Zetor 77 45 junior

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Zetor 77 45 junior

#751 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...na závěr by to chtělo požádat admina o přesunutí do domácích 4x4 .

Pavel.T
Příspěvky: 1179
Registrován: sob led 19, 2013 5:19 pm
Bydliště: Náchod venkov

Re: Zetor 77 45 junior

#752 Nový příspěvek od Pavel.T »

Viděl jsem na živo na traktoriádě ve Vítězné a opravdu luxusní traktor. Nejkrásnější ze všech co tam byly a vůbec celkově. 8) 8) 8)
Já tam byl s tou modrou 12045 krystalem.

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2441
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

Re: Zetor 77 45 junior

#753 Nový příspěvek od kopr »

Magnum: šířka 160cm, dékla 300cm, výška220cm (střecha), rozchod 130cm, rozvor175cm
Přidávám pár fotek z testování. Sem tam se objeví nějaká moucha ale zatím to jezdí. :)
obrázků z pole moc není. Budu mu muset vyrobit časem nějaké příslušenství.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2441
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

Re: Zetor 77 45 junior

#754 Nový příspěvek od kopr »

jelikož je na tom junior takhle.
Obrázek
musí se některé nářadí přizpůsobit.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Zetor 77 45 junior

#755 Nový příspěvek od Vladimír2 »

:friends: ...ten Junior ještě někdy pojede ? :smich: :smich: :smich:

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 77 45 junior

#756 Nový příspěvek od Milhauss »

Už to rozebírá na díly :D :D :D Parádní fotky 8)

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2441
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

Re: Zetor 77 45 junior

#757 Nový příspěvek od kopr »

Doufám že junior ještě pojede :ano: otázka kdy. Právě proto že to není čistě jen záměna. Byl doma turbák. S tím je spojeno několik drobností proč se to tak vleče. Chlazení, řazení, ovladání spojky, výfuk, sání, No prostě všechno špatně. Jelikož nesedí rozteč ramen, tak mi upadla flexa a něco jsem narychlo spíchnul za novej traktor. Tím jsem odstranil i nějaké nedostatky. Třeba průchodnost je o mnoho lepší než u původního vyorávače. Hloubkové kolo spolu s plovoucí polohou to je jinej svět. :) Jen to kolo to chtělo větší a dál od radlice. Bohužel nebylo místo.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Zetor 77 45 junior

#758 Nový příspěvek od Vladimír2 »

8) ...a máme skoro po sezóně ! :friends:

Uživatelský avatar
jirkamiller
Příspěvky: 299
Registrován: pon srp 04, 2014 5:27 pm
Bydliště: Jičín

Re: Zetor 77 45 junior

#759 Nový příspěvek od jirkamiller »

Zdravím tě co vše máš použité za komponenty na vzduchových brzd, kompresor a zadní brzdový válce mám, předem děkuji za informaci

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2441
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

Re: Zetor 77 45 junior

#760 Nový příspěvek od kopr »

Vladimír: Ještě se sem tam svezeme a budeme čekat na jaro. :friends:
K tomu vzduchu. Kompresor Avia(bez čerpadla na posilovač). Hlavní brzdový válec Liazka. Brzdové válce origo v3s 80mm. Brzdič vleku v3s (starý tip). Ruční brzda origo pás v3s na rozvodovce. Jen je nahrazeno ocelové obložení klasickým. :)

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Zetor 77 45 junior

#761 Nový příspěvek od Toreto »

Ahoj. Presunuté. :friends: Zabudol som na to. :pohlavek:

pesvi
Příspěvky: 194
Registrován: ned lis 08, 2015 12:14 pm
Bydliště: PD

Re: Zetor 77 45 junior

#762 Nový příspěvek od pesvi »

Krasna praca.Tu nieje co dodat. 8)

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2441
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

Re: Zetor 77 45 junior

#763 Nový příspěvek od kopr »

Ne vždy se vše povede napoprvé. Sem tam se projeví nějaká porodní bolest. Už od jara se projevovala netěsnost oleje u řemenice. Proběhla výměna gufera, nové rozvody atd. Po nějaké době se problém opakoval. Podezření padlo na řetězové kolo pohonu čerpadla mazání motoru. Gufero běhá právě po něm ale tady problém nebyl. Mezi řetězovým kolem a klikou není žádné těsnění. Olej tekl mezi klikou a řetězovým kolem. Když jsem v létě skládal motor do starého traktoru. Pro jistotu jsem řetězové kolo podmáznul a není s tím problém. Abych se na kolo dostal musí dolů vana a proto motor ven. Pří rozborce jsem přemýšlel kde může byt problém. Originál z fabriky a na jiných motorech není problém. Po rozebrání jsem vše zkusil složit bez řemenů a přišel na to jak jsem blbej. :-/ :smich: . Když jsem utáhnul šroub s řemenici na alternátor, hydrauliku a komresor. Zůstala axiální vůle pod kolem na rozvody. Pod ním je řetězové kolo na to čerpadlo a byl jsem doma. :-/ Pak už nebyl problém zjistit že celá závada byla právě v externí řemenici. Při pasování řemenice jsem si říkal, že by bylo fajn udělat osazení aby to hezky pasovalo. Jako jo osazení byl dobrý nápad ale pouze v případě kdyby bylo o 0,75mm kratší. Řemenice se opřela o klikovou hřídel z čela a nepřitáhnula kolo na rozvody a právě to řetězové kolo. Hold za blbost se platí. Stačilo vytočit novou podložku, abych pustil řemenici na alternátor o 1mm do motoru a zase ostatní řemenice o 1mm vystrčit aby řemeny chodily rovně. Jak už to bývá při opravách. Odstranění problému 20 minut. Jen se kvůli tomu muselvyndat motor. Opět nové řemeny. Pro jistou znovu nové gufero. :-/ :smich: Ale snad to už bude v cajku. :) Když už byl motor venku. Dal jsem se do krytu na rozvody. Původní plán použít plastový originál nebylo reálné. Jo a ještě jsem pořešil jinak přepad oleje z kompresoru a oddech do klikovky. Pro jistotu se dá nová spojka. Teď tam byla jen přeobložená lamela. Čeká se na barvu na kryt rozvodů a může se skládat.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Ještě pár fotek z provozu před taháním motoru
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Zetor 77 45 junior

#764 Nový příspěvek od Britt »

Martine, tohle je prostě pastva pro oči, stejně jako Vladimírkovo technika.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Zetor 77 45 junior

#765 Nový příspěvek od Vladimír2 »

:friends: ...na tohle se už dá dívat jen v němém úžasu s otevřenou hubou ! 8) 8) 8)

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“