Nový traktor z ARA - Bobino

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ad Peter
Příspěvky: 431
Registrován: pon led 04, 2016 7:43 pm
Bydliště: Brežany

Re: Nový traktor z ARA - Bobino

#406 Nový příspěvek od Ad Peter »

Ahoj. Vies mi sfotit ako mas tu pasovy brzdu na pridavnej z v3s aj paku atd. Lebo tu zmizli foto. Slabo mi brzdi a ked je povolena aj tak sa sem tam nechce povolit a zistim to az ked citim dym. :'( nechcem aby od nej zhorel tatoš.

Uživatelský avatar
workoholik
Příspěvky: 800
Registrován: pát pro 20, 2013 3:05 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Nový traktor z ARA - Bobino

#407 Nový příspěvek od workoholik »

Ahoj. prepáč, že sa ozývam až teraz, ale je toho moc okolo stavby. Obzeral som si tú brzdu na traktore, ale odfotiť to, bude problém, lebo je to celé akosi schované v ráme a naviac sú pred tým ešte hadice od rozvádzača od prevodovky. Ak ti to bude stačiť, trocha ti to popíšem. To liatinové obloženie pásu som vyhodil a namiesto neho som nanitoval normálne obloženie. Struny, ktoré boli na pákovom mechanizme tam zostali, aby brzdu spoľahlivo uvolnili. A teraz to najpodstatnejšie. Keďže brzdu sťahuje lanko priamo, z 2 šróbov M 16 som si vyrobil vedenie pre lanko a struny. V jednom prípade ešte aj vedenie pre bovden. M 16 preto, lebo po stočení závitu zostala široká časť na vedenie pre bovden a vo vnútornej časti pre struny. Lanko už len na konci potom vhodne zaistiť a prepojiť na páku... Ja mám M 10 prevŕtanú naprieč a medzi dvoma podložkami stláča brzdové lanko. Brzda má krátky chod a ide dosť natvrdo, možno by to chcelo väčšiu páku. Ja som si už na moju zvykol stroj udrží aj v kopci. Na záver ešte pripomínam, že ti na ňu nesmie kydať olej :)

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Nový traktor z ARA - Bobino

#408 Nový příspěvek od Toreto »

Ahoj. :friends: Čo máš nového? :)

Uživatelský avatar
workoholik
Příspěvky: 800
Registrován: pát pro 20, 2013 3:05 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Nový traktor z ARA - Bobino

#409 Nový příspěvek od workoholik »

Momentálne sa stále hrám na stavebníka.
Obrázek
Krátky návrat k milovanému železu - schody.
Obrázek
No a niečo naviac...
Prišiel mi polystyrén a bolo treba trocha pomôcť. Potiahnuť navijakom a otočiť vlečku :)
Obrázek
To by bolo dreva, ale to by ani Megyho traktor nezvládol... asi :(
No a medzičasom sa mi podarilo zo šrotu zachrániť toto srdiečko
Obrázek
A zohnal som mu kamaráta
Obrázek
Táto plechová Lízinka mala ísť do šrotu, ale po tom, čo som sa s ňou vyškriabal na zablatený kopec nad dedinou som si to rozmyslel. Teraz čaká vyvarená na trojnožkách až budem mať trocha času naviac na dokončenie.
Obrázek

peter bendr
Příspěvky: 2512
Registrován: pát bře 25, 2011 11:02 am
Bydliště: Sk

Re: Nový traktor z ARA - Bobino

#410 Nový příspěvek od peter bendr »

Prknepokracujes ked sa nato pozriem az som rad ze uz mam vnutro nahotovo .
Si popod tu lepenku ten penetrak nenatieral na celu plochu? Ja som daval na celu :zapomel:

Uživatelský avatar
workoholik
Příspěvky: 800
Registrován: pát pro 20, 2013 3:05 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Nový traktor z ARA - Bobino

#411 Nový příspěvek od workoholik »

Pod murivom je to napenetrované a nalepené, ale v miestnostiach sa mi to zdalo zbytočné a radšej som sa sústredil na riadne zatavnie spojov. Snáď som neurobil zle :(

Uživatelský avatar
workoholik
Příspěvky: 800
Registrován: pát pro 20, 2013 3:05 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Nový traktor z ARA - Bobino

#412 Nový příspěvek od workoholik »

Pod murivom je to napenetrované a nalepené, ale v miestnostiach sa mi to zdalo zbytočné a radšej som sa sústredil na riadne zatavnie spojov. Snáď som neurobil zle :(

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7434
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Nový traktor z ARA - Bobino

#413 Nový příspěvek od mihi »

Pekne pokračuješ. Krásne mašinky..
Drž sa.
Mihi

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový traktor z ARA - Bobino

#414 Nový příspěvek od Ondras83 »

vubec ti nezavidim, ale preju, at se dilo dari i nadale :) jsem rad, ze uz mam hotovo a vuuubec nemam potrebu nekde neco stavet dalsiho :D

jinak tu penetraci jsem taky daval po cely plose

honzasl
Příspěvky: 667
Registrován: čtv dub 21, 2011 8:29 am
Bydliště: Nekoř (okr. ÚnO)

Re: Nový traktor z ARA - Bobino

#415 Nový příspěvek od honzasl »

Uff, s touhle štípačkou bych nedělal ani za nic. Napadly mě asi 4 druhy úrazů.... Ale já jsem asi zkaženej z fabriky.

Jinak ta penetrace by se měla dávat na celé ploše, protože tím se "vyčistí" beton od nejjemnějšího prachu a pak se to mnohem snáz natavuje (pak se k sobě lepí "asfalt na asfalt" a ne "asfalt na beton". Izolace by měla být natavená v celé ploše.

Uživatelský avatar
workoholik
Příspěvky: 800
Registrován: pát pro 20, 2013 3:05 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Nový traktor z ARA - Bobino

#416 Nový příspěvek od workoholik »

Napadly mě asi 4 druhy úrazů....

No daj.... a môžeme sa začať baviť o sekere :)

Izolace by měla být natavená v celé ploše.[/quote]

Pod priečkami a stenami je to riadne napenetrované a nalepené (natavené) po celej ploche. Ale nevidím žiadny praktický význam to penetrovať a taviť v strede miestností. Alebo si myslíš, že tá ipa vzlietne. Keby tam bola tlaková voda - lepenie by ti nepomohlo. Spoje pásov sú natavené a zlepené dôkladne. :-/
Pripomína mi to situáciu, kedy som sa pýtal "majstrov", prečo sa okenné otvory pod okná vyliepajú stirodurom, alebo EPS. Nikto mi to nevedel povedať iba, že sa to tak robí....

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový traktor z ARA - Bobino

#417 Nový příspěvek od Ondras83 »

ja jsem mel celkem prasno a nedokazal jsem to vyluxovat tak, aby se to krasne prilepilo, takze proto jsem to natrel cely cernou penetraci na kterou se me lepenka krasne prilepila, jinak bez penetrace se mi pri odkuleni zpet nalepila na prach, ale ne na beton, proto jsem penetroval :)

at si to kazdy dela jak chce :) ja jsem jen napsal muj postup :)

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3418
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Nový traktor z ARA - Bobino

#418 Nový příspěvek od jenicek »

Workholiku, to je snad jasný, proč se u zateplenejch budov zatepluje i špaleta, nééé? Je třeba, aby tam nebyly ani minimální tepelný mosty. Zjednodušeně řečeno, když dáváš izolaci EPS třeba 15cm, tak mezi jakýmkoli místem zdi a venkovním vzduchem musí být tloušťka polystyrenu 15cm nebo větší. U okna by Ti na rohu špalety (nebo u rámu) vycházela tloušťka 0cm.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový traktor z ARA - Bobino

#419 Nový příspěvek od Ondras83 »

myslim, ze myslel neco jinyho...navic treba u me, kdyby jsi dal na zed 15cm do spalety, tak nebude videt ram...

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový traktor z ARA - Bobino

#420 Nový příspěvek od Ondras83 »

https://www.modrastrecha.cz/forum/zatep ... spaletach/

ja to nemam, mam dany okno a potom prisazen polystyren ve spalete az k ramu a zakrytou penu tim polystyrenem (presah cca 5-10mm)

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“