci kroužku, který mají kluci z internátu a výsledek posuďte samy. Jen barva a skládání proběhlo už doma. V patek odpoledne se začalo skládat po barvě a večer se to hýbalo. Nechtěl jsem do toho pouštět olej dřív než to bude v barvě.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Tady pár obrázků ze samotného lesa
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“