Subaru

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kohonzik
Příspěvky: 44
Registrován: čtv dub 03, 2014 9:38 pm
Bydliště: Podrážek

Subaru

#1 Nový příspěvek od Kohonzik »

Zdravim.
Vzhledem k tomu, že jsem zde čerpal inspiraci a vzhledem k tomu, že jsem nenaše traktor ze Subaru. Rozhodl jsem se sem vložit pár fotek svého výtvoru.


rok výroby -2014
motor- Noname from china 4T OHC 420ccm 13Hp
převodovky- Subaru Legacy
nápravy -Subaru Legacy
brzdy -Subaru Legacy
kola -Subaru Legacy 14"
šířka- 165cm
rozvor- 165cm
celková délka - 260cm
příslušenství - vozík sklopný
Přílohy
20140403_185104 (Kop.jpg
20140329_180900 (Kopírovat).jpg
20140303_154801 (Kopírovat).jpg
20140224_184826 (Kopírovat).jpg
20140223_161050 (Kopírovat).jpg
20140216_185442 (Kopírovat).jpg
20140216_125403 (Kopírovat).jpg
20140215_090003 (Kopírovat).jpg
20140215_085945 (Kopírovat).jpg
20140211_112839 (Kopírovat).jpg
20140208_172549 (Kopírovat).jpg
20140208_172538 (Kopírovat).jpg
20140131_164716 (Kopírovat).jpg
20140131_164647 (Kopírovat).jpg

simpatak195
Příspěvky: 1868
Registrován: úte pro 27, 2011 7:38 pm
Bydliště: Sobotka
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru

#2 Nový příspěvek od simpatak195 »

ahojky no zaklad krasnej.. co bylo boxeroj.. nezabil si to tim moturkem co tam mas to na 4kolu je trozku malo ne.. si to nejak v lese s karou drivi neumim predstavit jakou rychlosti jedes... ;-)

Uživatelský avatar
Kohonzik
Příspěvky: 44
Registrován: čtv dub 03, 2014 9:38 pm
Bydliště: Podrážek

Re: Subaru

#3 Nový příspěvek od Kohonzik »

Ahoj. Boxeroj nebylo nic. Jenom jsem chtěl něco menšího a míň žravýho (spotřeba 1,5litru za hodinu je asi lepší než u dvoulitru, soused má podobnej systém akorád ze 120-ci s 6hp motorem a tahá to slušně). Já jsem dříve na vožení všeho možnýho používal stodvácu.
Podle výpočtu převodu by to mělo jet cca 25Km/h zatim jsem to nijak neměřil. Z motoru na převodovku je převod 1:5 tudíž mám teoreticky 5x13hp=65hp na převodovce, což je víc než u škůdky.

jimV
Příspěvky: 3016
Registrován: úte říj 21, 2008 8:39 pm
Bydliště: NOVY HROZENKOV

Re: Subaru

#4 Nový příspěvek od jimV »

no a legasy ma redukce na prevodovce pokud teda to neni ten stary typ ty neznam

Uživatelský avatar
Kohonzik
Příspěvky: 44
Registrován: čtv dub 03, 2014 9:38 pm
Bydliště: Podrážek

Re: Subaru

#5 Nový příspěvek od Kohonzik »

Jj redukce tam je, takže 10 rychlostí vpřed a 2 zpátečky, to byl taky jeden z důvodů proč tenhle podvozek použít.

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Subaru

#6 Nový příspěvek od Killer Koly »

Kohonzik píše:Ahoj. Boxeroj nebylo nic. Jenom jsem chtěl něco menšího a míň žravýho (spotřeba 1,5litru za hodinu je asi lepší než u dvoulitru, soused má podobnej systém akorád ze 120-ci s 6hp motorem a tahá to slušně). Já jsem dříve na vožení všeho možnýho používal stodvácu.
Podle výpočtu převodu by to mělo jet cca 25Km/h zatim jsem to nijak neměřil. Z motoru na převodovku je převod 1:5 tudíž mám teoreticky 5x13hp=65hp na převodovce, což je víc než u škůdky.

ani teoreticky a ani o maleho ponika vic. to, co se nasobi prevodovym pomerem, je kroutici moment (nm), nikoli vykon (kW, HP)
jinak zaklad dobry 8)
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
Kohonzik
Příspěvky: 44
Registrován: čtv dub 03, 2014 9:38 pm
Bydliště: Podrážek

Re: Subaru

#7 Nový příspěvek od Kohonzik »

Killer Koly píše:
Kohonzik píše:Ahoj. Boxeroj nebylo nic. Jenom jsem chtěl něco menšího a míň žravýho (spotřeba 1,5litru za hodinu je asi lepší než u dvoulitru, soused má podobnej systém akorád ze 120-ci s 6hp motorem a tahá to slušně). Já jsem dříve na vožení všeho možnýho používal stodvácu.
Podle výpočtu převodu by to mělo jet cca 25Km/h zatim jsem to nijak neměřil. Z motoru na převodovku je převod 1:5 tudíž mám teoreticky 5x13hp=65hp na převodovce, což je víc než u škůdky.

ani teoreticky a ani o maleho ponika vic. to, co se nasobi prevodovym pomerem, je kroutici moment (nm), nikoli vykon (kW, HP)
jinak zaklad dobry 8)

Dobrá, má-li být po tvém tak 5x28=140Nm ale kolik má pro srovnání škůdka to nevim.

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Subaru

#8 Nový příspěvek od Killer Koly »

to neni po mem, to jsou fyzikalni zakony ;-) a skodovka ma nejakych 80 Nm, ale jisty si tim moc nejsem
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

simpatak195
Příspěvky: 1868
Registrován: úte pro 27, 2011 7:38 pm
Bydliště: Sobotka
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru

#9 Nový příspěvek od simpatak195 »

to je sice hezke prevod ale porad srovnavat autovej motor a tenhle je asi trozku jinde.. ono trakturek s motorky s dvema prevodovkama tahne trozku jinak nez autovej co si budem povidat a u spotreby ja mel 1.8peugeot D a vejdes se do litru za hodinu..a tahnes tunovou karku v 30kmh a ne v 5kmh skoda ten podvozek na to mel ale zas zalezi na co to mas no..udrzba atd zase o nicem...u tohodle

Uživatelský avatar
Kohonzik
Příspěvky: 44
Registrován: čtv dub 03, 2014 9:38 pm
Bydliště: Podrážek

Re: Subaru

#10 Nový příspěvek od Kohonzik »

simpatak195 píše:to je sice hezke prevod ale porad srovnavat autovej motor a tenhle je asi trozku jinde.. ono trakturek s motorky s dvema prevodovkama tahne trozku jinak nez autovej co si budem povidat a u spotreby ja mel 1.8peugeot D a vejdes se do litru za hodinu..a tahnes tunovou karku v 30kmh a ne v 5kmh skoda ten podvozek na to mel ale zas zalezi na co to mas no..udrzba atd zase o nicem...u tohodle


Máš pravdu. Já ročně přivezu okolo 15 metrů dřeva z lesa, který mám cca 2Km od domu a po rovině. K tomu natahám nějaký roští na štěpky a sem tam potřebuju odtáhnout něco co se mi nechce tahat ručně.

Uživatelský avatar
Jirka K
Příspěvky: 526
Registrován: sob zář 17, 2011 7:39 pm
Bydliště: Bednárec

Re: Subaru

#11 Nový příspěvek od Jirka K »

Mám ten samej motor akorát bez starteru na špalíkovači a spotřeba je špičková.Na tu pětilitrovou nádrž jsem naštěpkoval tak 150 pytlů.To jsou ale pytle se špalíkama bez jehličí a drobnejch větví,né deset až patnáct kg drobnýho bordelu,ale průměrná váha tak 45 kg.Pokud ten motor bude fungovat tak jak funguje,tak je skvělej a za cenu 7100 i s dopravou.TK má podobnej výkon a i rychlost.Váha bude taky podobná,tak když je to tak do pomala zpřevodovaný,tak by neměl být problém.Dát za TK 70 000 a víc a to se neví v jakým stavu a většinou ve špatným,nebo použít starý Subaru a k tomu dokoupit tento motor + nějaká práce na přestavbě,tak na to dřevo na topení to určitě stačí.Když s tím Subaru někdo gumuje na silnici,tak ty převody a nápravy dostávají záhul větší než v lese v bahně na redukce.Pokud se s tím bude zacházet s rozumem,tak to musí vydržet v pohodě.TK je ale v lese s manévrovatelností mezi stromy někde jinde.Dříve jsem všechno vytahak s čtyřkolovým Akzatem s 5,5 koňovým motorem,kterej se vymotal všude,naložil 1,5 metru a hurá domů,ale pak strach to ubrzdit.Byla na tom originál kotoučová brzda a pořád jsem dělal nový destičky protože hořely.To subaru bude v pohodě do lesa a zpět s károu dřeva,nebo něco okolo baráku.Každej si postaví to co pro jeho potřeby potřebuje.U nás ve vsi je téměř stejnej poměr zetorů a vari.Akorát jeden domaděl z oktávky 4x2 a jeden drobeček.I s vari se navozí palivo na zimu,tak proč by bylo špatný subaru

Uživatelský avatar
Kohonzik
Příspěvky: 44
Registrován: čtv dub 03, 2014 9:38 pm
Bydliště: Podrážek

Re: Subaru

#12 Nový příspěvek od Kohonzik »

Odkaz na kompletní album tvorby od 1.Února.2014 do 30.Března.



http://fotoalba.cz/alba/Kohonzik/2556084

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Subaru

#13 Nový příspěvek od Leo »

Chtěl bych se zeptat, který model a ročník Subaru Legacy má převodovku s redukcí? A pohon 4x4 je vypinatelný nebo je stabilní? Něco jsem právě o tomto modelu slyšel, že se dá převodovka i podvozek použít na stavbu malotraktoru, ale nikde jsem se nedočetl podrobnější informace.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru

#14 Nový příspěvek od Atlan »

Skor by ma zaujimalo ci to jazdi, a copovedal jednovalec na ten obrovsky zotrvacnik. (A pochybujem ze niekto jazdi po lesnej ceste 25km/h s plnou vleckou, ved by ho vyhodilo zo sedadla, taku rychlost uzivam len na rovnej ceste bez dier a zaplat, ono je citit ze traktor nema ziadne perovanie)
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Kohonzik
Příspěvky: 44
Registrován: čtv dub 03, 2014 9:38 pm
Bydliště: Podrážek

Re: Subaru

#15 Nový příspěvek od Kohonzik »

Leo píše:Chtěl bych se zeptat, který model a ročník Subaru Legacy má převodovku s redukcí? A pohon 4x4 je vypinatelný nebo je stabilní? Něco jsem právě o tomto modelu slyšel, že se dá převodovka i podvozek použít na stavbu malotraktoru, ale nikde jsem se nedočetl podrobnější informace.
Zdravim. Co já vim tak subaru má redukci skoro ve všech modelech Impreza, Legacy a Forestrech (snad kromě automatů). Já mám doma Legacy dvoulitr rv.1996 a Impezu jednaosmu rv.1992 a oboje má redukci. Jinak to jsou stálý čtyřkolky. Mezinápravový diferenciál je samosvornej přez nějekou viskozní spojku.

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“