Domtra 4x4

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
saano
Příspěvky: 1130
Registrován: pon led 05, 2009 1:23 am
Bydliště: *

Re: Saanova Domtra 4x4

#106 Nový příspěvek od saano »

Atlan píše:Nebolo jednoduchsie narezat plevh flexou aspon do polovice hrubky potom lahko ohnit a zavarit medzeru ?
Možno by to bolo jednoduchšie , ale s mojou zváračkou by to šlo veľmi zle , pretože tenký plech mi prepaluje...a takto si myslím že je to pevnejšie. :-/
Angel píše:No trochu bych se bál že tě to převrhne vzadu :-/ příde mi to opravdu vysoko


Tá fotka dosť skresluje , ono to len tak vypadá , že tá lyžica je oproti traktoru dosť veľá ale nie je to tak :) ....a aj tak s tým nepočítam nakladať nič ťažké max hlinu ...

Zatiaľ je to otestované pri 180kg a traktor sa neprevrhol , ale pretlakový ventil bude nastavený na max 125kg viac nie 8) ..potom už by to bolo nebezpečné :tyty: .
Domtra 4x4 ... viewtopic.php?f=13&t=6467 ...
e-mail : zlatomis@gmail.com

Angel
Příspěvky: 3337
Registrován: stř srp 18, 2010 7:09 pm
Bydliště: Tábor

Re: Saanova Domtra 4x4

#107 Nový příspěvek od Angel »

tak to je jiná pokud to máš takto vychytané to je pak paráda 8)

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Saanova Domtra 4x4

#108 Nový příspěvek od jirka_holub »

ahoj, dej sem prosim fotky a podrobnosti o tom celnim nakladaci ... viz. video http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 15&t=65826
Pracuje paradne 8) .
Ty modre zdvihaci pisty mas jednocinne ? Pracuje to s nimi dobře? Není nekdy potřeba pritlacit do země?
Jake mas pouzite cerpadlo ( kolik litru za minutu) a při jakých otáčkách ( na cerpadle ) jej provozujes při praci ?

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Saanova Domtra 4x4

#109 Nový příspěvek od pawka »

to jak jste ohli tu lopato,to je na nobelovku,mazec
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
saano
Příspěvky: 1130
Registrován: pon led 05, 2009 1:23 am
Bydliště: *

Re: Saanova Domtra 4x4

#110 Nový příspěvek od saano »

jirka_holub píše:ahoj, dej sem prosim fotky a podrobnosti o tom celnim nakladaci ... viz. video http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 15&t=65826
Pracuje paradne 8) .
Ty modre zdvihaci pisty mas jednocinne ? Pracuje to s nimi dobře? Není nekdy potřeba pritlacit do země?
Jake mas pouzite cerpadlo ( kolik litru za minutu) a při jakých otáčkách ( na cerpadle ) jej provozujes při praci ?
Na prianie ...jirka_holuba... sem vkladám foto a pois čelného nakladača ktorý vznikol za posledné 3 týždne a už spravil kus roboty 8) .

Takže jedná sa o čelný nakladač domácej výroby ktorý tvoria dve hlavné ramená z joklu 100x40x2,5 , stredovej priečky 100x50x2,5 a výstuh z pásoviny 50x5 mm.
Ramená sú rozrerané a zvarené do uhla tak že vrch ramena má 600 mm a spodná časť 1350 mm. Vrchný čap ramena má preimer 20 mm , spodný čap na lyžici a čapy na piestoch priemer 16 mm.
Ramená sú dvíhané dvoma jednočinnými piestami o vnútornom priemere 30 mm , piestna tyč 25 mm a výsuv 340 mm. Piest na vyklápanie má vnútorný priemer 50 mm , piesna tyč 25 mm a výsuv 360 mm.
Hydraulika nastavená na 160 MPa. Hydraulické čerpadlo piestikové , parametre neznáme. (pokúsim sa zistiť , štítok zatretý farbou).

Prvé skúsenosti sú na výbornú 8) , všetko šlape ako má.
To že sú piestnice jednočinné vôbec nevadí , pretože po naklopení lyžice sa automaticky zarije do zeme :) .... len jedna pripomienka tie piestnice by chcelo vnútorný priemer aspoň 40 mm. dvíhalo by to ľahšie (zase na úkor rýchlosti).

Pre mňa je to úplne postačujúce , dokonca som nečakal taký dobrý výsledok :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Domtra 4x4 ... viewtopic.php?f=13&t=6467 ...
e-mail : zlatomis@gmail.com

Uživatelský avatar
saano
Příspěvky: 1130
Registrován: pon led 05, 2009 1:23 am
Bydliště: *

Re: Saanova Domtra 4x4

#111 Nový příspěvek od saano »

pawka píše:to jak jste ohli tu lopato,to je na nobelovku,mazec
:) vďaka , ale už by som to asi neryskoval :smich: .
Domtra 4x4 ... viewtopic.php?f=13&t=6467 ...
e-mail : zlatomis@gmail.com

ivanzbehy
Příspěvky: 1000
Registrován: čtv pro 13, 2012 5:00 pm
Bydliště: Zbehy

Re: Saanova Domtra 4x4

#112 Nový příspěvek od ivanzbehy »

saani pekna vlečka musim uznat :)
Idú dve stíhačky a jedna nestíha...

Iseki tu 180f http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 72&t=63978
Zetor 7211
Fortschritt E512
Fortschritt E514
Rohr 24RA
Zetor 5611

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Saanova Domtra 4x4

#113 Nový příspěvek od Ondras83 »

taky se casem hodlam stavet barak (taky jsem kvuli tomu zacal stavet domadel) no a vzdycky jsem chtel nakladac, ale postupem casu jsem od toho celkem upustil (nemam na to skoro nic a vsechno musim kupovat)...

chci se zeptat, jestli ten nakladac kolem baraku vyuzivas dost nebo v podstate jen nalozit ornici a do ty doby jen vozis a vozis...nemam totiz zas tak velkej problem pujcit nakladac bobka a podkop mini pasak, ale vsechno budu platit...tak nejak si totiz porad nedokazu oduvodnit vsechno stavet a shanet :) a dalsi vec je, ze se bojim, aby me to utahlo cerpadlo (

Uživatelský avatar
saano
Příspěvky: 1130
Registrován: pon led 05, 2009 1:23 am
Bydliště: *

Re: Saanova Domtra 4x4

#114 Nový příspěvek od saano »

ivanzbehy píše:saani pekna vlečka musim uznat :)
Vďaka mohla byť aj večšia ale čo už možno ju v budúcnosti troška prerobím. :) .
Domtra 4x4 ... viewtopic.php?f=13&t=6467 ...
e-mail : zlatomis@gmail.com

Uživatelský avatar
saano
Příspěvky: 1130
Registrován: pon led 05, 2009 1:23 am
Bydliště: *

Re: Saanova Domtra 4x4

#115 Nový příspěvek od saano »

Ondras83 píše:taky se casem hodlam stavet barak (taky jsem kvuli tomu zacal stavet domadel) no a vzdycky jsem chtel nakladac, ale postupem casu jsem od toho celkem upustil (nemam na to skoro nic a vsechno musim kupovat)...

chci se zeptat, jestli ten nakladac kolem baraku vyuzivas dost nebo v podstate jen nalozit ornici a do ty doby jen vozis a vozis...nemam totiz zas tak velkej problem pujcit nakladac bobka a podkop mini pasak, ale vsechno budu platit...tak nejak si totiz porad nedokazu oduvodnit vsechno stavet a shanet :) a dalsi vec je, ze se bojim, aby me to utahlo cerpadlo (
Ahoj no ťažko povedat , zatial som len začal so stavbou ale myslím že ho budem využívať dosť.Plánujem totiž robiť pod 1/2 domu aj pivnice takže nakladač bude potrebný či už pri odvoze hliny , zasípaní základov alebo prevoz štrku a podobne.Samozrejme keď ho mám tak sa ho budem snažiť využívať naplno.
Ty ak máš možnosť si také niečo požičať tak by som nad stavbou nakladača asi neuvažovval...Nejde ani tak o tú robotu ktorú stráviš výrobou , ale o to koľko do toho vložíš a či sa ti to vôbec opaltí...
Keby som to mal zhrnúť tak , materiál na ramená cca 25 eur , piesty 50 eur , hadice + koncovky + redukcie 80 eur.Ostatné som na traktoe mal takže to nepočítam.
Ty si povedal že na to skoro nič nemáš tak to asi nechaj tak a tie peniaze čo by si do toho vrazil zaplať za požičanie. :)
Samozrejme je to len môj názor , ale ja také možnosti : že požičať si stroj nemám a ani neviem ako sa to finančne pohybuje takže rozhodnúť sa musíš sám. :)
Domtra 4x4 ... viewtopic.php?f=13&t=6467 ...
e-mail : zlatomis@gmail.com

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Saanova Domtra 4x4

#116 Nový příspěvek od jirka_holub »

saano píše:....... vkladám foto a pois čelného nakladača......
Diky za podrobny popis :friends:
Podobny celak si plánuju i ja, a myslim, ze mam nachystane uplne stejne modre jednocinne pisty. Takze to bude slapat, to je dobra zprava.
U toho pridelani k ramu traktoru plánuju dat ještě sikme výztuhy, at se to ve spoji s ramem tak nenamaha.
Diky. At ti to slape 8)

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Saanova Domtra 4x4

#117 Nový příspěvek od Ondras83 »

jestli jsou ty pistnice z kombajnu na manipulaci s prihrabovanim z E512tky, tak ty mam taky :) (a na fotkach to vypada, ze to jsou oni)...

prave nevim, byl jsem ted na brigade na rybach a vedle chlapek s Forterrou rozvazel hlinu k baraku atd, tak se mi to libilo, ze bych si usetril praci, penize a cas s cekanim na pujcenyho chlapa s nakladacem, ale zase premejslim, jestli to vubec vyuziju...spis to pak bude potreba treba na nejaky chodniky atd....no uvidime, zatim stavim traktor, tak pak treba nakladac dodelam :) ...zatim vsechno dimenuzuju tak, aby ten nakladac fungoval :)

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2714
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: Saanova Domtra 4x4

#118 Nový příspěvek od zde »

To čerpadlo mas piestikove ? Lebo niekde si mal male bulharské .

Uživatelský avatar
saano
Příspěvky: 1130
Registrován: pon led 05, 2009 1:23 am
Bydliště: *

Re: Saanova Domtra 4x4

#119 Nový příspěvek od saano »

jirka_holub píše:
saano píše:....... vkladám foto a pois čelného nakladača......
Diky za podrobny popis :friends:
Podobny celak si plánuju i ja, a myslim, ze mam nachystane uplne stejne modre jednocinne pisty. Takze to bude slapat, to je dobra zprava.
U toho pridelani k ramu traktoru plánuju dat ještě sikme výztuhy, at se to ve spoji s ramem tak nenamaha.
Diky. At ti to slape 8)
Jj šlapať by to malo , teda keď to šlape aj mne 8) , ..Ono záleží na viacerých veciach , aké dlhé budú ramená , kde budú umiestnené piesty , tlak hydrauliky a akú váhu máš v pláne s tým zdvíhať.
Tie šikmé výstuhy tam mám v pláne dať aj ja ale nejak nie je čas , tak to zatial musí šlapať aj bez nich :) .
Ondras83 píše:jestli jsou ty pistnice z kombajnu na manipulaci s prihrabovanim z E512tky, tak ty mam taky :) (a na fotkach to vypada, ze to jsou oni)...

prave nevim, byl jsem ted na brigade na rybach a vedle chlapek s Forterrou rozvazel hlinu k baraku atd, tak se mi to libilo, ze bych si usetril praci, penize a cas s cekanim na pujcenyho chlapa s nakladacem, ale zase premejslim, jestli to vubec vyuziju...spis to pak bude potreba treba na nejaky chodniky atd....no uvidime, zatim stavim traktor, tak pak treba nakladac dodelam :) ...zatim vsechno dimenuzuju tak, aby ten nakladac fungoval :)
Práve , že neviem z čoho sú tie piestnice ,pretože som ich kupoal cez bazoš ale asi máš pravdu :) ....Neviem no :-/ , keď mám povedať za seba tak som rád že som sa do toho dokopal a spravil som ho...využitie môže mať rôzne , nakladanie sypkých materiálov , poprípade zdvíhanie ťažkých bremien a podobne.... pri stavbe sa to určite zíde , nemusíš sa zo všetkým naťahovať alebo čakať na iných... :)
zde píše:To čerpadlo mas piestikove ? Lebo niekde si mal male bulharské .
Ano je piestikové , hodil by som sem aj parametre ale štítok je zo strany motora a nedostanem sa k nemu , musel by som ho zhodiť dole , možno zajtra. :) ....a hej mám tam aj bulharské , poháňa mi servo 8) .
Domtra 4x4 ... viewtopic.php?f=13&t=6467 ...
e-mail : zlatomis@gmail.com

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Saanova Domtra 4x4

#120 Nový příspěvek od Ondras83 »

jakou mas zasobu oleje?...ja planuju neco kolem 5-7 litru oleje, zubovy cerpadlo z rizeni vyoravace cukrovky (mam ho, tak ho pouziju) no a bojim se, aby mi to utahlo...na servo budu mit klasiku servocerpadlo z auta...parametry toho cerpadla nevim :( ...toho se bojim nejvic, abych do toho nevlozil spoustu usili a pak neztroskotal na tlaku nebo prutoku oleje...

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“